icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jaką kurtynę przeciwpyłową wybrać?

Kurtyna przeciwpyłowa, występująca także pod nazwą przeciwkurzowej, to akcesorium budowlane niezastąpione w trakcie przeprowadzania różnego rodzaju remontów wewnątrz budynków. Co warto o nim wiedzieć i jak wybrać najbardziej skuteczną kurtynę?

Zakup kurtyny przeciwpyłowej to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Tego typu wyposażenie pozwala za niewielką cenę zachować porządek podczas licznych prac remontowo-budowlanych. Jego użycie jest wyjątkowo proste – kurtynę wystarczy nałożyć na ościeżnicę – w ten sposób zapobiegniemy przedostawaniu się nieporządnych warstw kurzu i pyłu do sąsiadujących z remontowanym miejscem pomieszczeń. Co bardzo ważne – kurtynę możemy wykorzystać wielokrotnie, zakrywając następne ościeżnice na kolejnych etapach robót.

Idealna folia przeciwpyłowa

A jakie cechy powinna posiadać kurtyna o zadowalającej skuteczności? Warto tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na folię, z jakiej produkt został wykonany. Materiał ten powinien charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na przebicia i rozerwania. Dobrze również, jeśli folia przeciwpyłowa jest wykonana z transparentnego materiału, gwarantującego odpowiednią widoczność tego, co znajduje się po drugiej stronie ościeżnicy. Wszystkie te warunki spełniają produkty wykonane z folii polietylenowej – HDPE lub LDPE.

Kurtyna dopasowana do potrzeb

Wybierając kurtynę przeciwpyłową, powinniśmy zwrócić uwagę także na jej grubość – parametr ten powinien być tym większy, im większa jest planowana intensywność wykonywanych prac remontowych, a co za tym idzie – powstawanie kurzu, pyłu oraz innych, łatwo roznoszących się zabrudzeń. Sporym ułatwieniem będzie wyposażenie się w produkt posiadający zamek błyskawiczny, który pozwoli wyjątkowo wygodnie przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami w trakcie pracy – dzięki temu nie będziemy zmuszeni do każdorazowego zdejmowania kurtyny z ościeżnicy. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej folii, nie możemy zapominać również o dopasowaniu jej wymiarów do wielkości futryny.

small_pyl_budowlanysmall_pyl_budowlanysmall_pyl_budowlanysmall_pyl_budowlany

Bezpiecznie w każdym calu

Kiedy stosujemy kurtynę przeciwpyłową i przebywamy w remontowanych pomieszczeniach w trakcie wykonywania prac, pamiętajmy także o dodatkowym zabezpieczeniu. Mowa tutaj przede wszystkim o maskach przeciwpyłowych lub specjalnych maskach filtrujących, niezbędnych przy dużym stężeniu pyłu w powietrzu.

small_zabezpieczenie_siatka_buodwysmall_zabezpieczenie_siatka_buodwysmall_zabezpieczenie_siatka_buodwysmall_zabezpieczenie_siatka_buodwy