Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jaką wybrać farbę do ścian i sufitów? Co sprawdzi się najlepiej do malowania? Przewodnik

Najlepsza farba do ścian i sufitów charakteryzuje się dobrze dobranym kolorem oraz odpowiednimi właściwościami. Wybór dedykowanej emulsji, do konkretnego pomieszczenia, gwarantuje Ci nie tylko piękny wygląd pokoju, ale również trwałe i odpowiednie zabezpieczenie malowanych powierzchni.

Przejdź do następnych akapitów:

Farba emulsyjna – szeroka gama możliwości
Jaką wybrać farbę do ścian?
Emulsja do standardowych przestrzeni
Trwała farba do ścian i sufitów
Sposób na niedoskonałości
Jak wybrać farbę do ścian w odpowiednim kolorze?

To naturalne, że na myśl o malowaniu ścian i sufitów, w Twojej głowie zaczyna się pojawiać mnóstwo oryginalnych aranżacji. Próbujesz perfekcyjnie połączyć koncepcję na wystrój ścian, z pozostałymi, niezbędnymi elementami wyposażenia wnętrza. Gdy stworzysz już cały plan, a wybrany projekt przyjdzie Ci wcielić w życie, nie trać głowy na zakupach. Wybierając najlepsze farby do wnętrz, kieruj się nie tylko ich atrakcyjną barwą.

Podczas planowania aranżacji, poza kolorem, weź także pod uwagę właściwości konkretnych farb. Dzięki nim nie tylko pięknie zaaranżujesz ściany, ale również długo utrzymasz optymalny i trwały rezultat. Sprawisz, że wnętrza nie trzeba będzie ponownie malować za kilka miesięcy. Jaki masz wybór? Pośród sklepowych półek znajdziesz m.in. warte uwagi produkty marki GoodHome. Seria Ściany i Sufity przyda się, gdy chcesz pomalować jedną i drugą powierzchnię.

najlepsza-farba-do-sciannajlepsza-farba-do-sciannajlepsza-farba-do-sciannajlepsza-farba-do-scian

Wspomniane emulsje zapewniają odpowiednie dopasowanie do pomieszczenia. Wśród produktów marki GoodHome znajdują się specjalistyczne farby do grzejników czy drewna oraz produkty odporne na wilgoć, zmywanie lub ścieranie (o podwyższonej trwałości). Jak widzisz, możliwości użycia emulsji jest naprawdę dużo. Czym kierować się podczas zakupów i jaką wybrać farbę do ścian, by ładnie je wykończyć i doskonale zabezpieczyć?

Farba emulsyjna – szeroka gama możliwości
Malowanie to najprostszy sposób na odświeżenie ścian. Szczególnie, że liczba dostępnych produktów, którymi przy pomocy pędzla lub wałka odmienisz wewnętrzne mury mieszkania, jest ogromna. Na sklepowych półkach znajdziesz przeróżne emalie, m.in. strukturalne czy akrylowe. Jaka farba do wnętrz, okaże się najlepszym wyborem?

Doskonałe krycie tynków i sufitów zapewnia farba emulsyjna. To wodna emalia, która schnie szybciej niż produkty olejne i charakteryzuje się niższą zawartością lotnych związków organicznych, niż inne preparaty. Dzięki temu, farby emulsyjne są bezpieczne. Produkt charakteryzuje także szeroki wybór kolorów.

Farby do ścian i sufitów marki GoodHome, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz matowym i satynowym wykończeniu. Znajdziesz coś dla siebie niezależnie od tego, czy jesteś fanem jasnych, neutralnych odcieni, czy entuzjastą mocnych, wyrazistych barw. Jeśli tak się nie stanie, i żaden z 80 kolorów nie przypadnie Ci do gustu, skorzystaj z usługi mieszania kolorów. Przynieś do sklepu Castorama rzecz, w kolorze której chciałbyś pokryć ścianę, a my przygotujemy dla Ciebie farbę o wymarzonej barwie.

farba-do-wnetrzfarba-do-wnetrzfarba-do-wnetrzfarba-do-wnetrz

Od kilku lat nieprzerwanie popularne są pomieszczenia utrzymane w białej tonacji. Barwa ta daje poczucie równowagi i spokoju. Farba do ścian i sufitów GoodHome z łatwością pozwoli Ci dopasować mieszkanie to tego trendu. Biała emulsja sprawdzi się zarówno na ścianie, jak i na suficie. Dodatkowo wpłynie na optyczny odbiór pokoju. Za sprawą białego sufitu pomieszczenie to wyda się wyższe i bardziej przestronne. Potrzebujesz zerwać z tradycją? Zamiast pokryć sufit w całości białą farbą, śmiało pomaluj jego część kolorową emulsją – użyj tego samego produktu do obu powierzchni.

Jaką wybrać farbę do ścian?
Najlepsze farby do wnętrz to te, idealnie dobrane do ich funkcji. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać odpowiednią farbę, w pierwszej kolejności dobrze określ przeznaczenie pomieszczenia, w którym jej użyjesz. Do pomalowania ścian i sufitów w wilgotnych miejscach, jak kuchnia czy łazienka, użyj innego produktu, niż do pokrycia tynków w podatnym na zabrudzenia pokoju dziecięcym. Jaki wybór farb do ścian i sufitów znajdziesz w serii produktów GoodHome?

