Dostawa za 1 zł na wybrane produkty dla zamówień od 500 zł! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

Kilka ciekawych pomysłów na panele akrylowe w dekoracji wnętrz

Płyty akrylowe, które najczęściej stosuje się jako panele reklamowe, możemy też wykorzystać w dekoracji wnętrz. Akryl ma wiele zalet – jest wytrzymały i bezpieczniejszy niż szkło. Oto kilka pomysłów na zastosowanie szkła akrylowego w kuchni lub salonie.

Zalety i zastosowanie płyt akrylowych

Płyty akrylowe możemy spotkać w handlu pod wieloma nazwami – zwane są też szkłem akrylowym, szkłem organicznym, plexi, panelami akrylowymi. Materiał może być przezroczysty lub barwiony. W dotyku i wyglądzie jest podobny do szkła,jednak nie tłucze się tak jak ono. Jego główne zalety, to łatwość w obróbce, odporność na wilgoć, działanie promieni UV i substancji nieorganicznych. Z płyt akrylowych produkuje się panele reklamowe, ekrany akustyczne, szklarnie, a nawet okna samolotów! Akryl jest też coraz częściej wykorzystywany do produkcji frontów meblowych – meble z płyt akrylowych wyróżniają się wysokim połyskiem. W domu możemy je wykorzystać do ozdabiania wnętrz. W jaki sposób?

small_plyty_akrylowesmall_plyty_akrylowesmall_plyty_akrylowesmall_plyty_akrylowe

Płyta akrylowa jako front drzwi przesuwnych

Z płyty akrylowej można wykonać drzwi do szafy przesuwnej. Sprawdzi się też jako drzwi uchylne. Możemy wybrać płyty o dowolnej przezroczystości. Są trwałe i odporne na zarysowania. Połyskująca powierzchnia płyty odbija światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe. Drzwi takiej szafy przesuwnej mogą przesuwać się np. na rolkach po prowadnicach.

Akryl na płyty ścienne

Płyty akrylowe są zabezpieczeniem ścian przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Mogą stanowić również ich ciekawą ozdobę. Akryl może być kładziony na ścianach jako zabezpieczenie korytarzy i drzwi. Stanowi również świetne podłoże na naklejki ścienne – stworzymy w ten sposób trójwymiarową dekorację, jeśli wykorzystamy przezroczysty panel akrylowy.

Płyty są dostępne w wielu rozmiarach, więc łatwo dopasujesz materiał do wielkości wnętrza – może być na całą ścianę lub jej część. Wnętrze zyska nowoczesną dekorację, jeśli naszą dekorację podświetlimy. W tym celu możemy wykorzystać ledowe taśmy lub kinkiety ścienne. Pamiętajmy, że światło gra bardzo dużą rolę w ozdabianiu wnętrz.

Plyta_akrylowa_ekstrudowanaPlyta_akrylowa_ekstrudowanaPlyta_akrylowa_ekstrudowanaPlyta_akrylowa_ekstrudowana

Panele akrylowe do kuchni

Płyty plexi to coraz częściej wykorzystywane materiały na ścianę kuchenną. Możemy nimi wyłożyć ścianę nad blatem kuchennym lub inną powierzchnię narażoną na wilgoć. Zaletą płyt jest to, że bardzo łatwo je wyczyścimy z plam od jedzenia i innych kuchennych zabrudzeń. Panele ścienne z plexi są pozbawione porów, więc nie chłoną wilgoci! Ich sporą zaletą jest też fakt, że są z reguły tańsze niż hartowane szkło.

Porada eksperta

Płyty akrylowe mogą być od wewnętrznej strony pokryte grafiką. Jeśli są przezroczyste, to ścianę pod nimi możemy wyłożyć modną tapetą – im płyta akrylowa jest grubsza, tym ciekawszy efekt uzyskamy. Całą dekorację podświetlmy, np. taśmą LED. W ten sposób zyskamy modny i praktyczny element aranżacyjny w naszej kuchni.

Dla osób szukających porad aranżacyjnych przygotowaliśmy mnóstwo pomysłów i inspiracji w dziale Urządzanie. Warto zerknąć i wykorzystać funkcjonalne, a zarazem estetyczne rozwiązania w swoim domu.

small_plyty_akrylowe_w_kuchnismall_plyty_akrylowe_w_kuchnismall_plyty_akrylowe_w_kuchnismall_plyty_akrylowe_w_kuchni