Produkty

Jaki zestaw pędzli malarskich wybrać?

Jaki zestaw pędzli malarskich wybrać?

Do remontu warto dobrze się przygotować. Zakup zestawu pędzli dedykowanych czynnościom, które zamierzamy wykonać, zapobiegnie przerywaniu pracy w połowie i jechaniu do sklepu, bądź też zastępowaniu tych właściwych nieodpowiednimi i spowalnianiu tempa malowania. Jakie komplety mamy do wyboru i kiedy postawić właśnie na nie?

malowanie pędzlemZestawy pędzli do lazury

Wykonanie niektórych prac w ogrodzie i dookoła domu umożliwią nam wygodne pędzle do lazury. Dzięki nim szybko i skutecznie zabezpieczymy wszystkie drewniane elementy wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Czy to altana lub domek na drzewie, czy zestaw mebli bądź dekoracje ogrodowe, jeśli zostały wykonane z drewna, pędzle poradzą sobie z nimi doskonale.

Zestawy pędzli do lazury dostępne są w różnych wielkościach – z odmienną liczbą elementów. Do drobnych prac wystarczy nam zestaw 4-elementowy, w którego skład wchodzą trzy pędzle płaskie i jeden drobny okrągły. Przy większych renowacjach lub jeśli chcemy, aby pędzle posłużyły nam na dłużej, możemy skorzystać z kompletu 5-elementowego.

Pędzle są wygodne i poręczne. Nie ślizgają się w dłoni i nie powodują odcisków. Rękojeść została wykonana z polipropylenu i termoplastycznej gumy, włosie zaś – w zależności od zestawu – z poliestru lub mieszanki włókien naturalnych i syntetycznych.

Porada eksperta

Jeśli chcemy pomalować drewniane elementy znajdujące się na zewnątrz domu, możemy wybrać większe zestawy do farb akrylowych, np. 10-elemetowy. One również ułatwiają zabiegi pielęgnacyjne na konstrukcjach i przedmiotach wykonanych z drewna, stojących w ogrodzie. Im więcej różnych pędzli, tym większa szansa na szybkie zakończenie prac.

Zestawy pędzli do farb i lakierów

 Zestaw pędzli CST Diall do lazury 5 szt. Uniwersalne zestawy pędzli do farb i lakierów zawierają od trzech do nawet dwunastu elementów. Z uwagi na szerokie zastosowanie warto kupować je w większych paczkach, ponieważ mogą się przydać w niespodziewanym momencie, ponadto rozwiązanie to jest korzystniejsze finansowo.

Zróżnicowane pod względem wielkości pędzle odpowiadają pracom różnego typu. W zestawie składającym się z 10 elementów występują pędzle do malowania większych powierzchni – ścian, sufitów, mebli – jak i detali oraz miejsc trudno dostępnych.

Syntetyczne włosie dedykowane zarówno farbom, jak i lakierom, zapewnia uzyskanie oczekiwanych efektów bez względu na to, czym malujemy. Ergonomiczne kształty przekładają się na płynność ruchów i pozwalają uzyskać jednolitą powierzchnię.

Zestawy pędzli angielskich

zestaw pędzliPędzle angielskie mają szerokie zastosowanie – sprawdzają się przy malowaniu powierzchni płaskich jednolitych farbami oraz lakierami. Z uwagi na sztywne i proste włosie najlepiej współpracują z cieczami rzadkimi. Materiał rozprowadzają dokładnie i równomiernie. Przydadzą nam się podczas wiosennego odświeżania domu i nadawania pokojom nowego charakteru za sprawą modnych kolorów ścian.

Komplety pędzli mogą być małe, np. 3-elementowe, ale także średnie: 5-elementowe. Drewniane uchwyty są wygodne i trwałe. Cynowane oprawki mocno trzymają szczecinę, dzięki czemu na malowanej powierzchni nie zostają pojedyncze włosy. Te zestawy wybierane są chętnie.

Zestawy pędzli do detali

Drobne prace wykończeniowe ułatwią nam zestawy pędzli o rękojeściach długich i cienkich oraz włosiu drobnym i niewielkim, takie jak 4-elementowy zestaw pędzli Diall. Naturalne włosie jest miękkie i dokładnie przylega do powierzchni. W komplecie znajdują się modele płaskie i okrągłe.

Poza pokrywaniem farbą detali pędzle sprawdzają się podczas maskowania uszkodzeń i zakrywania zabrudzeń na powierzchniach, które nie wymagają całościowego malowania. Służą odświeżaniu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Akcesoria malarza – w co wyposażyć się przed malowaniem mieszkania?

Akcesoria malarza – w co wyposażyć się przed malowaniem mieszkania?
Malowanie mieszkania stanowi część składową wielu remontów. Jest ono na tyle proste, że możemy wykonać je samodzielnie. Często jednak zapominamy o tym...
Czytaj więcej

Malowanie efektów dekoracyjnych

Malowanie efektów dekoracyjnych
Malowanie to jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie wnętrza. Nie musimy jednak poprzestawać na wykończeniu ścian jednolitymi kolorami – do...
Czytaj więcej

Przegląd narzędzi malarskich

Przegląd narzędzi malarskich
Malowanie, coraz chętniej wykonujemy samodzielnie, gdyż zarówno farby, jak i narzędzia malarskie są zaprojektowane są tak, aby znacząco ułatwić i przy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki zestaw pędzli malarskich wybrać?