Produkty

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?

Odpowiednie przechowywanie kluczy to jeden z czynników wpływających na bezpieczeństwo budynku oraz znajdujących się w nim przedmiotów. W zależności od rodzaju budynku – czy jest to dom, firma, a może placówka edukacyjna – wybierzmy inną skrytkę. Warto wiedzieć, gdzie trzymać klucze, aby nie trafiły w niepowołane ręce.

szafka na kluczeSkrzynka na klucze – tradycyjne przechowywanie kluczy

Oczywistym i ułatwiającym życie wyborem będzie tradycyjna skrzynka na klucze. Zazwyczaj jest wykonana z drewna i przybiera kształt domku lub klucza. Ponieważ jej wygląd sugeruje, co znajduje się wewnątrz, upraszcza ona znalezienie kluczy wszystkim domownikom i gościom. Jest intuicyjna, więc świetnie sprawdzi się w rodzinie, w której są małe dzieci.

Skrzynka, która jest jednocześnie elementem dekoracji wnętrza, zazwyczaj stoi bądź wisi niedaleko drzwi wyjściowych – domownikom zależy na wygodzie i szybkości sięgania po klucze. Niestety ma to swoje wady. Ponieważ nie jest zabezpieczona – drzwiczki przytrzymuje jedynie prosty zatrzask – może do niej zajrzeć każdy.

Skrzynka na klucze i dokumenty 24 x 18 cmSkrytka na klucze w… obrazie!

Kolejnym ze sprytnych sposobów na przechowywanie kluczy jest schowanie ich w obrazie. Istnieją skrytki, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od zwykłego malunku na płótnie. Dopiero po uważnym przyjrzeniu się wychodzi na jaw, że są nieco głębsze, bo w środku znajdują się haczyki na klucze. To sprytny sposób na przechowywanie kluczy zarówno domowych, jak i otwierających szafki z dokumentami.

Skrzynki-obrazy dostępne są w wielu wariantach. Nie tylko możemy wybrać motyw, który nas interesuje – kwiaty, pejzaż, a może martwa natura? – ale również dobrać kolor ramy pasujący do mebli w domu bądź gabinecie.

Czy wiesz, że…?

Skrytkę w obrazie można wykonać również samodzielnie. Wystarczy zakupić obraz z dostatecznie grubą ramą, a do jego spodu przyczepić metalowe haczyki. Jeśli natomiast nie chce się zniszczyć obrazu, haczyki można umieścić na ścianie.

kasetka na klucze Pierwszy krok wzmożonej ochrony – kasetka na klucze

Jeśli z jakichś powodów martwimy się o bezpieczeństwo swoich kluczy, bądź chcemy zabezpieczyć także inne przedmioty, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie skrzynki na klucze wykonanej z metalu i zabezpieczonej dodatkowym kluczem. To świetna propozycja dla studentów mieszkających w akademiku, osób dzielących mieszkanie ze współlokatorami, a także często odwiedzanych przez gości.

Ochrona kluczy przy użyciu kasetki sprawdza się zwłaszcza w recepcji i portierni, gdzie na zarządcy spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo wielu mieszkań czy pomieszczeń. Może zamknąć ją, ilekroć wychodzi na przerwę czy do toalety. Ponadto kasetka metalowa jest lekka, więc bez trudu przetransportuje się ją do innego miejsca.

Wyższy poziom bezpieczeństwa – kasetka na szyfr

Skrzynka na szyfr zapewnia większe bezpieczeństwo schowanym wewnątrz przedmiotom, w tym również kluczom ograniczającym dostęp do szafek z ważnymi dokumentami, aktami i umowami, ponieważ trudniej ją otworzyć niż tradycyjną kasetkę. Przede wszystkim nie da się podrobić klucza ani próbować otworzyć zamka wsuwką, pilniczkiem czy innym metalowym przedmiotem. Kod zna tylko jedna osoba, chyba że zdecyduje się podzielić nim z kimś jeszcze. Szyfrowana skrzynka to także rozwiązanie dla osób, które obawiają się, że zgubią mały klucz do tradycyjnej kasetki.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?
Praktyczny dom to taki, w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce, a jego domownicy czują się komfortowo i nie straszne im są żadne usterki. Spraw...
Czytaj więcej

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?
Klucze posiada każdy z nas – większe lub mniejsze pęki pozwalają nam zabezpieczyć mieszkanie, dostać się do pracy czy otwierać drzwi do garaży c...
Czytaj więcej

Jak i gdzie przechowywać klucze

Jak i gdzie przechowywać klucze
Jak rzadko który mebel, szafka na klucze nie pasuje do żadnego innego pomieszczenia poza przedpokojem. Umieszczona w najbliższym sąsiedztwie drzwi wej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?