Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Ziemie i podłoża

Strzałka w prawo

Kora ogrodowa, zrębki dekoracyjne

Strzałka w prawo

Kora ogrodowa, zrębki dekoracyjne

W sukcesywnie rozwijającej się ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz również coraz więcej produktów związanych z uprawą roślin, takich jak ziemie i podłoża, a wśród nich korę i ściółki. Kora ozdobna do ogrodu pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku roślin domowych, jak i ogrodowych.

Filtry

Kora ogrodowa, zrębki dekoracyjne

W sukcesywnie rozwijającej się ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz również coraz więcej produktów związanych z uprawą roślin, takich jak ziemie i podłoża, a wśród nich korę i ściółki. Kora ozdobna do ogrodu pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku roślin domowych, jak i ogrodowych.

Wybierz pojemność:

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ziemie i podłoża

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

KORA OGRODOWA – TWÓJ SPRZYMIERZENIEC W PRACACH OGRODNICZYCH

Kora ogrodowa znajdzie zastosowanie w domach z ogrodem. Możesz ją wykorzystać do ściółkowania rabat i tym samym poprawić jakość użytkowanej gleby. Kora sosnowa przydaje się podczas eliminacji chwastów, dlatego też sprawi, że Twoja działka lub skwer będzie ładniej wyglądać. Kora jest dostępna w wydajnym opakowaniu, dzięki czemu może wystarczyć do pokrycia również dużych terenów, w zależności od potrzeb.

KORA W TWOIM OGRODZIE

Pielęgnowanie własnego ogrodu jest aktywnością, która może sprawiać Ci wielką przyjemność, pod warunkiem że nie jest zbyt kłopotliwa. Oprócz zasadzonych przez Ciebie roślin ozdobnych i warzyw, na rabatach z pewnością będą również wyrastać uciążliwe chwasty, hamujące ich prawidłowy wzrost. Istnieje wiele sposobów, które uchronią Twoje uprawy przed zarastaniem zbędną roślinnością, a Ciebie przed nadmierną pracą.

Kora ogrodowa jest znakomitym rozwiązaniem, jeżeli chcesz zapobiec rozwojowi chwastów na Twoich uprawach. Dzięki jej zastosowaniu Twoja działka będzie zawsze miała estetyczny wygląd. Kora do ogrodu to szeroko stosowany materiał organiczny do ściółkowania ziemi pod roślinami. Kora ogrodowa posiada wiele zastosowań i jest dostępna w licznych wariantach.

ŚCIÓŁKOWANIE ZIEMI

Kora ozdobna daje wiele możliwości wykorzystania. Jednym z nich jest ściółkowanie, które polega na zasypaniu korą tych partii ziemi, która nie są jeszcze przez Ciebie zagospodarowane. Ściółkowanie gleby jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym w ogrodzie. Polega ono na przykrywaniu wierzchniej warstwy gleby wokół roślin warstwą odpowiedniego materiału organicznego lub nieorganicznego. Ściółkowanie gleby wokół roślin w ogrodzie daje nam wiele korzyści. Takie działanie nie tylko powstrzyma niechcianą roślinność przed rozwijaniem się, ale też poprawi stan gleby i pomoże utrzymywać odpowiedni poziom jej wilgotności, dzięki czemu nie będziesz musiał zbyt często jej podlewać. Kora i ściółki pełnią również funkcję dekoracyjną, a więc Twoja posesja czy działka będzie wyglądała na estetyczną i uporządkowaną.

KORA I ŚCIÓŁKI W CASTORAMIE

W sukcesywnie rozwijającej się ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz również coraz więcej produktów związanych z uprawą roślin, takich jak ziemie i podłoża, a wśród nich korę i ściółki. Kora ozdobna do ogrodu pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku roślin domowych, jak i ogrodowych. Jej zastosowanie skutecznie wpłynie na poprawę właściwości gleby, co z kolei przełoży się na kondycję samych kwiatów czy krzewów.

Kora idealnie nadaje się też do okrywania roślin na zimę – ochroni je w ten sposób przed przemarznięciem. Zimowe otulenie to produkt przeznaczony do osłony roślin zimujących w gruncie przed szkodliwym wpływem niskich temperatur i przymrozków. Produkt jest specjalnie opracowaną mieszanką kory sosny i włókien drzewnych, która zapewnia optymalne pH dla roślin. Zimowe otulenie daje ciepło i osłania pędy oraz korzenie przed śniegiem, a jednocześnie pozwala roślinności oddychać. Produkt tworzy doskonałe warunki sprzyjające zimowaniu roślin w ogrodzie.

Zastosowanie kory sortowanej korzystnie wpłynie na stan Twoich roślin domowych i ogrodowych. Posłuży Ci ona do wyrównania pH gleby i do regulacji jej wilgotności – będzie stopniowo uwalniać wodę do roślin, zapobiegając ich przesuszeniu czy też przelaniu. Kora rozłożona wokół krzewów w ogrodzie ochroni je też przed przemarznięciem. Korę sortowaną z powodzeniem wykorzystasz nie tylko w ogrodzie, lecz również w doniczkach z roślinami domowymi. Dzięki niej właściwości fizyczne i chemiczne gleby poprawią się, umożliwiając im lepszy rozwój i obfitsze kwitnienie.

Kora iglasta mielona przyda się w większości ogrodów, na działkach oraz do pielęgnacji zielonych skwerów. Produkt przeznaczony jest do ściółkowania gleby, dzięki czemu pozostanie ona zabezpieczona przed niekorzystnym wpływem przymrozków oraz wiatru. Ściółka w ogrodzie przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby oraz jej wysychaniu, zmniejszając parowanie wody. Kora prezentuje się bardzo efektownie, w związku z czym będzie się nadawać także do udekorowania rabat kwiatowych.

Zrębki dekoracyjne stanowią istotny element dla każdego ogrodnika-amatora. Przy pomocy produktu odpowiednio udekorujesz przestrzeń w Twoim ogrodzie, rozprowadzając zrębki pomiędzy krzewami oraz kwiatami. Produkt będzie stanowił naturalną barierę ochronną przed chwastami, dzięki czemu podłoże zachowa ładny wygląd przez bardzo długi okres. Zrębki kolorowe są wykonane z drewna, dlatego też zapewnią glebie odpowiednie napowietrzenie, co z kolei stworzy roślinom należyte warunki do rozwoju.

Zrębki nadadzą odpowiednie walory wizualne Twojemu ogrodowi lub rabatkom na skwerach. Urozmaicą każdą przestrzeń, w której planujesz posadzić kwiaty lub warzywa. Produkt jest zapakowany w poręczne opakowanie, dzięki czemu możesz je z łatwością przetransportować w odpowiednie miejsce.