Instrukcja wideo - regulacja zawiasów szafki

Drzwiczki meblowe nie domykają się lub domykają się niesymetrycznie, na czym cierpi estetyka szafki? Oznacza to tylko jedno: rozregulowane zawiasy meblowe. Aby uporać się z tą niedogodnością, potrzebny będzie śrubokręt oraz chwila czasu. Z naszą instrukcją wideo przywrócisz dawną świetność frontom meblowym. Zobacz, jakie to proste.

Z zawiasami puszkowymi spotykamy się w dwóch sytuacjach: przy montażu mebli oraz wówczas, gdy skrzydło meblowe osiada, przez co zaczyna ocierać o drugie skrzydło, często uniemożliwiając nawet zamknięcie się szafki. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w niewłaściwym montażu drzwiczek, a nawet w wadzie fabrycznej mebli. Najczęściej jednak rozregulowane zawiasy meblowe są skutkiem ich długiej eksploatacji lub tym, że pierwszej regulacji dokonuje się na pustych szafkach. Po wypełnieniu szafek ich zawartością, zmienia się czesto kąt nachylenia frontu.

Jeśli więc widzimy, że jedno ze skrzydeł nieco opadło, czym prędzej weźmy się za ich ponowną regulację. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić nawet do uszkodzenia frontów. Pamiętajmy, że często zawiasy są przytwierdzone do płyt pilśniowych, która raczej nie słynie z wysokiej wytrzymałości. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Porada eksperta

Przy okazji regulacji zawiasów meblowych można je naoliwić, przez co będą chodzić lżej i ciszej.

Sam proces regulacji zawiasów puszkowych nie należy do trudnych, wymaga jednak znajomości zasady ich działania oraz, przynajmniej z początku, niewielkiej dozy cierpliwości. Przy pierwszych próbach cały proces może wydać się nieco zawiły, ale prędko dojdziemy do wprawy. Regulację drzwiczek powinniśmy rozpocząć od dobrania odpowiedniej wielkości wkrętaka krzyżakowego. To przy jego pomocy dokonamy niezbędnych prac.

Poniżej prezentujemy instruktażowy film, który wyjaśni cały proces. Z jego pomocą sztuka regulacji zawiasów meblowych przestanie być rzeczą trudną.

Data publikacji: 22.08.2016