Produkty

Jak działa zszywacz pneumatyczny?

Jak działa zszywacz pneumatyczny?

W naszym warsztacie pojawił się zszywacz pneumatyczny? Zanim zaczniemy z nim pracę, zapoznajmy się z kilkoma informacjami na temat tego narzędzia – dzięki temu zapewnimy sobie większe bezpieczeństwo. Oto praktyczne wskazówki dotyczące użytkowania zszywacza pneumatycznego tapicerskiego!

zszywacz pneumatycznyCzym jest zszywacz pneumatyczny?

Zszywacze tapicerskie pneumatyczne, jak sama nazwa wskazuje, są najczęściej wykorzystywane w przemyśle tapicerskim. Mogą się również przydać w zakładach stolarskich. Narzędzie jest przeznaczone do wbijania gwoździ i zszywek w najróżniejsze materiały – w ten sposób możemy stabilnie połączyć ze sobą 2 elementy.

Akcesorium najlepiej sprawdzi się w profesjonalnych zakładach, ponieważ cechuje się wydajną oraz szybką pracą. Pomoże nam jednak także w domu – np. podczas wykładania ściany boazerią lub naprawy tapicerowanych mebli.

Zszywacz pneumatyczny tapicerski – zasada działania

Zszywacz pneumatyczny czerpie swoją siłę z układu sprężonego powietrza – dlatego też wymaga podłączenia na stałe sprężarki lub kompresora. To właśnie dzięki temu do wykonywania czynności przy jego użyciu nie potrzebujemy dużej siły. Wewnątrz narzędzia znajduje się tłok, którego zadanie polega na wbiciu zszywki w materiał. Element ten czerpie siłę do pracy z mas powietrza, które przemieszczają się w szybkim tempie z jednej części narzędzia do drugiej.

Porada eksperta

Powietrze wykorzystywane do pracy zszywacza pneumatycznego tapicerskiego musi być koniecznie czyste i suche – tylko to gwarantuje jego prawidłowe działanie. Poza tym, powinno cechować się również stałym ciśnieniem, które nie jest uzależnione od zmian obciążenia.

zszywacz pneumatycznyPo wbiciu zszywki nie musimy na nowo ładować narzędzia. Zszywacz pneumatyczny tapicerski posiada zintegrowaną sprężynę, która automatycznie podaje kolejną zszywkę do nosa narzędzia tak, aby była gotowa do użycia. Cały proces przebiega w ułamku sekundy, dlatego też akcesorium może wbijać wiele zszywek w bardzo krótkim czasie, umożliwiając nam tym samym szybkie wykonanie pracy.

Zasady bezpieczeństwa podczas pracy ze zszywaczem pneumatycznym tapicerskim

Zszywacz pneumatyczny to narzędzie, które trzeba używać ze szczególną rozwagą – w przeciwnym razie możemy się nim zranić. O czym warto pamiętać, pracując z tym narzędziem?

- upewnijmy się, że wokół nas nie ma osób trzecich, które moglibyśmy zranić,

Zszywacz 4Pro 9040 90/40 mm- przy używaniu zszywacza pneumatycznego powstaje odrzut – pamiętajmy o tym, w przeciwnym razie grozi nam uraz tułowia lub głowy,

- zawsze trzymajmy narzędzie za rękojeść, nigdy za spust,

- przed wejściem na drabinę lub zejściem z niej pamiętajmy o odłączeniu zszywacza od systemu sprężonego powietrza,

- jeśli planujemy dłuższą przerwę w pracy, koniecznie odłączmy urządzenie od sprężonego powietrza,

- uważajmy w przypadku pracy w miejscach zagrożonych wybuchem – podczas pracy może dojść do iskrzenia, które może spowodować pożar,

- przed przyłożeniem zszywacza do materiału, sprawdźmy, czy nie jest zbyt cienki – w przeciwnym razie przebijemy go na wylot.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jaki zszywacz wybrać? Ręczny, elektryczny czy pneumatyczny?

Jaki zszywacz wybrać? Ręczny, elektryczny czy pneumatyczny?
Podczas prac remontowych, budowlanych oraz w czasie zwykłego majsterkowania często zachodzi konieczność łączenia ze sobą rozmaitych elementów. ...
Czytaj więcej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o narzędziach pneumatycznych

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o narzędziach pneumatycznych
Narzędzia pneumatyczne są używane dzisiaj nie tylko w specjalistycznych zakładach. Coraz częściej wykorzystuje się je także w przydomowych warsztatach...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak działa zszywacz pneumatyczny?