Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Gdzie przyda nam się stojak na rower?

Stojaki rowerowe są nieodłącznym elementem naszego życia. Czy to w wielkich miasta, małych wsiach czy na przedmieściach - przydatne są niemal wszędzie. Z rowerów korzystać możemy przez większą część roku, a baczniejsze zwracanie uwagi na zdrowy tryb życia, powoduje, że stają się coraz popularniejsze. Dodatkowo jest to świetna, tania i niewytwarzająca śladu węglowego alternatywa dla samochodów osobowych. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego warto zainwestować w stojak rowerowy oraz gdzie warto, żeby się znajdował!

Gdzie i dlaczego warto zamontować stojak rowerowy?

Rosnąca świadomość o zdrowym trybie życia powoduje, że coraz częściej chwytamy za rower. Niezależnie, czy jest to rekreacyjna przejażdżka w promieniach słońca, jazda do pracy czy forma sportu,  czasem musimy zsiąść z roweru i pozostawić go w miejscu, gdzie nie będziemy mogli mieć go cały czas na oku. Dlatego też tak ważnym jest, żeby stojaki na rowery znajdowały się w każdym miejscu, które jest odwiedzane przez ludzi. Dotyczy to zarówno miejsc, w których szukamy chwili relaksu, jak kawiarnia, restauracja czy muzeum, ale także usług, takich jak, chociażby fryzjer, czy sklepy spożywcze, w których zazwyczaj spędza się dużo czasu. 

 

Kiedy posiadamy firmę usługową pamiętać musimy, że jednym z czynników, który wpływa na satysfakcję klientów jest ich spokój i całkowite skupienie się na oferowanym przez nas procesie. Jeśli klient cały czas martwić będzie się o to, czy jego rower jest bezpieczny to tracimy na tym my i nasz biznes. Dlatego prowadząc przedsiębiorstwo usługowe zawsze pamiętajmy o zamontowaniu stojaka na rower dla swoich klientów.

 

Zwrócić trzeba też uwagę na to, że w dużych miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych i w związku z tym coraz więcej osób rezygnuje z samochodów na rzecz przyjaźniejszy środowisku i zdrowiu rowerów. Co więcej, jednoślad pozwala uniknąć stania w korkach, które są zmorą dużych aglomeracji. Rower więc staje się świadomym wyborem jako środek transportu do pracy. Właściciele firm muszą zatem pamiętać o stojakach na rowery dla swoich pracowników, szczególnie jeśli nie umożliwia im się przechowania środka transportu na czas pracy w inny sposób. 

Czy stojak na rowery jest przydatnym akcesorium do domu?
rowery

Wiele osób nie widzi potrzeby inwestowania w stojaki rowerowe do własnych domów. Jest to zrozumiałe, szczególnie jeśli posiadamy na tyle dużo miejsca, aby nie przejmować się tym, że rower zajmuje duże pokłady wolnej przestrzeni. Inaczej sprawa wygląda w przypadku mniejszych mieszkań. Niestety dość powszechnym widokiem na polskich osiedlach jest obraz piętrzących się na sobie rowerów na małym balkonie. Nic dziwnego - kiedy posiadamy ograniczone zasoby powierzchni do wykorzystania bardzo często składowanie sporych rozmiarów roweru sprawia nam niemały problem. 

 

Inwestując w stojak na rowery pozbywamy się tego utrapienia i zyskujemy dużo wolnej do wykorzystania przestrzeni. Nasze rowery mogą wtedy być bezpiecznie przechowywane na zewnątrz. Dodatkowo takie rozwiązanie jest nie tylko bezpieczne i pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń, ale także niebywale funkcjonalne. Dzięki niemu zawsze mamy szybki i prosty dostęp do naszego roweru, co jest dużym atutem dla osób często korzystających z tego środka transportu. Przykładowo trzymając rower na przeznaczonym do tego stojaku na zewnątrz unikamy potencjalnie nieprzyjemnego i problematycznego wyciągania go na przejażdżkę z piwnicy.

 

Innym rodzajem akcesoriów, na które warto zwrócić uwagę w przypadku niewielkiego mieszkania, są wieszaki na rower. Stanowią one w naszych domach świetną alternatywę dla klasycznych stojaków. Pozwalają na składowanie roweru w bezpieczny sposób oraz mogą stanowić świetny element wykończeniowy naszego wystroju.

Kiedy warto zainteresować się wiatą rowerową?
Stojak na rower Bayersystem 3-miejscowy

Jeśli posiadamy w naszych domach wiatę, to świetnym pomysłem jest trzymanie tam naszych rowerów. Stojak rowerowy zamontować możemy tak, by same rowery nam nie zawadzały i pozwoliły na korzystanie z reszty wolnej przestrzeni.

 

Jednak, co jeśli nie mamy tego typu wiaty, kiedy i czy warto się nią zainteresować? Postawieniem specjalnej wiaty czy odpowiedniego zadaszenia powinny zainteresować się wszystkie osoby, które nie mają możliwości pozostawienia swoich rowerów pod dachem, czy też w domach. Dzięki takiemu rozwiązaniu chronimy nasze pojazdy przed deszczem, co pomaga w ich lepszej konserwacji i zapobiega rdzewieniu. 

 

Dodatkowo rozważyć postawienie takiej wiaty powinni wszyscy właściciele lokali usługowych, w których klienci spędzają sporo czasu. Dzięki temu klient nie będzie musiał martwić się o pozostawienie swojego środka transportu na zewnątrz nawet w pochmurny dzień, ani też nie będzie szybciej nas opuszczał w obawie przed nadchodzącym deszczem.

 

Gdzie jeszcze przyda nam się stojak na rowery?
stojak na rowery

Jak już pokazaliśmy, stojak na rowery przydatny może być praktycznie wszędzie. Stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla właścicieli mały firm, jak i wielkich supermarketów i centrum handlowych, wykorzystywany może być przez klientów, jak i naszych pracowników, a zastosowanie znaleźć może nawet w naszych własnych domach. 

 

Pamiętać trzeba też, że ze względu na rosnącą popularność tego środka transportu stojaki na rowery powinny znaleźć się w każdym miejscu użytku publicznego. Są one koniecznym elementem wyposażenia każdej szkoły czy urzędu, ale swoje zastosowanie mogą znaleźć nawet na przystankach autobusowych czy stacjach kolejowych, gdzie okoliczni mieszkańcy mogą dojeżdżać, by następnie przesiąść się w inny środek transportu.

 

  Jakie inne akcesoria parkingowe mogą być nam przydatne?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z własnego stojaka na rowery, czy też jesteśmy w trakcie przejażdżki i zatrzymujemy się gdzieś na chwilę, zawsze powinniśmy pamiętać o solidnym zabezpieczeniu naszego roweru. Zdecydować możemy się na blokadę, łańcuch czy zwykłą linkę zabezpieczającą. Warto też posiadać w domu taki zapasowy zestaw, aby nawet jeśli pierwszy by się potencjalnie uszkodził, moglibyśmy dalej bezpiecznie korzystać z naszego roweru.