Produkty

Jak utrzymać porządek na tarasie i balkonie?

Jak utrzymać porządek na tarasie i balkonie?

Znamy wiele sposobów na sprzątanie i utrzymanie w porządku mieszkania. Jednak w przypadku tarasów oraz balkonów nie jest to już takie proste – miejsca te są ciągle narażone na silniejsze zabrudzenia, przez co również zachowanie ładu jest tam o wiele trudniejsze. Co więc zrobić, żeby strefa nasza przydomowego relaksu była schludna przez cały czas?

Mycie tarasu myjką ciśnieiowąZanim zaczniemy sprzątać

Przed każdym sprzątaniem balkonu lub tarasu najpierw powinniśmy zadbać o znajdujące się na nich rośliny. Podlać, poobrywać uschnięte liście, dodać nawozu, a w razie potrzeby przesadzić. Dzięki temu ograniczymy ryzyko ponownego zabrudzenia przestrzeni świeżo po porządkach. Następnie zamiećmy wybrany fragment posadzki, na którym ustawimy wszystkie nasze doniczki lub, w miarę możliwości, przenieśmy je poza przestrzeń objętą pracami porządkowymi. Kolejno sprawdźmy stan barierek i poręczy – jeśli są brudne, to właśnie od nich powinniśmy zacząć czyszczenie – wszelkie zabrudzenia opadną na podłogę, a nam nie będzie żal, że ją wcześniej umyliśmy.

Zachowanie porządku na tarasie i balkonie na co dzień

Zamiatanie balkonuRaz na jakiś czas na pewno konieczne będzie przeprowadzenie generalnych porządków – na pewno warto to zrobić przed sezonem letnim, aby stworzyć przestrzeń do wypoczynku, oraz zaraz po nim, by nagromadzonych zabrudzeń pozbyć się przed zimą. Jednak warto również raz w tygodniu pozamiatać taras i umyć go myjką ciśnieniową, stosując do tego przeznaczone preparaty. Cały proces nie zajmie nam wiele czasu, a pozwoli zachować estetyczny wygląd otoczenia. Dodatkowo detergenty poprawią jakość posadzki, tworząc powłokę chroniącą przed ponownymi zabrudzeniami. Jesienią starajmy się na bieżąco sprzątać liście, by nie miały okazji zgnić na naszym tarasie.

Uwaga!

Pamiętajmy, żeby decydując się na mycie podłogi myjką ciśnieniową, dobrać do niej odpowiedni preparat w zależności od materiału wykonania posadzki. Inne środki sprawdzą się bowiem na kompozycie, kamieniu, płytkach ceramicznych oraz betonie.

Akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku na tarasach i balkonach

Myjka ciśnieniowa CastoramaTaras i balkon najczęściej brudzą się w trzech sytuacjach – gdy często na nich przebywamy, gdy wykorzystujemy tę przestrzeń do przechowywania przedmiotów oraz kiedy brzydka pogoda bałagani za nas. W związku z tym warto wybrać akcesoria, dzięki którym utrzymanie porządku będzie łatwiejsze:

- zarówno na tarasie, jak i na balkonie możemy ustawić kosze na śmieci. Dzięki temu będziemy na bieżąco wyrzucać papierki i odpadki, zamiast rozrzucać je po posadzce. Obok tarasu można postawić także specjalny stelaż na worki foliowe, który najbardziej docenimy w okresie jesiennym przy zbieraniu liści;

- wyposażając taras lub balkon, postawmy na składane meble. Na czas porządków będziemy mogli je łatwo przestawić, a gdy nie będziemy z nich korzystać – schować. Sprawdźmy, kiedy jeszcze przydadzą nam się składane krzesła;

- skrzynie i pudełka – jeśli mamy takie przedmioty, z których korzystamy tylko w czasie relaksu na zewnątrz, nie zostawiajmy ich rozrzuconych na tarasie czy balkonie. Do ich przechowywania idealne będą skrzynie z tehchnorattanu oraz plastikowe pojemniki – ważne, by były one wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych i możliwie chroniły swoją zawartość przed wilgocią.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Chemia do myjek ciśnieniowych

Chemia do myjek ciśnieniowych
Wśród myjek ciśnieniowych znajdziemy zarówno urządzenia do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Ich popularność wynika z wygody użytkowania i wielo...
Czytaj więcej

Mały, duży, generalny remont balkonu – etapy prac

Mały, duży, generalny remont balkonu – etapy prac
Remont balkonu może przybierać różną formę. Niekiedy przeprowadzamy go kilka dni, dekorując przydomową przestrzeń kwiatami, meblami oraz delikatnie od...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak utrzymać porządek na tarasie i balkonie?