LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Farba do AGD, czyli renowacja kuchennych sprzętów

Chcąc szybko i niedrogo odświeżyć nasze wnętrze, możemy sięgnąć po różne przeznaczone do tego produkty. Wśród rozmaitych farb renowacyjnych – przeznaczonych np. do malowania glazury lub frontów meblowych – znajdziemy także środki do malowania sprzętów AGD. Co należy o nich wiedzieć?

farba do AGDOdświeżanie kuchni z farbami renowacyjnymi

W sklepach znajduje się, co najmniej kilka, dostępnych rodzajów farb renowacyjnych. Jedne służą do malowania płytek podłogowych lub ściennych, inne do grzejników, a jeszcze inne do mebli kuchennych. Gama produktów obejmuje także farbę renowacyjną do AGD, co pozwala nie tylko na nadanie starym sprzętom estetycznego wyglądu, ale też na całkowitą metamorfozę kuchni.

Farba do AGD – co trzeba o niej wiedzieć

Przy użyciu farby renowacyjnej do sprzętów AGD możemy odnowić wygląd starych, ale w pełni sprawnych elementów wyposażenia, takich jak np. zmywarka do naczyń, pralka lub lodówka. Skutecznie pokryją elementy wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, metalu albo plastiku, jednak nie należy używać ich na urządzeniach stanowiących źródło ciepła (np. piekarniku, kuchence, mikrofalówce). Produkty tego typu dostępne są zarówno w formie tradycyjnej – do nakładania pędzlem lub wałkiem, jak i w sprayu. Zwykle nie wymagają wcześniejszego zastosowania podkładu, a jedynie odpowiedniego przygotowania powierzchni. Po całkowitym wyschnięciu i zyskaniu pełnych właściwości (które są możliwe do osiągnięcia po nałożeniu dwóch warstw preparatu), stają się odporne na powstawanie plam i częste czyszczenie łagodnymi detergentami.

Farba renowacyjna V33 Sprzęt AGD 0,5 l białyFarba do AGD a aranżacja kuchni

Farby do AGD dostępne są w kilku różnych kolorach – od stonowanej bieli, przez odcień stali nierdzewnej, szarość i czerń aż po odcień śliwki lub papryczki chili. Możemy więc wykorzystać je nie tylko do odrestaurowania starych powierzchni, ale również zupełnej zmiany ich dotychczasowego wyglądu. Wybierając jeden z wyrazistych odcieni, wniesiemy do kuchni nieco dynamiki i nowoczesnego stylu. Farby do AGD nawiązują kolorystycznie do palety barw farb przeznaczonych do mebli kuchennych i płytek, co oznacza, że dzięki nim mamy szansę zadbać o spójny charakter odnawianego wnętrza i odmienić je bez potrzeby przeprowadzania generalnego remontu – wiąże się to również ze zdecydowanie niższym kosztem metamorfozy.

Data publikacji: 27.10.2016