Produkty

Jakie folie przydadzą się nam przy standardowych remontach

Jakie folie przydadzą się nam przy standardowych remontach

Wszelkie prace, które wiążą się z ryzykiem zabrudzenia czy zakurzenia przestrzeni powinny być wykonywane dopiero wtedy, kiedy się odpowiednio do tego przygotujemy. Unikniemy sprzątania, a nawet czasochłonnego czyszczenia powierzchni przy użyciu specjalistycznych środków. Sprawdźmy, jaka folia wystarczy nam podczas zwykłych prac remontowych.

Folie ochronne – do czego się przydadzą?

Folie do malowania chronią przed zabrudzeniamiLista prac, do których przyda nam się najzwyklejsza folia ochronna jest bardzo długa. Jeśli tylko planujemy standardowy remont mieszkania czy pokoju z pewnością powinniśmy mieć ją w zanadrzu. Folie przydadzą się przede wszystkim:

- do malowania ścian, mebli, płytek i innych elementów czy przedmiotów – do tej czynności znajdziemy nawet specjalnie przeznaczone folie, choć mogą się one nie różnić wiele od uniwersalnych wersji tego produktu,

- podczas odnawiania powierzchni, a szczególnie szlifowania – tyczy się to zarówno wygładzania ścian, jak i cyklinowania drewnianych podłóg czy obrabiania mebli. Szlifowanie wiąże się z bardzo dużym pyleniem, a co za tym idzie zakurzeniem całej przestrzeni. Folia osłoni tę część pomieszczenia oraz jego wyposażenie, którego nie chcemy zabrudzić;

Folie trzeba dokladnie ułożyć i zamocować by nie zabrudzić podłogi- do prac monterskich – szczególnie kiedy wiążą się one z wierceniem, ale nie tylko. Folia przyda się tutaj w charakterze ochronnej na podłogę – będziemy mieć pewność, że przesuwając elementy nie porysujemy np. desek czy płytek.

Folie potrzebne nam będą również do oddzielenia remontowanych pomieszczeń od reszty mieszkania. Powieszone w drzwiach zapobiegną kurzeniu się i przenoszeniu zabrudzeń poza wnętrza, w których pracujemy.

Jakie folie wystarczą nam do standardowych remontów?

Do tradycyjnych prac remontowych, takich jak malowanie czy naprawa lub montaż mebli, nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych folii. Wystarczy nam prosta folia malarska lub uniwersalna, bez żadnych warstw podkładowych, np. filcu czy o wzmocnionej strukturze. Nie musimy też inwestować w specjalną kurtynę przeciwpyłową, ponieważ w tej roli sprawdzi się zwykła folia.

Uwaga!

Sama folia może nie spełnić idealnie swojej roli, jeśli nie przykleimy jej odpowiednio do wybranych powierzchni. Użyjmy do tego dobrej taśmy malarskiej lub wybierzmy model samoprzylepny. Źle zabezpieczona folia będzie odchodzić, przesuwać się i spadać, a tym samym nie ochroni dobrze naszych mebli czy dekoracji, postarajmy się zatem przyczepić ją odpowiednio.

Folia remontowa CastoramaDość istotną kwestią jest wybór folii odpowiedniej pod względem jej wielkości. W ofercie mamy szeroki dostęp do uniwersalnych wersji głównie w rozmiarze 4 x 5 m. Jedna taka folia wystarczy nam na pokrycie około 20 m². Jeśli wiemy, że nie wystarczy nam ona na ochronę całego pomieszczenia lub wszystkich zebranych mebli dostępne są także wielopaki lub większe rolki folii.

Jeśli wiemy, że nasze prace będą nieco bardziej zaawansowane (szczególnie chodzi tu o ryzyko uszkodzeń mechanicznych) wybierzmy folię grubszą niż standardowa albo wręcz z filcowym podkładem. Ważne jest też, aby nasz ochrona się zbyt łatwo nie pruła, dlatego wybierzmy tę mocniejszą.

Na rynku dostępne są też trwalsze folie budowlane. Zobaczmy, do czego się nam przydadzą.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Akcesoria malarza – w co wyposażyć się przed malowaniem mieszkania?

Akcesoria malarza – w co wyposażyć się przed malowaniem mieszkania?
Malowanie mieszkania stanowi część składową wielu remontów. Jest ono na tyle proste, że możemy wykonać je samodzielnie. Często jednak zapominamy o tym...
Czytaj więcej

Przegląd narzędzi malarskich

Przegląd narzędzi malarskich
Malowanie, coraz chętniej wykonujemy samodzielnie, gdyż zarówno farby, jak i narzędzia malarskie są zaprojektowane są tak, aby znacząco ułatwić i przy...
Czytaj więcej

Jak przygotować i malować ściany? Krok po kroku

Jak przygotować i malować ściany? Krok po kroku
Czy malowanie ścian jest trudne? Nie, ale tylko pod warunkiem, że wiemy jak przeprowadzić wszystkie prace profesjonalnie. Estetyczne wykończenie, odpo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie folie przydadzą się nam przy standardowych remontach