Produkty

Gdzie przyda nam się stojak na rower?

Gdzie przyda nam się stojak na rower?

Stojak na rower powinien znaleźć się na terenie każdej firmy, nawet tej najmniejszej. Są one również nieodzowne w pobliżu dużych sklepów, centrów rozrywki czy instytucji publicznych. Gdzie możemy wykorzystać stojak na rower?

Stojak na rowery do domu?

roweryCzy takie wyposażenie potrzebne nam będzie do domu? Możemy zauważyć, że coraz częściej stojaki na rowery pojawiają się na osiedlach, szczególnie tych mniejszych i strzeżonych. To bardzo wygodne, jeśli możemy trzymać swoje rowery na zewnątrz bez strachu o to, że ktoś może je ukraść. Stojak pozwala nam stabilnie postawić rower oraz przyczepić go za pomocą wybranego zapięcia. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym i nasza posesja jest ogrodzona zapewne nie widzimy sensu w posiadaniu stojaka. Jeśli jednak należymy do rodzin aktywnych i chętnie korzystających z jednośladów, z pewnością docenimy funkcjonalność takiego wyposażenia. Dlaczego?

Stojak na rowery przyda nam się nie tylko na zewnątrz (chroniąc również przypięty sprzęt przed kradzieżą). Takie wyposażenie może nam pomóc w organizacji garażu czy piwnicy, w których trzymamy nasze pojazdy. Również rowery bez nóżek będzie nam łatwo postawić na stojaku bez konieczności opierania ich na ścianie czy innych obiektach.

Jeśli przechowujemy nasze rowery pod wiatąm postawimy tam stojak, aby unieruchomić pojazdy i także zorganizować wygodnie przestrzeń. W ten sposób rowery nie będą zawadzały, a przy okazji możemy je dodatkowo zabezpieczyć przyczepiając je do metalowego stojaka.

Miejsce przyjazne dla rowerzystów

 Stojak na rower Bayersystem 3-miejscowy Jeśli organizujemy daną przestrzeń i chcemy zachęcić różne osoby do spędzania w niej czasu, koniecznie zainwestujmy w jeden lub kilka stojaków na rowery. W ten sposób dajemy naszym klientom wygodną możliwość zaczepienia pojazdu, a ustawiając stojak w widocznym miejscu pomagamy im czuć się bezpiecznie. Zatem przy każdym lokalu usługowym czy użytkowym, który do nas należy, warto umieścić taki element.

Uwaga!

Pamiętajmy, że sam stojak na rowery nie wystarczy. Musimy odpowiednio przymocować go do podłoża. Z tego względu nie możemy traktować go, jak elementu przestawnego. Jeśli stojak ma spełnić rolę zabezpieczenia, musi być trwale przytwierdzony do ziemi – jest to więc szczególnie ważne w miejscach, w których mogą kręcić się złodzieje. Nieogrodzony teren firmy, kafejka na ruchliwej ulicy czy niestrzeżony parking – wszędzie tam zadbajmy o to odpowiednie przymocowanie tego elementu, aby rowerzyści mogli swobodnie przypinać do niego swoje rowery.

Gdzie jeszcze przyda się stojak na rower

stojak na roweryJak udowodniliśmy – stojaki na rowery nie przydają się wyłącznie w miejscach publicznych i równie dobrze posłużą nam przy domu. Świetnie sprawdzają się na osiedlach, a szczególnie przy mieszkaniach, które zamieszkane są przez osoby młode, chętnie poruszające się na dwukołowcach. Stojak na rowery z pewnością powinien znaleźć się na wszystkich parkingach, znajdujących się przy instytucjach, marketach, centrach handlowych. Często miasto powinno o to zadbać, ponieważ coraz częściej wybieramy rower ponad samochód czy komunikację miejską. Stojaki na rowery powinny znaleźć się koniecznie przy wszelkich dworcach i większych przystankach autobusowych i tramwajowych.

Stąd dowiemy się, jak możemy samodzielnie wykonać stojak na rower.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Miejsce przyjazne rowerom - jak przystosować przestrzeń wokół firmy?

Miejsce przyjazne rowerom - jak przystosować przestrzeń wokół firmy?
Rower to – szczególnie w mieście – świetna alternatywa dla samochodu. W odróżnieniu od niego nie stoi w korku, jest ekologiczny i zdrowy. Jeśli ...
Czytaj więcej

Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na rowery

Pomysły na samodzielne wykonanie stojaka na rowery
Stojak na rowery okaże się przydatny szczególnie na posesji domu, w którym mieszkańcy często korzystają z jednośladów. Wykorzysta...
Czytaj więcej

Jaki wieszak na rower wybrać? Sprawdzamy różne rozwiązania!

Jaki wieszak na rower wybrać? Sprawdzamy różne rozwiązania!
Przechowywanie roweru w mieszkaniu to wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o wygospodarowanie odpowiedniego miejsca. Istotną kwestią jest także d...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
05.07.2022
Stojak przymocować do podłoża - ok.
Ale jak przymocować rower do tego stojaka ???
Jak nie wiecie, wystarczy wyjść przed Castoramę i zobaczyć jakie kombinacje muszą robić rowerzyści przy waszych stojakach :)

Dzień dobry Panie Januszu, dziękujemy za komentarz dotyczący stojaka na rower. Przykro nam, jeśli napotkał Pan trudności z montażem produktu. Informujemy, że może Pan skorzystać z fachowej pomocy naszych doradców, którzy z przyjemnością udzielą praktycznych wskazówek w zakresie poprawnego montażu. Listę kontaktową do wszystkich sklepów znajdzie Pan na stronie: www.castorama.pl/sklepy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu i zapraszamy ponownie.

05.07.2022
Niestety stojak, który Państwo prezentujecie - to najgorszy z możliwych stojaków rowerowych. Łatwy do zniszczenia w celu kradzieży roweru, trudno przypiąć rower. Generalnie - bardzo nieprzyjazny rowerzystom wbrew idei tego artykułu.

Dzień dobry, dziękujemy za opinie. Jest nam przykro, jeśli polecany w naszym artykule stojak rowerowy nie spełnił Pana oczekiwań. Uprzejmie informujemy, że każdy artykuł wadliwy czy niezgodny z opisem producenta podlega reklamacji, którą można złożyć w dowolnie wybranym sklepie Castorama. Podczas zakupów zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych doradców z działu Metalowego, którzy postarają się dobrać produkt spełniający Pana kryteria. Lista sklepów wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie: www.castorama.pl/sklepy

Ocena i komentarz dla:

Gdzie przyda nam się stojak na rower?