Produkty

Instrukcja wideo - układanie wykładziny dywanowej krok po kroku

Instrukcja wideo - układanie wykładziny dywanowej krok po kroku

Montaż wykładzin jest pracą, którą często zlecamy fachowcom, jednak równie dobrze możemy wykonać tę czynność samodzielnie i spróbować swoich sił, szczególnie jeśli lubimy majsterkować i chcemy zaoszczędzić. Jak pokazuje to nasza instrukcja wideo, układanie wykładziny dywanowej nie jest zbytnio skomplikowane. Po obejrzeniu krótkiego filmu oraz skompletowaniu odpowiednich akcesoriów i narzędzi, poradzimy sobie spokojnie.

Gdzie położyć wykładzinę dywanową?

Wykładzina dywanowa to sposób na wykończenie podłogi, który w niektórych pomieszczeniach spisuje się znacznie lepiej niż w innych. Jej popularność zależy również od tego, w jakim kraju jesteśmy – w Wielkiej Brytanii jest wszędobylska i znajdziemy ją nie tylko w hotelach czy bankach, ale i pubach, klubach, a niekiedy nawet łazienkach i kuchniach! Doskonałe właściwości izolujące hałas i zimno oraz zapobiegające powstawaniu śliskich punktów na posadzce doceniamy również i my. Wykładzinę dywanową możemy położyć zarówno w mieszkaniu, jak i pomieszczeniach gospodarczych czy biurach.

Na jakim podłożu powinna zostać zamontowana? Istnieje tu znaczna dowolność, ważne jednak, aby było ono równe, odpylone i twarde. Możemy kłaść wykładzinę dywanową na betonie, płytkach czy panelach. Jeśli nie chcemy kłaść jej wprost na wylewce, użyjmy specjalnych podkładów.

Wykładzina dywanowa – od czego zacząć układanie?

Pierwszym krokiem montażu wykładzin jest dokładne zmierzenie podłogi. Do naszych pomiarów dodajmy około 10 cm z każdej strony, co pozwoli nam uniknąć późniejszych niedoróbek czy konsekwencji wypadków i pomyłek. Zaopatrzmy się również w taśmę dwustronną, a także nóż tapicerski, którym łatwo będziemy odcinać niepotrzebne części wykładziny. Pamiętajmy, aby podłoże dokładnie odpylić i oczyścić – powinno być suche i pozbawione kurzu i innych zabrudzeń.

Montaż wykładziny dywanowej – przebieg prac

Na instrukcji wideo zobaczymy dokładnie, jakie kroki nas czekają. Stosując się do zaleceń, będziemy w stanie sprawnie, szybko, a przede wszystkim estetycznie położyć wykładzinę na naszej podłodze. Pamiętajmy, aby przykleić najpierw taśmę w odpowiednich miejscach, ale po zrobieniu tego, nie odklejać jej wierzchniego zabezpieczenia. Dopiero po przymiarkach i nacięciach w rogu, możemy wykładzinę kleić. Ważne jest też płaskie narzędzie, którym będziemy ją wygładzać.

Powodzenia!

Data publikacji: 11.08.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jaki nóż dla majsterkowicza? Wybieramy noże łamane i trapezowe

Jaki nóż dla majsterkowicza? Wybieramy noże łamane i trapezowe
Jakie noże wybrać do pracy? Opisujemy popularne rodzaje noży używanych w warsztatach i na budowie. Wyjaśniamy różnice między ostrzami łamanymi ...
Czytaj więcej

Purchle na ścianie – czym są i jak się ich pozbyć?

Purchle na ścianie – czym są i jak się ich pozbyć?
Pęcherze na ścianie po malowaniu to problem, z którym zmaga się wiele osób, które decydują się odświeżyć swoje wnętrze. Czym tak ...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać opakowania po jajkach

Jak wykorzystać opakowania po jajkach
Często zastanawiamy się, co zrobić z opakowaniami po jajkach. Zazwyczaj je wyrzucamy, bądź służą nam one do ponownego przyniesienia nabiału z osiedlow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Instrukcja wideo - układanie wykładziny dywanowej krok po kroku