Produkty

Jak udekorować pokój za pomocą płyt muzycznych?

Jak udekorować pokój za pomocą płyt muzycznych?

Z urządzaniem mieszkania jest jak z ubieram się – często jesteśmy w stanie osiągnąć zaskakująco korzystny efekt, kreując coś z niczego. Stare, starte i niedziałające płyty z muzyką - winylowe oraz te mniejsze, CD bądź DVD - wyrzucamy na śmietnik bądź oddajemy w ręce kolekcjonerów. Tymczasem możemy nimi w naprawdę łatwy sposób udekorować wnętrze.

Na co to komu?


Pomieszczenie udekorowane płytami muzycznymi to, rzecz jasna, rozwiązanie, które szczególnie przypadnie do gustu wszystkim muzycznym zapaleńcom, dla których muzyka jest bardzo ważną częścią życia. Taka forma dekoracji to jednak doskonała alternatywna dla każdego, kto nie ma dostatecznie dobrego pomysłu na to, jak urządzić pokój. Co najważniejsze, jest to rozwiązanie mało kosztowne, a nawet zupełnie darmowe, jeśli posiadamy już wszystkie niezbędne materiały. Mówiąc o dekoracji starymi i potencjalnie niepotrzebnymi już płytami, stosujemy nawet pewien rodzaj recyklingu.

 

płyty winyloweKlika pomysłów na winyl


Nie ma co ukrywać, że szczególnie atrakcyjnie prezentują się duże czarne płyty. Jeśli nie dostaliśmy ich w spadku po naszych dziadkach, to z łatwością znajdziemy je na miejskich targach, kupując za grosze. W tym przypadku gust muzyczny nie gra roli.

 

Najważniejsze jest to, że winyle jesteśmy w stanie wykorzystać na wiele sposobów. Świetnie sprawdzą się już na samym wejściu do pokoju, czyli zamieszczone na drzwiach wejściowych. Najkorzystniej wypadnie tutaj wersja z umieszczeniem w górnej części drzwi pojedynczej płyty, którą łatwo też możemy przyozdobić dowolnym napisem, na przykład, używając drobnych biurowych naklejek z literami. Winyl jest znakomitym pomysłem na stworzenie zegara, nawet takiego, który w rzeczywistości nie funkcjonuje. W tym wypadku jesteśmy jednak w stanie wybrać się do lokalnego zegarmistrza, który na pewno coś z tym przednim pomysłem zrobi. Duże płyty możemy zamknąć też w ramie i powiesić na ścianie, osiągając styl muzycznego studia z nagrodami. Najkorzystniej wypadną 4 zamknięte płyty w formie kwadratu - musimy przy tym pamiętać, aby pomiędzy każdą ramą odstęp wynosił 10 cm. Na dużej powierzchniowo i niemal zupełnie gołej ścianie warto rozmieścić winyle na skos, zaczynając od dołu od strony wejścia. Świetnie sprawdzi się też zawieszenie dużych winyli w prostej linii nad łóżkiem lub meblem – tutaj należy pamiętać o tym, aby ich wspólna szerokość była zgodna z szerokością elementu znajdującego się pod nimi. 

 

płyty CDKilka pomysłów na małe płyty


Dekorowanie płytami muzycznymi o mniejszych rozmiarach to idealny pomysł w pomieszczeniach, gdzie potrzebujemy uatrakcyjnić nieco mniejsze przestrzenie na ścianach. Doskonale sprawdzą się na przykład pomiędzy blatem biurka i zawieszonymi nad nim dodatkowymi półkami. Małe płyty, czyli zużyte CD lub DVD, umieszczać powinniśmy w rzędach, jedna obok drugiej. Warto zwrócić uwagę na to, żeby pasowały one do siebie kolorystycznie. Problem ten jest o tyle mały, że po obróceniu takich płyt, każda wygląda niemal identycznie. Dzięki temu z łatwością je dopasujemy, by tworzyły jednolitą całość. Kunsztownie prezentuje się też przeplatanie rzędami różnych kolorów płyt bądź też motywów. Znakomitym pomysłem na wykorzystanie mniejszych płyt jest też obklejenie nimi materiałowego żyrandolu. Niewielkie i bezużyteczne już płyty można więc skutecznie wykorzystać przy dekoracji naszych pomieszczeń, nadając im blasku i kolorytu.

 

Co będzie nam potrzebne oprócz płyt?


Z pewnością do montażu płyt przyda nam się taśma dwustronna, nieoceniona w ekspresowym i komfortowym przyklejeniu ich do ściany. Jeśli nie posiadamy taśmy dwustronnej, możemy wykorzystać również zwyczajną taśmę samoprzylepną, która dzięki szybkiemu zagięciu staje się dwustronnie klejąca. Do większych płyt najbardziej skuteczne będą małe gwoździki, które okażą się zdecydowanie stabilniejsze. Musimy tu jednak pamiętać o tym, że w miejscach ich przybicia będą znajdować się centralne punkty płyt.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Budujemy antresolę

Budujemy antresolę
Nasze mieszkanie ma wysoki sufit? Mamy niewiele miejsca, a wnętrza są ciasne? Chcemy zyskać dodatkową przestrzeń, a jednocześnie pragniemy, aby było b...
Czytaj więcej

Młotki – rodzaje i wybór

Młotki – rodzaje i wybór
Nie każdy wie, jak wiele jest różnych odmian i rodzajów młotków. Na co zwrócić uwagę, by odpowiednio dobrać je do konkretnych zastosowań?
Czytaj więcej

Fotel na biegunach – jak wykonać go samodzielnie

Fotel na biegunach – jak wykonać go samodzielnie
Fotele na biegunach mają swoją bogatą historię i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek przestały być używane. Przy dużej dozie chęci i zdolności meb...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
21.06.2015
motyw jest super, ale zrobił się okrponie oklepany... wchodzę do ulubionej knajpy, wszedzie płyty... wchodzę do znajomych - płyty... wracam do domu - chłopak robi zegar ze starych winyli... niedługo będa nawet w lodówkach :/

Ocena i komentarz dla:

Jak udekorować pokój za pomocą płyt muzycznych?