icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Akcesoria łazienkowe

Strzałka w prawo

Siedziska prysznicowe

Strzałka w prawo

Siedziska prysznicowe

Siedziska prysznicowe to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Filtry

Siedziska prysznicowe

Siedziska prysznicowe to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas kąpieli.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria łazienkowe

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Higiena bez barier, czyli jak ułatwić kąpiel osobom niepełnosprawnym

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne mogą być bardzo dużym wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych, seniorów, a także kobiet w zaawansowanej ciąży. Odpowiednie akcesoria do łazienki są jednak w stanie ułatwić korzystanie z wanny i prysznica.

Siedzisko prysznicowe możesz przymocować do ściany, przytwierdzić do kabiny prysznicowej lub postawić w brodziku, czy też oprzeć na brzegach wanny. Są to elementy wykonane z metalu lub stali bądź z połączenia obu materiałów. Ich zadaniem jest ułatwienie korzystania z pryszniców i wanien osobom o ograniczonej mobilności. Zapewniają oparcie, a także umożliwiają utrzymanie pozycji siedzącej.

Siedziska prysznicowe są bardzo praktyczne, ponieważ pozwolą na wygodną kąpiel osobom, którym samodzielne poruszanie się sprawia trudności. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli siedzisk prysznicowych.

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA PODCZAS KĄPIELI

Podczas kąpieli osób starszych i niedołężnych, wykonywanie czynności pielęgnacyjnych ułatwią siedziska składane. Produkt w łatwy sposób zamontujesz na ścianie nośnej, a duża wytrzymałość sprawia, że siedzisko stabilnie utrzyma ciężar osoby siedzącej. To praktyczne rozwiązanie ułatwi samodzielną kąpiel osobom niepełnosprawnym, ale i kobietom w ciąży.

Dzięki możliwości złożenia krzesełka zajmuje ono niewiele miejsca, pozostawiając wolną przestrzeń w kabinie. Alternatywą dla składanych siedzisk są funkcjonalne taborety. Wstawienie taboretu jest szybkie, a dzięki możliwości regulacji wysokości siedziska łatwo je dopasujesz do wzrostu osoby korzystającej z kąpieli. Taboret jest wykonany z materiałów, które są zabezpieczone przed niszczącym działaniem wody. Nogi krzesełka zostały wyposażone w podkładki antypoślizgowe, które zwiększają bezpieczeństwo.

SIEDZISKO CZY TABORET – ZADBAJ O PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA W ŁAZIENCE BEZ BARIER

Siedziska prysznicowe najogólniej można podzielić na taborety pod prysznic oraz siedziska montowane do ściany. Ich funkcja jest dokładnie taka sama: mają zapewnić utrzymanie pozycji siedzącej pod prysznicem osobom z ograniczoną mobilnością. Dzięki nim prysznic nie musi się odbywać na stojąco. Nie jest także wymagane siadanie w brodziku, które dla seniorów byłoby wręcz niemożliwe. Nie wspominając nawet o podniesieniu się po zabiegach higienicznych.

Wybór uzależnij przede wszystkim od praktyczności danego rozwiązania. Znacznie prostsze zadanie czeka Cię, jeśli Twój prysznic nie został wyposażony w brodzik, ale stanowi zabudowany kąt pomieszczenia odgrodzony drzwiami prysznicowymi. Wtedy możesz sięgnąć po bardzo stabilne siedziska mocowane bezpośrednio do ściany. Kilka wkrętów wystarczy, żeby zapewnić bezpieczeństwo podczas codziennych zabiegów higienicznych. Tymczasem siedzisko prysznicowe dla niepełnosprawnych powinno być przede wszystkim stabilne. Prawidłowe mocowanie do ściany z pewnością to zapewni.

Dodatkową zaletą jest fakt, że siedzisko pod prysznic dla osoby niepełnosprawnej zajmuje niewiele miejsca. Bardzo często wystarczy je złożyć, by tylko nieznacznie odstawało od ściany. Jeśli zatem Twój prysznic nie jest zbyt obszerny lub chcesz zadbać o komfort także pozostałych domowników, tego typu siedzisko pod prysznic może być dobrym wyjściem.

Jeśli dysponujesz zabudowaną kabiną prysznicową, oferta, z której możesz skorzystać, jest nieco ograniczona. Możesz sięgnąć po siedzisko do kabiny prysznicowej. Nie wymaga wiercenia, dlatego nie uszkodzisz kabiny. Jest nieco mniej stabilne od poprzednika, ale nadal zapewnisz dzięki niemu bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym. Ten model możesz wyciągać z kabiny i przechowywać złożony poza nią. To dobre rozwiązanie do niewielkich łazienek.

Czy w takim razie warto w ogóle sięgnąć po taboret pod prysznic? Może wydawać się mniej stabilny, ale tak nie jest. Krzesło pod prysznic charakteryzuje się szerokim rozstawem nóg, dzięki czemu trudno je przewrócić. Sporo modeli umożliwia także regulowanie wysokości. Możesz zatem dopasowywać ją do osoby, która w danym momencie zamierza korzystać z siedziska.

Krzesła pod prysznic możesz dowolnie przestawiać pod prysznicem. Dzięki temu wycelowanie strumienia wody staje się łatwiejsze niż w przypadku siedziska mocowanego do ściany. Taboret pozwala Ci na dostosowanie w ułamku sekundy prysznica dla potrzeb osoby z ograniczoną mobilnością. Możesz zatem potraktować taboret jako siedzisko pod prysznic dla osoby niepełnosprawnej przydatne szczególnie podczas wyjazdów. Dzięki niemu w ułamku sekundy zadbasz o komfort nawet w obcym miejscu.

Wadą taboretów pod prysznic są ich rozmiary. Nie zdołasz ich złożyć, dlatego musisz przeznaczyć dodatkową przestrzeń na przechowywanie tych akcesoriów. Niedogodność tę rekompensują jednak swoim praktycznym zastosowaniem.

METALOWE SIEDZISKA NIE MUSZĄ BYĆ LEPSZE

Siedziska mogą być wykonane w większości z plastiku lub metalu. Ten drugi materiał z pewnością jest trwalszy i wytrzymuje większe obciążenie. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, czy metal jest odporny na korozję. Co więcej, metalowe siedziska są znacznie zimniejsze niż plastikowe modele. Z tego powodu korzystanie z nich może być na początku nieprzyjemne.

Plastikowe siedziska są dobrą alternatywą. Ich wytrzymałość jest mniejsza, chociaż i one wytrzymują obciążenie ponad stu kilogramów. Najlepszym wyborem jest jednak kombinacja w postaci plastikowego siedziska i metalowych mocowań. Takie rozwiązanie gwarantuje większy komfort oraz wytrzymałość.