Produkty

Gotowe posadzki z drewna

Gotowe posadzki z drewna

Parkiet i deski nie zawsze są wykonane z surowego drewna. Możemy również znaleść takie, które są wykończone lakierem lub olejem, co pozwoli nam szybko uzyskać gotową do użytku posadzkę z drewna.

montaż posadzki z drewnaGotowe posadzki z drewna są dostępne w kilku wersjach wykończenia: lakierowanej, olejowanej lub szczotkowanej olejowanej. Dzięki zaawansowanym technikom nanoszenia lakieru i oleju uzyskane powłoki mają często dużo lepszą jakość niż zabezpieczane metodą tradycyjną. Wykonaną z takich materiałów posadzkę można kilkakrotnie odnawiać.

Rodzaj posadzki 
Fabrycznie wykończone posadzki drewniane to parkiet oraz deski dwu- i trójwarstwowe. 

Parkiet

Składa się z drewnianych deszczułek z litego drewna, zwanych potocznie klepkami, które mają pióra i wpusty służące do ich łączenia. Mogą być wykończone olejem lub lakierem.


Deski dwuwarstwowe

Są to elementy o wymiarach podobnych do tradycyjnego parkietu, ale o konstrukcji dwuwarstwowej i polakierowanej powierzchni.


Deski trójwarstwowe

Składają się z trzech warstw o łącznej grubości 24-20 mm: wierzchniej (4-6 mm), nośnej i stabilizującej. Warstwa wierzchnia drewna jest kilkakrotnie lakierowana lub olejowana, a kolejne warstwy lakieru utwardzane są promieniami ultrafioletowymi. 

Sposób wykończenia

Duży wpływ na wygląd podłogi ma sposób wykończenia powierzchni. Jeśli kupujemy gotowy parkiet lub deski, od razu widać, jak będą wyglądały po ułożeniu.

Lakierowanie

Materiał na posadzki gotowe jest zabezpieczany kilkoma warstwami lakieru utwardzonego lampami UV. Najczęściej jest on półmatowy - ma bardzo naturalny wygląd i z tego powodu jest najczęściej wybieranym lakierem. Podłoga lakierowana jest najłatwiejsza w pielęgnacji i użytkowaniu, można ją kilkakrotnie odnawiać.


Olejowanedeska trójwarstowa

Posadzki olejowane dostępne są w szerokiej gamie gatunków drewna i kolorów olejów od bezbarwnego po brązowy i czarny. Pomimo zmiany koloru usłojenie drewna jest wyraźnie widoczne dzięki właściwej metodzie nakładania. Ten rodzaj wykończenia sprawia, że powierzchnia drewna jest  matowa, ale ma bardzo naturalny wygląd, a przy tym naturalna struktura drewna pozostaje widoczna.


Szczotkowane, olejowane

Najpierw drewno się postarza. Polega to na wyszczotkowaniu miękkich części słojów rocznych tak, aby powstały delikatne zagłębienia. Im mocniejsze zróżnicowanie usłojenia, tym wyraźniejszy jest efekt. Po wyszczotkowaniu podłoga jest wykończona olejem. Tak uzyskana struktura wydaje się szczególnie autentyczna. Co więcej, celowo zrobione wgłębienia sprawiają, że ewentualne ślady użytkowania są mniej widoczne.

Data publikacji: 15.11.2012
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?
Parkiet przemysłowy z racji przystępnej ceny, niezwykłej trwałości i ciekawego wyglądu trafia na salony, ale nie tylko tutaj możemy go zastosować. Cho...
Czytaj więcej

Jak wykończyć podłogę

Jak wykończyć podłogę
Będąc na etapie wykańczania lub gruntownego remontu domu, nierzadko stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej sposobu wykończenia podłóg....
Czytaj więcej

Jak wykończyć drewnianą podłogę?

Jak wykończyć drewnianą podłogę?
Decyzja o wyłożeniu podłogi surowymi deskami wiąże się z koniecznością wykończenia ich we własnym zakresie. Jest to niezbędne, by nadać surowcowi odpo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gotowe posadzki z drewna