Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Zobacz więcej Kora ogrodowa, zrębki dekoracyjne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Ziemie i podłoża

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Kora iglasta Sobex Primo 80 l
Strzałka w prawo

Kora iglasta Sobex Primo 80 l

29,98
/ szt.
0,37
/ l
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Kora iglasta pozyskana z drzewa sosnowego służy do ściółkowania wierzchniej warstwy gleby w uprawach drzew i krzewów, a jej głównym zadaniem jest zapobieganie wyrastaniu chwastów i przemarzaniu roślin w okresie zimowym. Materiał odznacza się znakomitymi wartościami odżywczymi oraz izolującymi, a do tego cechuje się długim czasem rozkładu. . Oszczędzajmy wodę - Zastosowanie ściółki na glebie pomaga zatrzymać wilgoć na dłużej, co oznacza, że rośliny przykryte ściółką wymagają mniej podlewania przy suchej pogodzie. Więcej informacji na stronie www.castorama.pl/green-star

   Cechy i zalety

    Brązowa kora sosnowa jest materiałem przeznaczonym do ściółkowania wierzchniej warstwy gleby w uprawach drzew i krzewów, co sprawia, że znajduje powszechne zastosowanie w ogrodach, działkach, jak również na skwerach czy w sadach. Charakteryzuje się zarówno estetycznym wyglądem, jak i niezaprzeczalnymi walorami użytkowymi – wpływa na poprawę właściwości fizycznych i chemicznych gleby. Jest stosunkowo ciężka, dzięki czemu skutecznie powstrzymuje rozrost chwastów na rabacie, a ponieważ nie przepuszcza światła, młode chwasty nie są w stanie przebić się przez jej warstwę. Kolejną zaletą kory jest to, iż wolno się rozkłada, przez co jest produktem ekonomicznym. Ponadto zabezpiecza też systemy korzeniowe roślin przed przemarznięciem.

    • Zawartość suchej masy - nie mniej niż 60%; frakcja: 0 - 15 mm

    Specyfikacja techniczna

    Typ produktuZrębki kory
    Liczba sztuk w opakowaniu1
    Rodzaj opakowaniaSztuka
    Gwarancja producentaBrak gwarancji, tylko rękojmia
    MarkaSobex
    Grubość nakładania50mm
    Pokrycie1.6m²
    Typ pojemnikaTorba
    Objętość80L
    Skład100% kora miękkiego drewna
    Grupa kolorystycznaNaturalny
    KolorNatural
    BiodegradowalnyBiodegradowalny
    Informacje dotyczące bezpieczeństwaW przypadku dostania się drobnych odłamków kory do oka należy przemyć je czystą wodą. W przypadku połknięcia należy skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowania środków poprawiających stan gleby należy przestrzegać standardowych środków ostrożności.
    Instrukcje dotyczące przechowywaniaZamknąć worek po użyciu. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Chronić przed wysoką temperaturą i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Przechowywać z daleka od ogrodowych środków chemicznych, aby uniknąć zanieczyszczenia
    Odpowiednia pora rokuCały rok
    Szerokość pojemnika500mm
    Przybliżona waga12kg
    Kod produktu5908235396361