Produkty

Inspirujące farby w sprayu

Inspirujące farby w sprayu

Do stosowania farb w sprayu przyzwyczailiśmy się już dawno. Wpłynęła na to łatwość ich użycia, dostępność oraz duży wybór kolorów. Dekoracyjne lakiery w aerozolu posiadają również inne odmiany, dające rozmaite efekty, które docenią osoby zajmujące się rękodziełem.

malowanie ściany sprayemBrokat w aerozolu jest wygodniejszy w stosowaniu na dużych powierzchniach, niż pokrywanie ich klejem i posypywanie sypkimi drobinkami. Można go nakładać na różne materiały – szkło, ceramikę, drewno, tekturę, papier, metal i inne. Rozpylając brokat, lepiej zaaplikować najpierw małą warstwę, trzymając puszkę w większej odległości od malowanego przedmiotu. Dla wzmocnienia efektu malowanie można powtórzyć – lepiej położyć dwie warstwy, niż zbyt dużo za pierwszym razem.

Imitacja kamieni daje realistyczny efekt, który możemy osiągnąć, rozpylając farbę na drewnie, metalu, nieglazurowanej ceramice, cemencie i papierze. Warstwa farby będzie przypominać wygląd oraz fakturę prawdziwego kamienia, na przykład granitu. Doskonale nadaje się do renowacji starych donic, mis oraz innych przedmiotów, którym chcemy nadać zupełnie nowy wygląd.

Farba teksturalna pozwala osiągnąć atrakcyjne efekty – nadaje różne kolory oraz wyczuwalną w dotyku fakturę. Z jednej puszki dozowane są różne odcienie, dzięki czemu powstaje wielokolorowe i teksturowe wykończenie. Ten rodzaj farby można stosować na różnych powierzchniach, a najlepiej wygląda na meblach ogrodowych i donicach trzymanych na zewnątrz.

Kolory fotoluminescencyjne nie tylko świetnie prezentują się za dnia, ale również świecą w ciemności! Z tego powodu doskonale nadają się do ozdabiania różnych przedmiotów, a także do oznaczania i zabezpieczania  miejsc, które muszą pozostać widoczne po zmroku. Farby fluo można użyć do wymalowania wzorów na ścianach w pokoju dziecka, aby po zgaszeniu lampki nocnej jeszcze przez chwilę pozostawały widoczne.

Metaliczne odcienie różnych kolorów lub farby imitujące złoto, srebro czy chrom doskonale sprawdzają się przy tworzeniu świątecznych ozdób. Można je wykorzystać do odnowienia starych bombek choinkowych, aby odzyskały dawny blask. Nadają również interesujący wygląd przedmiotom z drewna i metalu.

Farba tablicowa to ostatni hit. Istnieje również jej wersja w aerozolu, dzięki której samodzielnie możemy stworzyć powierzchnię do pisania kredą, na przykład na starych drzwiach lub innym – drewnianym, metalowym lub szklanym – przedmiocie. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie starej ramy, pomalowanie jej farbą metaliczną, a w środku tablicową.spray

Efekt matowego szkła także możemy osiągnąć za pomocą farby w sprayu. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy zmatowić na przykład przejrzystą szybę w drzwiach do pokoju lub łazienki, unikając jej wymiany. Farba daje również dużo możliwości dekoracyjnych – wystarczy na wybranym kawałku szkła przed malowaniem nakleić litery, kropki, gwiazdki lub inne symbole, następnie rozpylić farbę, a po jej wyschnięciu ściągnąć naklejki, pod którymi szkło zostanie przejrzyste.

Lakier w aerozolu pomoże nam zabezpieczyć pomalowane powierzchnie. Mogą być to rysunki wykonane ręcznie lub miejsca pokryte farbą z brokatem. Lakier nabłyszczy dodatkowo przedmioty pokryte farbami metalicznymi. Warto go stosować, jeśli pomalowane obiekty chcemy trzymać na zewnątrz, na przykład w ogrodzie lub na tarasie – zostaną dodatkowo zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Data publikacji: 27.06.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb kredowych

Rodzaje farb kredowych
Farby kredowe są stosowane w celu odnowienia przedmiotów wykonanych z drewna. Na korzyść tego rodzaju emalii przemawia przede wszystkim to...
Czytaj więcej

Co to jest farba kredowa?

Co to jest farba kredowa?
Farba kredowa doskonale sprawdza się podczas odnawiania drewnianych mebli. Łatwość aplikacji i brak konieczności szlifowania starych powłok to bezsprz...
Czytaj więcej

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?
Dobrze urządzona sypialnia jest wnętrzem, w którym chętnie odpoczywamy. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki sprawia, że w p...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Inspirujące farby w sprayu