Farba magnetyczna – jak ją wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Farba magnetyczna to rodzaj produktu dekoracyjnego, który umiejętnie organizuje, wizualnie wzbogaca oraz oryginalnie wykańcza nasze wewnętrzne ściany. W jaki sposób można wykorzystać ten preparat w aranżacji wnętrz, bawiąc się jego formą?

tablica ogłoszeniowaFarba magnetyczna w swojej formie jest zbliżona do coraz lepiej znanej i często wykorzystywanej farby tablicowej. Jeden i drugi produkt umożliwia tworzenie nietypowych aranżacji, przede wszystkim mocno rodzinnych. Na farbie magnetycznej możemy przymocować dowolną liczbę kartek, złotych myśli, prac twórczych, dopinając do nich klasyczne magnesy. O właściwościach farby magnetycznej możemy poczytać także tu.

W jaki sposób wykorzystać tak ciekawe funkcje tego produktu? Oto nasze pomysły:

1. Tablica wyobraźni

Farba magnetyczna jest idealnym produktem do zastosowania w pokoju naszych dzieci. Na charakterystycznym, przyciągającym magnes podłożu ściennym, dzieci mogą codziennie prezentować inne prace plastyczne. W ten sposób my, rodzice, mamy okazję analizować postępy w ich twórczym rozwoju. Dzieci mogą przyglądać się swoim pracom, wyciągać wnioski i wraz z rodzicami analizować , co chciały zaprezentować, tworząc taki rysunek.

Tablica wyobraźni to przede wszystkim świetna zabawa, ale również możliwość nawiązania więzi z dzieckiem. Rodzic lepiej poznaje możliwości plastyczne swojego dziecka, a maluch nabiera pewności siebie.

Farba magnetyczna Novodomo2. Kuchenne rewolucje

Zdarza się, że godzinami poszukujemy idealnego przepisu, nie odnajdując takiego, który rzeczywiście zachęciłby nas do przygotowania danej potrawy. Próbując swoich możliwości, gotujemy „po swojemu”. Przyprawiamy dania, dodajemy nowe składniki, tworząc w ten sposób posiłki pełne aromatycznych smaków. Niestety, nie zapisując nigdzie odpowiednich proporcji dodawanych składników, często zapominamy, w jaki sposób powstał nasz przepis. W kuchennych rewolucjach na pewno pomoże nam tablica magnetyczna. Wystarczy, że każdy kulinarny pomysł zapiszemy na małej karteczce, przymocowując ją następnie do powierzchni magnetycznej, a każde danie z łatwością przyrządzimy ponownie.

3. Rodzinne rozmowy

Farbą magnetyczną możemy przemalować dowolną powierzchnię ściany, także tę w biurze, salonie czy korytarzu. Najlepiej wybierzmy takie miejsce, które jest dostępne dla całej rodziny i znajduje się w centralnej części domu. Zaaranżowana w ten sposób ściana może stać się rodzajem organizera i miejscem, w którym będziemy wymieniać się rodzinnymi obowiązkami, przyjemnościami, planami.

Takie miejsce, w którym możemy zawieszać ważne dla członków naszej rodziny informacje, to kluczowa kwestia dla dobrego porozumiewania się. Rodzice zapamiętają, kiedy dzieci mają zajęcia pozaszkolne, a najmłodsi nie zapomną o wyrzuceniu śmieci czy posprzątaniu pokoju.

 

Data publikacji: 03.03.2016