Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Anteny i akcesoria TV

Strzałka w prawo

Akcesoria do anten

Strzałka w prawo

Akcesoria do anten

Akcesoria do anten są niezbędne do pomyślnego zainstalowania telewizji naziemnej i satelitarnej. W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór akcesoriów RTV.

Filtry

Akcesoria do anten

Akcesoria do anten są niezbędne do pomyślnego zainstalowania telewizji naziemnej i satelitarnej. W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór akcesoriów RTV.

11 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Anteny i akcesoria TV

Wyświetlanie 11 z 11 produktów

NIEZBĘDNE AKCESORIA DO ANTEN

Akcesoria do anten są niezbędne do pomyślnego zainstalowania telewizji naziemnej i satelitarnej. W Castoramie przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór akcesoriów RTV. Dostępne są między innymi zasilacze antenowe, konwertery satelitarne, wzmacniacze antenowe, zwrotnice, mierniki sygnału satelitarnego, sumatory i tunery. Zobacz, co znajdziesz w naszych sklepach i wybierz potrzebny Ci produkt.

Nasza oferta obejmuje wszystkie elementy, których potrzebujesz do zapewnienia sobie dostępu do sygnału telewizyjnego. Przede wszystkim jednak znajdziesz w tej kategorii akcesoria do anten, dzięki którym sygnał będzie stabilny i silny niezależnie od umiejscowienia anteny. Te niewielkie urządzenia montuje się na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Charakteryzują się dużą jakością i trwałością. Dzięki temu każdy telewizor w Twoim domu będzie podłączony do sieci telewizyjnej.

SOLIDNE WZMACNIACZE I ZASILACZE ANTENOWE

Urządzenia, które poprawiają i zapewniają nieprzerwany sygnał antenowy to wzmacniacze antenowe. Służą one też do rozprowadzania sygnału w rozbudowanych instalacjach antenowych. W Castoramie znajdziesz ich szeroki wybór. Do zasilenia wzmacniaczy antenowych stosuje się odpowiednie zasilacze. Kupując produkty, wybieraj elementy odporne na działanie czynników zewnętrznych – mechanicznych oraz eksploatacyjnych, zwłaszcza jeśli elementy mają być zamontowane na zewnątrz budynku.

PRAKTYCZNY ROZDZIELACZ ANTENOWY I INNE AKCESORIA DO ANTEN

Jeśli do instalacji satelitarnej chcesz podłączyć kilka telewizorów, potrzebny będzie Ci rozdzielacz antenowy lub konwerter antenowy. Dzięki temu z jednej anteny sygnał może być dostarczany do wielu odbiorców. Natomiast zwrotnica antenowa skutecznie doprowadzi sygnał z kilku anten do jednego kabla antenowego. Element ten montuje się zwykle na maszcie antenowym i można to wykonać samodzielnie.

Dokładny pomiar siły sygnału umożliwi Ci miernik sygnału satelitarnego. Element wyposażony we wskaźniki i sygnalizatory pozwala na kontrolę siły sygnału i zreperowania ewentualnych błędów monterskich. Umożliwi jak najlepsze umiejscowienie anteny na dachu, aby jakość obrazu była możliwie najlepsza.

TUNERY TELEWIZYJNE

W tej kategorii sklepu Castorama dostępne są też tunery telewizyjne, czyli naziemne odbiorniki sygnału telewizyjnego, które pozwalają na oglądanie telewizji cyfrowej. Szukasz dobrej anteny TV? Zajrzyj do innych działów naszych sklepów – łatwo znajdziesz odpowiednią antenę do swojego domu.

AKCESORIA DO ANTEN ZAWSZE DOSTOSUJ DO SIŁY SYGNAŁU

Zanim kupisz wzmacniacz antenowy, zaopatrz się w miernik sygnału satelitarnego. Urządzenie to pozwoli Ci na zmierzenie siły sygnału, który dociera do Twojego domu. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie ewentualne usterki lub problemy zlikwidować. Miernik sygnału dokładnie wskaże siłę sygnału, który dociera do Twojego domu.

Jeśli zasilacz antenowy wymaga zamontowania na zewnątrz, upewnij się, że jest przystosowany do zmiennych warunków atmosferycznych. Taki element musi być odporny na zmiany temperatur, deszcz i śnieg. Innymi słowy, wilgoć czy nawet bezpośredni kontakt z wodą nie mogą mu szkodzić. Tylko wtedy zapewnisz sobie skuteczne działanie urządzenia na wiele lat.

Nasza oferta obejmuje różne wzmacniacze. Jednym z nich jest przedwzmacniacz lub pasmowy wzmacniacz antenowy. Produkt kanałowy działa selektywnie. To znaczy, że wzmacnia sygnał jednych kanałów, a równocześnie tłumi inne. Przedwzmacniacz sprawdza się jedynie jako drugi wzmacniacz, jeśli w budynku sygnał nadal jest zbyt słaby. Element ten wymaga montowania blisko anteny.

Wzmacniacz masztowy sprawdza się w niewielkich sieciach antenowych. Mowa np. o domku jednorodzinnym. Zamontuj go na maszcie antenowym. Z kolei wzmacniacz budynkowy może być stosowany w większych lub mniejszych sieciach. Jego zaletą jest możliwość szerokiego modulowania sygnału.

Dobry konwerter satelitarny charakteryzuje się podobnymi właściwościami. Przede wszystkim znaczenie ma obudowa tego elementu. Musi być solidna i trwała, a także odporna na działanie warunków atmosferycznych. Dotyczy to zarówno deszczu, śniegu, jak i promieniowania UV. Dzięki temu konwerter nie rozsypie się po kilku miesiącach użytkowania.

Pozostałe parametry powinny być zależne od efektu, jaki chcesz uzyskać. Standardem są już konwertery dwupasmowe. Rzadko korzysta się z jednego pasma. Dzięki temu możesz ściągać dwa pasma sieci satelitarnej, a tym samym korzystać z dwóch różnych telewizji satelitarnych. Wybór konwertera uzależnij także od ilości odbiorników w domu. Dla przykładu konwertor optyczny sprawdza się w hotelu, w którym jest wiele odbiorników. Sam konwerter natomiast podłączany jest bezpośrednio do światłowodu, co zapewnia dobrą jakość sygnału.

Zależy Ci na naprawdę dobrym sygnale telewizyjnym? W takim razie idealnym wyborem będzie zwrotnica antenowa. Ściąga sygnał z kilku anten. Ich ilość zależy od rodzaju akcesorium. Jeśli masz możliwość zamontowania większej ilości anten, wybierz zwrotnicę o kilku wejściach. Dzięki niej telewizja w Twoim domu wkroczy w kolejny wiek, a jakość obrazu zaskoczy nawet Ciebie.