Produkty

Kiedy przydają się zamki w meblach?

Kiedy przydają się zamki w meblach?

Zamykane szafy, szafki czy szuflady to doskonały sposób na zabezpieczenie swoich prywatnych przedmiotów. Zamontowanie zamków meblowych to rozwiązanie, na które decydujemy się w różnych sytuacjach – sprawdza się zarówno w miejscu pracy, jak i mieszkaniu. Kiedy zabezpieczenie zawartości naszych mebli jest konieczne?

zamki w meblachDziecięca ciekawość

Posiadając małe dzieci, jesteśmy świadomi ich ciekawości świata. Niestety czasem ta chęć do poznawania nowych miejsc i przedmiotów nie jest do końca pożądana przez rodziców. Szczególnie jeśli w grę wchodzą ważne dokumenty, pamiątki rodzinne czy pieniądze, które zwyczajnie mogłyby zostać podarte lub pogniecione w małych rączkach. Takie rzeczy najlepiej więc schować do szuflady czy szafki, na których zamontowaliśmy specjalny zamek.

Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku szklanych przedmiotów, które w rękach naszych pociech nie tylko mogłyby się zniszczyć, ale również stanowić niebezpieczeństwo. Aby je wyeksponować, a jednocześnie pozostawić poza zasięgiem dzieci, możemy je wstawić za witryną, również wyposażoną w meblowy zamek.

zamki w meblachWspółlokatorzy

Dzielenie mieszkania z obcymi osobami może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. W ten sposób często rodzą się nowe przyjaźnie, jednak nie zawsze możemy być pewni, czy nowemu lokatorowi z pokoju obok możemy zaufać. Również wtedy zamki meblowe okażą się być nieocenione. Nieważne, czy chcemy ukryć przed mieszkańcami ważne akta, czy tylko zabezpieczyć swoją prywatność.

Takie rozwiązanie gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa we własnym kącie. To także pomysł na zakończenie wiecznych kłótni o wyjedzone płatki śniadaniowe lub wypitą kawę – schowane w prywatnej szafce na pewno nie zostaną spałaszowane przez głodnych współlokatorów.

Czy wiesz że…?

Jeśli chcemy zabezpieczyć zawartość naszej szafy, a posiada ona drzwi przesuwne – nic straconego! Również do takich mebli zostały przygotowane zamki. Jeśli nie chcemy, aby koleżanka podkradała nam ubrania, czy zwyczajnie chcemy uchronić się przed wścibstwem, możemy rozważyć taką opcję.

Zamek meblowy bębenkowy LOB prawy ZMB2 nikielPrywatność w pracy

Biuro, warsztat czy zakład pracy – nieważne, gdzie pracujemy, w każdym z tych miejsc powinniśmy mieć również prawo do własnej prywatności. W końcu spędzamy w pracy sporą część życia. W związku z tym zamki w szafkach w szatniach często są standardem, aby nasze ubrania i rzeczy osobiste były bezpieczne w ogólnodostępnym miejscu. Jeśli nie mamy zamka w szafce, porozmawiajmy z przełożonym o możliwości jego montażu na koszt własny lub firmy. Inną sytuacją, kiedy zamki mogą nam się przydać w pracy, to przechowywanie ważnych, często poufnych dokumentów. Nieraz trzeba je chronić przed niegodnymi zaufania współpracownikami, ale zazwyczaj takie rozwiązanie jest świetnym sposobem na to, aby ich nie zgubić. Pamiętajmy jednak, aby przedmioty, do których dostęp powinny mieć również inne osoby w firmie były zawsze na wierzchu, albo aby tacy współpracownicy posiadali klucze do naszych szaf.

Co jeszcze zabezpieczyć zamkiem?

Zamki meblowe można stosować nie tylko w meblach – z powodzeniem za ich pomocą zabezpieczymy także nasze kuferki, pudełka z trwałych materiałów a nawet skrzynki pocztowe. Prywatność jest wartością nadrzędną, którą jednak nie wszyscy otaczający nas ludzie szanują, dlatego warto na wszelki wypadek samemu zadbać o własne dobro.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak zabezpieczyć szafki i szuflady przed dziećmi? Poznajmy sprawdzone sposoby

Jak zabezpieczyć szafki i szuflady przed dziećmi? Poznajmy sprawdzone sposoby
Dzieci bardzo szybko rosną, a kiedy zaczynają raczkować są ciekawe wszystkiego, co je otacza. Najczęściej wtedy staramy się ukryć przed nimi wszystkie...
Czytaj więcej

Jakie zamki do mebli zabytkowych?

Jakie zamki do mebli zabytkowych?
Wybór zamka meblowego musimy uzależnić od wielu czynników – poziomu zabezpieczenia, jakie chcemy uzyskać czy budowy mebla, ale również od jego wyg...
Czytaj więcej

Jak wybrać zamek do mebli biurowych?

Jak wybrać zamek do mebli biurowych?
Zamki meblowe dzielą się na wpuszczane, skrzynkowe, zatrzaskowe, a także magnetyczne i zasuwkowe. Które z nich najlepiej sprawdzą się w meblach ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kiedy przydają się zamki w meblach?