Produkty

Instrukcja wideo - regulacja zawiasów szafki

Instrukcja wideo - regulacja zawiasów szafki

Drzwiczki meblowe nie domykają się lub domykają się niesymetrycznie, na czym cierpi estetyka szafki? Oznacza to tylko jedno: rozregulowane zawiasy meblowe. Aby uporać się z tą niedogodnością, potrzebny będzie śrubokręt oraz chwila czasu. Z naszą instrukcją wideo przywrócisz dawną świetność frontom meblowym. Zobacz, jakie to proste.

Z zawiasami puszkowymi spotykamy się w dwóch sytuacjach: przy montażu mebli oraz wówczas, gdy skrzydło meblowe osiada, przez co zaczyna ocierać o drugie skrzydło, często uniemożliwiając nawet zamknięcie się szafki. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w niewłaściwym montażu drzwiczek, a nawet w wadzie fabrycznej mebli. Najczęściej jednak rozregulowane zawiasy meblowe są skutkiem ich długiej eksploatacji lub tym, że pierwszej regulacji dokonuje się na pustych szafkach. Po wypełnieniu szafek ich zawartością, zmienia się czesto kąt nachylenia frontu.

Jeśli więc widzimy, że jedno ze skrzydeł nieco opadło, czym prędzej weźmy się za ich ponowną regulację. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić nawet do uszkodzenia frontów. Pamiętajmy, że często zawiasy są przytwierdzone do płyt pilśniowych, która raczej nie słynie z wysokiej wytrzymałości. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Porada eksperta

Przy okazji regulacji zawiasów meblowych można je naoliwić, przez co będą chodzić lżej i ciszej.

Sam proces regulacji zawiasów puszkowych nie należy do trudnych, wymaga jednak znajomości zasady ich działania oraz, przynajmniej z początku, niewielkiej dozy cierpliwości. Przy pierwszych próbach cały proces może wydać się nieco zawiły, ale prędko dojdziemy do wprawy. Regulację drzwiczek powinniśmy rozpocząć od dobrania odpowiedniej wielkości wkrętaka krzyżakowego. To przy jego pomocy dokonamy niezbędnych prac.

Poniżej prezentujemy instruktażowy film, który wyjaśni cały proces. Z jego pomocą sztuka regulacji zawiasów meblowych przestanie być rzeczą trudną.

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Rodzaje zawiasów meblowych i ich zastosowanie

Rodzaje zawiasów meblowych i ich zastosowanie
Zawiasy meblowe stanowią podstawowy rodzaj okucia meblowego. Dzięki nim możemy przymocować fronty do korpusu szafki tak, żeby ich otwieranie i zamykan...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak wyregulować zawiasy w drzwiach?

Instrukcja wideo - jak wyregulować zawiasy w drzwiach?
Nieodpowiednio wyregulowane zawiasy w drzwiach mogą skutkować szeregiem niedogodności. Opuszczone na nich skrzydło może wydawać nieprzyjemne dźwięki s...
Czytaj więcej

Przy pomocy jakich środków nasmarować zawiasy?

 Przy pomocy jakich środków nasmarować zawiasy?
Skrzypienie zawiasów to prawdziwe przekleństwo domowników. Drzwi otwieramy dziennie niezliczoną liczbę razy. Z pewnością nie wyobrażamy sobie przez ca...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
15.10.2017
Super film, bardzo prosty (pokazany na animacji, ręką oraz wytłumaczony).
To mój któryś już film z kolei, który oglądam i ten jest NAJLEPSZY bo wersja dla topornych(miejących 2 lewe ręce) :)

Ocena i komentarz dla:

Instrukcja wideo - regulacja zawiasów szafki