Produkty

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?

Praktyczny dom to taki, w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce, a jego domownicy czują się komfortowo i nie straszne im są żadne usterki. Sprawdźmy, jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w żadnych czterech ścianach.

Kasetka na klucze DiallWarsztat dużego majsterkowicza

Usterki zdarzają się zawsze. Czy to zapchany zlew, zapowietrzony grzejnik, czy urwana klamka u drzwi – trudno zabezpieczyć się przed małymi wypadkami. Dlatego warto mieć pod ręką zestaw odpowiednich narzędzi, które pomogą nam się z nimi uporać. Skrzynka, czy niewielka szafka w przedpokoju pozwolą na utrzymanie porządku i sprawią, że zawsze będziemy wiedzieć, gdzie znajduje się nasz młotek czy wiertarka. Warto na ten cel poświęcić jedną, konkretną przestrzeń zamiast chować narzędzia po kilku szufladach rozmieszczonych w różnych częściach domu.

Schowek na klucze

Klucze są jednym z elementów, które bardzo często się gubią. Aby zapobiec temu w domu, warto odkładać je zawsze w to samo miejsce. Miska przy drzwiach wejściowych to dobry pomysł do momentu, w którym zaczynamy do niej wrzucać też inne drobiazgi, takie jak paragony, guziki, czy inne przedmioty, których odniesienie na miejsce jest nam nie po drodze. Dlatego klucze najlepiej przechowywać w specjalnych skrzynkach z haczykami. Dzięki nim z łatwością odnajdziemy ten właściwy pęk.

Dzięki rosnącej popularności tego rozwiązania, do wyboru mamy klasyczne schowki, jak i takie swoim wyglądem przypominające małe dzieła sztuki, które stanowić będą dekorację przedpokoju.

Przeczytaj więcej o sposobach przechowywania kluczy w domu.

pudełkoPudełka i kartony

Brak lub niewielka ilość przestrzeni do przechowywania skutkuje odkładaniem różnych przedmiotów tam, gdzie akurat jest miejsce – na stole w jadalni, na biurku w gabinecie czy wreszcie na podłodze. Problem ten jest znacznie mniejszy w domach, gdzie łatwiej wygospodarować przestrzeń, z której można zrobić schowek.

Ale co w przypadku mieszkań w blokach? Tutaj przydadzą się nam wszelkiego rodzaju kartony i pudełka, w których pomieścimy wszelkie mniejsze, jak i te większe drobiazgi, na które brakuje miejsca w szafach. Można ustawić je na meblach lub we wnęce za drzwiami. Doskonale sprawdzają się także w roli segregatorów dla zawartości garderoby. A o tym, gdzie umieścić dodatkowe schowki w mieszkaniu, dowiesz się stąd.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?
Odpowiednie przechowywanie kluczy to jeden z czynników wpływających na bezpieczeństwo budynku oraz znajdujących się w nim przedmiotów. W zależnośc...
Czytaj więcej

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?
Klucze posiada każdy z nas – większe lub mniejsze pęki pozwalają nam zabezpieczyć mieszkanie, dostać się do pracy czy otwierać drzwi do garaży c...
Czytaj więcej

Jak i gdzie przechowywać klucze

Jak i gdzie przechowywać klucze
Jak rzadko który mebel, szafka na klucze nie pasuje do żadnego innego pomieszczenia poza przedpokojem. Umieszczona w najbliższym sąsiedztwie drzwi wej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?