Produkty

Jak wybrać zamek do mebli biurowych?

Jak wybrać zamek do mebli biurowych?

Zamki meblowe dzielą się na wpuszczane, skrzynkowe, zatrzaskowe, a także magnetyczne i zasuwkowe. Które z nich najlepiej sprawdzą się w meblach biurowych? Musimy wybrać je tak, aby ich funkcjonalność była jak najlepsza, pamiętając zarazem o wygodzie. Zobaczmy!

Jak wybrać zamek do mebli biurowychJakie meble biurowe potrzebują zamka?

Przede wszystkim zanim dokonamy wyboru, musimy wiedzieć, jakie meble należy (bądź warto) wyposażyć w zamki. Najczęściej w biurach będą to:

- szuflady i szafki biurkowe,

- kasetki,

- witryny,

- szafki z dokumentami – tzw. szafki aktowe,

- sejfy.

W każdym gabinecie czy biurze powinien znaleźć się mebel, który umożliwi nam zabezpieczenie dokumentów czy przedmiotów osobistych, pieniędzy lub danych, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Zazwyczaj szafka lub szuflada mieści się w biurku, czasami możemy do czynienia mieć również z rodzajem samodzielnej szafki, którą możemy umiejscowić w odpowiadającym nam miejscu. Często jest ona osadzona na kółkach.

Najlepszy zamek meblowy do biura

W zależności od mebla, w którym chcemy zastosować zamek, musimy wybrać jego rodzaj. Powinniśmy się również kierować poziomem jego zabezpieczenia. Określimy go oczywiście, oceniając zawartość szafek i szuflad. Jeśli potrzebujemy zamka, który symbolicznie będzie spełniał swoją funkcję (chroniąc np. nasze osobiste przedmioty w biurze typu open space), nie musi on cechować się najwyższym poziomem antywłamaniowym.

Zamek meblowy bębenkowy LOB prawy ZMB2 nikielJeśli jednak zamek ma służyć do zabezpieczenia przechowywanych w biurze naprawdę istotnych przedmiotów, musimy bardzo starannie go wybrać. Rozważmy również kupno sejfu. Jakie zamki będą najtrwalsze?

- Zamki z wkładką bębenkową posiadają własny mechanizm i trudniej zniszczyć takie zabezpieczenie niż modele kasetkowe, w których wystarczy podważyć zapadkę.

- Zamki zasuwkowe stosunkowo łatwo jest „wyrwać” z mebla, jeśli nie jest wykonany on z mocnych materiałów.

- Nie w każdym meblu zmieścimy zamek z wkładką bębenkową. Wyjściem z takiej sytuacji są zamki kasetowe i skrzynkowe.

- Do witryn wybierzmy specjalne zamki witrynowe.

Meble biurowe z gotowymi zabezpieczeniami

Jeśli dopiero wybieramy meble do biura, warto wybrać takie, które mają już zamki. Szuflady i szafki zamykane na klucz pojawiają się w wielu zestawach gabinetowych. W ten sposób unikniemy późniejszego dopasowywania zamków meblowych, które może być kłopotliwe i trudne w montażu. Producenci stosują specjalnie dopasowane mechanizmy, dzięki czemu mamy gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia naszych dokumentów i przedmiotów.

Data publikacji: 05.01.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć szafki i szuflady przed dziećmi? Poznajmy sprawdzone sposoby

Jak zabezpieczyć szafki i szuflady przed dziećmi? Poznajmy sprawdzone sposoby
Dzieci bardzo szybko rosną, a kiedy zaczynają raczkować są ciekawe wszystkiego, co je otacza. Najczęściej wtedy staramy się ukryć przed nimi wszystkie...
Czytaj więcej

Jakie zamki do mebli zabytkowych?

Jakie zamki do mebli zabytkowych?
Wybór zamka meblowego musimy uzależnić od wielu czynników – poziomu zabezpieczenia, jakie chcemy uzyskać czy budowy mebla, ale również od jego wyg...
Czytaj więcej

Bezpieczne zamki meblowe – czyli jakie?

Bezpieczne zamki meblowe – czyli jakie?
Czy chcemy, aby schowane w szafkach przedmioty pozostały bezpieczne? Potrzebujemy do tego zamków meblowych o odpowiednich parametrach. Po jakie...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać zamek do mebli biurowych?