Emulsja do standardowych przestrzeni

W pomieszczeniach, które nie potrzebują specjalnych właściwości, jak na przykład odporność na wilgoć, zastosuj klasyczną farbę GoodHome do ścian i sufitów. Matowe wykończenie emulsji pomoże Ci zamaskować drobne niedoskonałości powierzchni. Z kolei satynowe wykończenie nada fakturze gładkości i umożliwia jej zmywanie.

jaka-wybrac-farbe-do-scianjaka-wybrac-farbe-do-scianjaka-wybrac-farbe-do-scianjaka-wybrac-farbe-do-scian

Trwała farba do ścian i sufitów

Niektóre pomieszczenia w domu, jak na przykład pokój dziecięcy, musisz pokryć farbą do tzw. zadań specjalnych. Najlepsza farba do ścian w przestrzeni małych domowników, to ta odporna na plamy i szorowanie. Funkcje te spełnia trwała farba GoodHome do ścian i sufitów. Produkt zapewnia wyjątkowo silne krycie, jest wytrzymały (zniesie nawet artystyczne malunki kredkami i ołówkiem, które w razie potrzeby pokryje) i można go zmywać. Wysoki współczynnik odbijania światła, którym charakteryzuje się farba, sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jaśniejsze.

Farbę kupisz w wykończeniu matowym i satynowym. Zastosuj ją nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również w przedpokoju lub na klatce schodowej, czyli wszędzie tam, gdzie powierzchnia szybko się brudzi. Warto dodać, że wspomnianą emulsją pokryjesz nie tylko ściany i sufity, ale również materiały z drewna czy metalu.

najlepsze-farby-do-wnetrznajlepsze-farby-do-wnetrznajlepsze-farby-do-wnetrznajlepsze-farby-do-wnetrz

Sposób na niedoskonałości

Popularnymi mankamentami na sufitach są drobne pęknięcia, plamy i zacieki. Do ich pokrycia idealnie nadaje się farba GoodHome do maskowania niedoskonałości sufitów. Formuła produktu zapobiega wybijaniu się starych plam i powstawaniu nowych. Preparat nadaje się do ścierania, przez co z łatwością usuniesz przypadkowe zachlapania czy plamki.

Co ważne, farba ta nadaje się wyłącznie do zastosowania na sufitach. Dodatkowo łatwo ją zamalować i wypełnia otwory do 7 mm głębokości.

Jak wybrać farbę do ścian w odpowiednim kolorze?
Wiesz już, że ważny jest odpowiedni dobór farby do funkcji, jakie pełni dane wnętrze. A jak wybrać kolor emulsji, gdy paleta barw jest naprawdę bogata? Przede wszystkim weź pod uwagę fakt, że wybór odcienia farby nie musi być decyzją na całe życie. W związku z tym, możesz zaryzykować z kolorem, który wpadł Ci w oko lub kupić tester i wypróbować go we wnętrzu.

Jak wybrać farbę do ścian używając testera? W pierwszej kolejności nanieś farbę na kawałek papieru gładziowego. Nie maluj testerem od razu na ścianie – w ten sposób unikniesz konieczności przemalowywania całego pomieszczenia, jeśli kolor Ci się nie spodoba lub zrezygnujesz z malowania. By nie zapomnieć jaka to barwa, u dołu kartki zapisz nazwę produktu.

Zamalowany papier przykładaj w różnych miejscach. Przyłóż go i do ściany, i w pobliżu drewnianego wykończenia. W ten sposób sprawdzisz, jak testowana przez Ciebie barwa, będzie wyglądała na tle listew podłogowych. Kartkę z testerem możesz też przykleić taśmą i porównać kilka odcieni.

jaka-farba-do-wnetrzjaka-farba-do-wnetrzjaka-farba-do-wnetrzjaka-farba-do-wnetrz

Jeśli zastanawiasz się jaka farba do wnętrz sprawdzi się u Ciebie najlepiej, koniecznie przetestuj ją przy różnym świetle. Kolor może się zmieniać w zależności od oświetlenia powierzchni. Na odcień inaczej wpływa też naturalne, a inaczej sztuczne światło. Pamiętaj, że promienie słoneczne zmieniają się w ciągu dnia i sprawiają, że odbiór koloru może być inny po południu, a inny rano. Co więcej, może się różnić od tego na karcie kolorów czy w puszcze. Taki test kolorów – w ciągu całego dnia – pozwoli Ci poznać rzeczywisty wygląd barwy i zobaczyć jej zmiany. Dzięki niemu, unikniesz niespodzianki już po pomalowaniu powierzchni.

Ile odcieni testerów wybrać? Najlepiej jak najmniej. Przed skorzystaniem z testerów ogranicz wstępne wybory. Zbyt wiele możliwości utrudni Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Gdy wybierzesz interesującą Cię kolorystykę, sprawdź jeszcze odcienie i podobne barwy.

Zamiast wybierać testery, sięgnij po próbki (dostępne na stanowisku mieszania farb w sklepach Castorama). Specjalne okienko, pozwoli Ci porównać kolory w różnej temperaturze barwowej światła i łatwiej je dopasować.

Data publikacji: 12.08.2019