Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?

Klucze to coś, co posiada każdy z nas – większe lub mniejsze pęki pozwalają nam zabezpieczyć mieszkanie, dostać się do pracy, czy otwierać drzwi do garaży lub schowków. Równie często, jak się przydają, lubią się też gubić! Jakie akcesoria do kluczy ułatwią nam życie codzienne? Kiedy szafki na klucze mają sens? Zobaczmy!

Typowe akcesoria do kluczy, czyli smycz i kółka

brelok do kluczyMówi się, że klucze najlepiej trzymać razem. Właśnie dlatego potrzebny nam będzie przedmiot, który pozwoli uniknąć chaotycznego rozrzucania pojedynczych sztuk w torebce, plecaku lub kieszeniach, a co za tym idzie – usprawni ich zlokalizowanie.  

Odpowiednie akcesoria do kluczy pozwolą na ich bezproblemowe łączenie, czego doskonałym przykładem są specjalne kółka, które stanowią zabezpieczenie przed ewentualnymi zgubami. Jeżeli zdecydujemy się na kilka sztuk, z łatwością posegregujmy nasze klucze na te od domu, pracy i innych miejsc, do których mamy dostęp. 

Przydatna będzie także smycz, dzięki której błyskawicznie zawiesimy je na szyi lub przymocujemy do szlufki w spodniach. To także świetne rozwiązanie dla dzieci, które w swoim roztrzepaniu mogłyby zostawić klucze w szkole lub innych miejscach.

Uwaga!

Pamiętajmy, aby zawsze posiadać zapasowe klucze do wszystkich obsługiwanych przez nas drzwi. Na wypadek zgubienia całego pęku będziemy odpowiednio zabezpieczeni i przygotowani. Zwróćmy jednak uwagę, żeby nie nosić dodatkowego kompletu przy sobie, a zostawić go do przechowania komuś bliskiemu lub umieścić w konkretnym miejscu wewnątrz domu – pod warunkiem, że ktoś jeszcze posiada do niego dostęp.

Identyfikatory do kluczy idealne dla każdego

 

Innymi akcesoriami ułatwiającymi codzienne życie są identyfikatory do kluczy, które zwykle posiadają formę specjalnych nakładek do bezpośredniego mocowania. Najlepiej wybrać modele w różnych odcieniach, co pozwoli na szybsze rozróżnienie przeznaczenia naszych kluczy, jednocześnie skracając czas otwierania i zamykania zamków.identyfikatory do kluczy

Podobnie możemy wykorzystać kolorowe breloki z miejscem na karteczki, na których błyskawicznie opiszemy, do czego konkretnie służą przypisane do nich elementy. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby posiadające kilkanaście lub więcej kluczy, a także wszyscy, którzy posiadają kilka mieszkań lub lokali na wynajem. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych pomyłek, zmniejszając ilość stresu.

Brelok z latarką jako nowy niezbędnik

Wieczorne lub nocne powroty do domu mogą stanowić nie lada wyzwanie... Z pomocą przychodzi nowoczesny brelok z latarką, który doskonale pomoże nam trafić kluczem do zamka! Całe szczęście, tego typu akcesoria do kluczy są już łatwo dostępne, a my możemy wybierać warianty skrojone pod nasze potrzeby.brelok z latarką

Porada eksperta

Odpowiednia zawieszka pomoże spersonalizować nasze klucze i odróżnić je od pęków pozostałych domowników. To na pewno duża pomoc dla wszystkich większych rodzin!

Lokalizator kluczy dla wszystkich roztrzepanych

Jeśli bez przerwy zastanawiamy się, gdzie są nasze klucze i spędzamy dużo czasu na ich poszukiwaniu, koniecznie zaopatrzmy się we własny lokalizator kluczy. Na rynku znajdziemy mniej i bardziej zaawansowane modele tego gadżetu. Część z nich wydaje dźwięk w momencie, w którym zagwiżdżemy, lecz to przyda się jedynie tym osobom, które potrafią to zrobić.

Udoskonaloną wersją jest urządzenie, które można połączyć ze smartfonami za pomocą Bluetooth. Wtedy proces poszukiwania kluczy koordynowany jest poprzez aplikację. Jeśli pęk jest poza zasięgiem naszego telefonu, na ekranie wyświetli się informacja sygnalizująca, w którym momencie przerwano łączność. Czy to nie brzmi jak fantastyczna pomoc?

Szafki na klucze – warto się zdecydować!

Proste akcesoria do kluczy z pewnością ułatwią nasze codzienne życie i wprowadzą do niego nieco więcej ładu. Pytanie, czy identyfikatory, breloki lub lokalizatory to jedyne sposoby na usprawnienie działania? Z pewnością warto rozważyć skrzynki na klucze lub specjalne szafki, które sprawią, że świadome przechowywanie rzeczy nie stanowi żadnego problemu. Zawsze będziemy wiedzieć, gdzie leżą nasze klucze i szybko poinstruujemy najbliższych w momencie, gdy zadzwonią z takim pytaniem!

Skrzynki na klucze sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w garażu lub piwnicy. Większość z nich jest wykonana ze stali, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Są również zabezpieczone przed wilgocią. To nie oznacza jednak, że nie możemy eksperymentować z ciekawymi dekorami, które doskonale urozmaicają często pustawe przedpokoje. Znajdziemy modele w stylu vintage, klasycznym, industrialnym, a także takie, które swym minimalizmem perfekcyjnie zgrają się nawet z najbardziej nowoczesnym wnętrzem!