Instrukcja wideo - układanie wykładziny dywanowej krok po kroku

Montaż wykładzin jest pracą, którą często zlecamy fachowcom, jednak równie dobrze możemy wykonać tę czynność samodzielnie i spróbować swoich sił, szczególnie jeśli lubimy majsterkować i chcemy zaoszczędzić. Jak pokazuje to nasza instrukcja wideo, układanie wykładziny dywanowej nie jest zbytnio skomplikowane. Po obejrzeniu krótkiego filmu oraz skompletowaniu odpowiednich akcesoriów i narzędzi, poradzimy sobie spokojnie.

Gdzie położyć wykładzinę dywanową?

Wykładzina dywanowa to sposób na wykończenie podłogi, który w niektórych pomieszczeniach spisuje się znacznie lepiej niż w innych. Jej popularność zależy również od tego, w jakim kraju jesteśmy – w Wielkiej Brytanii jest wszędobylska i znajdziemy ją nie tylko w hotelach czy bankach, ale i pubach, klubach, a niekiedy nawet łazienkach i kuchniach! Doskonałe właściwości izolujące hałas i zimno oraz zapobiegające powstawaniu śliskich punktów na posadzce doceniamy również i my. Wykładzinę dywanową możemy położyć zarówno w mieszkaniu, jak i pomieszczeniach gospodarczych czy biurach.

Na jakim podłożu powinna zostać zamontowana? Istnieje tu znaczna dowolność, ważne jednak, aby było ono równe, odpylone i twarde. Możemy kłaść wykładzinę dywanową na betonie, płytkach czy panelach. Jeśli nie chcemy kłaść jej wprost na wylewce, użyjmy specjalnych podkładów.

Wykładzina dywanowa – od czego zacząć układanie?

Pierwszym krokiem montażu wykładzin jest dokładne zmierzenie podłogi. Do naszych pomiarów dodajmy około 10 cm z każdej strony, co pozwoli nam uniknąć późniejszych niedoróbek czy konsekwencji wypadków i pomyłek. Zaopatrzmy się również w taśmę dwustronną, a także nóż tapicerski, którym łatwo będziemy odcinać niepotrzebne części wykładziny. Pamiętajmy, aby podłoże dokładnie odpylić i oczyścić – powinno być suche i pozbawione kurzu i innych zabrudzeń.

Montaż wykładziny dywanowej – przebieg prac

Na instrukcji wideo zobaczymy dokładnie, jakie kroki nas czekają. Stosując się do zaleceń, będziemy w stanie sprawnie, szybko, a przede wszystkim estetycznie położyć wykładzinę na naszej podłodze. Pamiętajmy, aby przykleić najpierw taśmę w odpowiednich miejscach, ale po zrobieniu tego, nie odklejać jej wierzchniego zabezpieczenia. Dopiero po przymiarkach i nacięciach w rogu, możemy wykładzinę kleić. Ważne jest też płaskie narzędzie, którym będziemy ją wygładzać.

Powodzenia!

Data publikacji: 11.08.2017