Produkty

Farby z nanocząsteczkami

Farby z nanocząsteczkami

To jedna z największych i zarazem najważniejszych innowacji, z jakimi mamy do czynienia na rynku pokryć malarskich. To pozycja, którą bezwzględnie powinniśmy zapamiętać. Farby z nanocząsteczkami są świetną receptą na malowanie wnętrz, ale coraz częściej stosuje się je także przy pokrywaniu fasad. Co warto o nich wiedzieć?

Skuteczna broń na działanie mikroorganizmów

Farby z nanocząsteczkami są produktami, które niezwykle skutecznie zabezpieczają powierzchnie przed rozwojem bakterii i grzybów, odpowiednio hamując także rozwój pleśni. W głównej mierze odpowiedzialna jest za to nowoczesna technologia nanocząsteczek srebra. Z tego względu, ten rodzaj farb poleca się szczególnie tam, gdzie kluczowe jest zachowanie najwyższego poziomu higieny.

Jakość na dłużej

Warto wspomnieć o tym, że w porównaniu do innych, powszechnie używanych rodzajów farb, tych z nanocząsteczkami nie musimy tak często odnawiać. To rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej trwałe, zachowując jednocześnie wszystkie swoje walory. Stabilna i długotrwała estetyka powierzchni pomalowanych tym rodzajem farb jest możliwa między innymi dlatego, że w są bardziej odporne na brud, przylegający do pomalowanych powierzchni w zdecydowanie mniejszym stopniu. A jeśli takowy się pojawia, to z łatwością poradzimy sobie z jego usunięciem. Farby z nanocząsteczkami są bowiem odporne na zmywanie i szorowanie za pomocą większości dostępnych środków czystości. Dodatkowym atutem jest paroprzepuszczalność, która zapewnia odpowiednie „oddychanie” ścian. 

Łatwa aplikacja i bezpieczeństwo

farbaTen rodzaj farb wyróżnia się także ze względu na łatwe i komfortowe nakładanie na powierzchnię. Farba z nanocząsteczkami jest niechlapiąca, a ponadto bezzapachowa, dzięki czemu znacznie podnosi się komfort aplikowania takiego pokrycia malarskiego.

Warto również dodać, że to produkt nie tylko komfortowy, ale również wyjątkowo bezpieczny. Nie emituje żadnych niebezpiecznych dla środowiska i naszego zdrowia związków. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, a ponadto jest powłoką niepalną, co zwiększa standard jej użytkowania.

Zastosowanie

Dostępne na rynku farby z nanocząsteczkami potrafią neutralizować zapachy, dlatego też idealnie nadają się na przykład do kuchni czy do mieszkań, w których znajdują się osoby palące papierosy.

Zastosowanie farb z nanocząsteczkami jest bardzo szerokie ze względu na wysoki poziom higieny. Te walory sprawiają, że wykorzystuje się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, w szpitalach, domach opieki, przedszkolach czy też gabinetach kosmetycznych.

Ten rodzaj pokrycia jesteśmy w stanie stosować na wiele rodzajów podłoża – między innymi na tynkach gipsowych, cemenetowo wapiennych, strukturalnych, syntetycznych czy też bezpośrednio na tapety.

Zarówno jeśli chodzi o powierzchnie nowe, jak i wcześniej już malowane.

farbyFarby z nanocząsteczkami są też coraz bardziej popularnym środkiem w przypadku pokrywania fasad budynków. Wielu producentów prześciga się w tworzeniu najbardziej korzystnej formuły. Ta nowoczesna technologia pozwala bowiem na osiągnięcie niebywałych właściwości. Powierzchnia fasad staje się dzięki niej niezwykle trwała i gładka, a jednocześnie świetnie oddychająca. Mimo działania niekorzystnych warunków atmosferycznych powłoka pozostaje w pełni elastyczna, zachowując też szczelność i wodoodporność. Co więcej, potrafi zamaskować uszkodzenia fasad. 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb kredowych

Rodzaje farb kredowych
Farby kredowe są stosowane w celu odnowienia przedmiotów wykonanych z drewna. Na korzyść tego rodzaju emalii przemawia przede wszystkim to, że ...
Czytaj więcej

Co to jest farba kredowa?

Co to jest farba kredowa?
Farba kredowa doskonale sprawdza się podczas odnawiania drewnianych mebli. Łatwość aplikacji i brak konieczności szlifowania starych powłok to bezsprz...
Czytaj więcej

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?
Dobrze urządzona sypialnia jest wnętrzem, w którym chętnie odpoczywamy. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki sprawia, że w p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Farby z nanocząsteczkami