Produkty

Jak czyścić blachy do pieczenia?

Jak czyścić blachy do pieczenia?

Każdy kto posiada w domu piekarnik, bez wątpienia korzysta również z blach do pieczenia. Są niezbędne do przyrządzania ciast, ciasteczek czy dań obiadowych. Jednak regularnie używane niszczeją – pokrywają się tłuszczem, a czasem także spalenizną. Na szczęście jest kilka sposobów na ich odczyszczenie. Oto one.

blacha do pieczeniaBez względu na to, czym zabrudzone są nasze blachy, bez wątpienia negatywnie wpływa to nie tylko na komfort korzystania z piekarnika, ale również smak, zapach potraw i nasze zdrowie. Unikniemy niepożądanych konsekwencji, jeśli będziemy regularnie czyścic tego typu akcesoria, co zapewni im dodatkowo długotrwałą przydatność.

Sposób nr 1 – na zatłuszczoną blachę wysypujemy grubą warstwę soli kuchennej. Potrząsamy blachą, by, by warstwa białych kryształków rozłożyła się na niej równomiernie, i  wstawiamy do  rozgrzanego piekarnika. Wyciągamy dopiero wtedy, gdy sól zbrązowieje – podczas podgrzewania będzie ona wchłaniać tłuszcz. Następnie usuwamy warstwę soli, korzystając z ręcznika papierowe i myjemy blachę pod bieżącą wodą.

Sposób nr 2 – z sody oczyszczonej i wody utlenionej przyrządzamy mieszkankę o konsystencji pasty do zębów. Taką masę nakładamy na zanieczyszczoną blachę, rozprowadzając równomiernie po całej jej powierzchni, i pozostawiamy na 10-15 min. Po tym czasie blachę posypujemy solą i delikatnie szorujemy, np. gąbeczką. Następnie dokładnie płuczemy i suszymy.środek do czyszczenia piekarnika

Sposób nr 3 – podobnie postąpić możemy z sodą oczyszczoną i kwaskiem. Rozsypujemy obie substancje na całej powierzchni blachy, po czym zalewamy niewielką ilością wody. W takim stanie pozostawiamy naczynie na noc. Po tym czasie dokładnie myjemy, jednak aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt możemy najpierw wyszorować gąbką.

Sposób nr 4 – przypalone fragmenty blachy do pieczenia usuniemy, aplikując i rozcierając na nich pastę wykonaną z sody oczyszczonej i niewielkiej ilości wody. Bo czyszczeniu blachę dokładnie płuczemy.

Sposób nr 5 – naszym zanieczyszczonym blachom dobrze zrobi kąpiel w roztworze sody oczyszczonej i gorącej wody. Pozostawiamy je do namaczania na około godzinę, a następnie myjemy, używając płynu do naczyń.

Dowiedz się również, w jaki sposób pielęgnować kuchenne sprzęty AGD.

 

LINK: https://www.castorama.pl/pielegnacja-kuchennego-sprzetu-agd.html

Data publikacji: 15.06.2015
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?
Płyty laminowane to materiał często wykorzystywany w meblarstwie. Wykonane z niego moduły wykazują się sporą trwałością, ale przede wszystkim eleganck...
Czytaj więcej

Jak odnowić podłogę w łazience?

Jak odnowić podłogę w łazience?
Podłoga łazienkowa wymaga szczególnej dbałości w utrzymaniu na niej higienicznej czystości i spośród wszystkich posadzek w naszym domu – poddaje się t...
Czytaj więcej

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów
Łazienka to miejsce, w którym szczególnie ważne jest zachowanie czystości i higieny. To też pomieszczenie, w którym może rozwijać się wiele szkodliwyc...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak czyścić blachy do pieczenia?