Produkty

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?

Klucze posiada każdy z nas – większe lub mniejsze pęki pozwalają nam zabezpieczyć mieszkanie, dostać się do pracy czy otwierać drzwi do garaży czy schowków. Taki komplet zawsze zabieramy ze sobą i korzystamy z niego każdego dnia, dlatego warto wyposażyć się w akcesoria, które ułatwią ich używanie i odnajdywanie.

brelok do kluczySmycz i kółka

Przede wszystkim potrzebny będzie nam przedmiot, który pozwoli wszystkie posiadane klucze trzymać razem. Inaczej porozrzucane pojedyncze sztuki po torebce, plecaku lub kieszeniach mogłyby być trudne do zlokalizowania, a także dużo łatwiejsze do zgubienia. Dlatego też lepiej złączyć je ze sobą za pomocą specjalnych kółek. Używając ich kilka, możemy posegregować klucze od domu, pracy i innych miejsc, do których mamy dostęp. Przydatna będzie także smycz – dzięki niej zawiesimy klucze na szyi lub przymocujemy do szlufki w spodniach, co zminimalizuje ryzyko ich zgubienia. To także świetne akcesorium dla dzieci, które w swoim roztrzepaniu mogłyby zostawić klucze w szkole lub innych miejscach.

Uwaga!

Pamiętajmy, aby zawsze posiadać zapasowe klucze do wszystkich obsługiwanych przez nas drzwi. Na wypadek zgubienia całego pęku będziemy odpowiednio zabezpieczeni i przygotowani. Nie powinniśmy jednak nosić zapasowych kluczy przy sobie, lepiej zostawić je komuś bliskiemu do przechowania lub przechowywać w domu, pod warunkiem, że ktoś jeszcze posiada dostęp do naszego mieszkania.

Identyfikatory do kluczyidentyfikatory do kluczy

Innymi akcesoriami ułatwiającymi codzienne korzystanie z zestawu kluczy są identyfikatory. Mogą posiadać formę specjalnych nakładek, które się mocuje bezpośrednio na górnej części klucza. Najlepiej wybrać modele w różnych odcieniach, aby w ten sposób rozróżniać poszczególne elementy – skróci to czas otwierania i zamykania zamków, ponieważ nie będziemy musieli się dłużej zastanawiać nad wyborem odpowiedniego klucza. Podobnie możemy wykorzystać kolorowe breloki z miejscem na karteczkę, na której zapiszemy do czego służą przypisane do nich elementy. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby posiadające kilkanaście lub nawet więcej kluczy w pęku.

Brelok z latarką

Brelok z latarką to niezbędna pomoc podczas nocnych lub wieczornych powrotów do domu. Usiłowanie trafienia kluczem do zamka po zmroku bywa niezwykle trudne, a brelok z latarką pomoże nam całkowicie rozwiązać podobny problem. Dostępność tego typu akcesoriów jest ogromna, dlatego też z łatwością możemy wybrać zawieszkę, która będzie nam się podobała – to pomoże także spersonalizować nasze klucze i odróżnić je od pęków pozostałych domowników.

brelok z latarkąLokalizator kluczy

To akcesorium w szczególności przydaje się osobom roztrzepanym, które wiecznie zostawiają klucze w różnych miejscach i nie potrafią ich później odnaleźć. Na rynku znajdziemy mniej i bardziej zaawansowane modele tego gadżetu. Ciekawe są lokalizatory, które wydają dźwięk, kiedy się zagwiżdże, jednak jeśli nie umiemy gwizdać, taki dodatek nie pomoże nam rozwiązać naszego problemu. Udoskonaloną wersją jest urządzenie, które można połączyć ze smartfonami za pomocą bluetooth – wówczas poszukiwanie kluczy następuje poprzez aplikację. Jeśli pęk jest poza zasięgiem naszego telefonu, na aplikacji wyświetli się informacja, w którym momencie łączność została przerwana. Proste akcesoria do kluczy z pewnością ułatwią nasze codzienne życie i wprowadzą do niego nieco ładu.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?

Jak bezpiecznie przechowywać klucze?
Odpowiednie przechowywanie kluczy to jeden z czynników wpływających na bezpieczeństwo budynku oraz znajdujących się w nim przedmiotów. W zależnośc...
Czytaj więcej

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?

Jakich akcesoriów nie powinno zabraknąć w praktycznym domu?
Praktyczny dom to taki, w którym każdy przedmiot ma swoje miejsce, a jego domownicy czują się komfortowo i nie straszne im są żadne usterki. Spraw...
Czytaj więcej

Jak i gdzie przechowywać klucze

Jak i gdzie przechowywać klucze
Jak rzadko który mebel, szafka na klucze nie pasuje do żadnego innego pomieszczenia poza przedpokojem. Umieszczona w najbliższym sąsiedztwie drzwi wej...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jakie akcesoria do kluczy mogą się nam przydać?