Meble na kółkach – jakie warto wybrać?

Fotele, szafki, a nawet nowoczesne biurka – wszystkie te meble są dostępne w wersji na kółkach. Kiedy warto je wybrać i na co zwracać uwagę?

Szafka narzędziowa na kółkach – do jakich zastosowań?

Szafki na kółkach często spotyka się w garażu i warsztacie – miejscach pracy majsterkowiczów. Są wygodne, o ile warunki pomieszczenia pozwalają na wykorzystywanie ich funkcjonalności w pełni. Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy kupując tego typu szafkę, będziemy mogli swobodnie ją przemieszczać. Podłoga musi być równa i – w miarę możliwości – gładka.

Przy równej podłodze szafka może być cięższa, a więc wykonana z trwalszego materiału: metalu. Plastik z kolei sprawdzi się tam, gdzie powierzchnia jest niejednorodna i podczas przemieszczenia mebla będzie zachodziła konieczność podnoszenia go.

Metalowa szafka narzędziowa na kółkach jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i kontakt z wysokimi temperaturami. Stal nierdzewna bądź aluminium czynią ją także odporną na korozję. Stal to materiał najtrwalszy, za to odznaczający się największą wagą, więc wykonany z niego mebel nie będzie poręczny.

Czy wiesz, że…?

W sklepach dostępne są zarówno puste szafki narzędziowe, jak i modele w pełni wyposażone. Znacząco różnią się ceną, za to dzięki kompleksowej zawartości nie musimy poświęcać czasu na kupowanie narzędzi osobno. Ponadto elementów jest na tyle dużo, że znajdziemy klucz czy śrubokręt o odpowiednim zakończeniu w każdej sytuacji.

sm1_Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybracsm1_Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybracsm1_Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybracsm1_Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybrac

Fotel na kółkach do pracy i nauki

Najlepszym fotelem do biura, stanowiska komputerowego oraz nauki przy biurku jest model wyposażony w kółka. Dzięki niemu możemy nie tylko łatwo odsuwać się od biurka bez konieczności wstawania, ale również dopasować go do swoich potrzeb, kontrolując wysokość czy odchylenie oparcia.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania fotela do biura?

1. Wysokość – jeśli mamy pracować wygodnie przez długi czas, krzesło musi pozwalać na takie ułożenie, by nogi były zgięte pod kątem 90° i swobodnie opierały się o podłoże.

2. Podłokietniki – ich szerokość powinna umożliwiać wygodne oparcie rąk podczas pracy oraz przerw.

3. Oparcie – musi być wyprofilowane i dostosowane do kształtu kręgosłupa. Osoba, która będzie korzystała z krzesła, powinna czuć się w nim stabilnie i komfortowo. To ważne, by usiąść na fotelu przed zakupem i upewnić się, że jest odpowiedni. Warto też sprawdzić, czy oparcie pozwala na odchylanie – to odpręży plecy podczas przerw.

4. Siedzisko – ważna jest miękkość, ale także głębokość. To parametry różne dla każdego użytkownika, dlatego warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby.

5. Kółka – materiał wykonania wpływa na mobilność mebla, a także trwałość podłogi. Kółka plastikowe są popularne, gumowe i poliuretanowe za to bardziej elastyczne. Warto wybrać takie, które nie uszkodzą paneli, są stabilne na płytkach ceramicznych oraz nie zacinają się po najechaniu na dywan.

Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybrac

Stoły i biurka na kółkach

Stoliki na kółkach to rozwiązanie funkcjonalniejsze niż biurka. Korzysta się z nich w salonach, gdzie częstujemy gości kawą lub herbatą. Często stoliki kawowe na kółkach wykonane są z metalu i szkła, a więc eleganckie i nowoczesne. Taki mebel łatwo przetransportować w inne miejsce, np. gdy mamy ochotę napić się kawy na balkonie lub chcemy pozmywać podłogę.

Biurka na kółkach nie są często stosowane w domach. Choć charakteryzują się mobilnością, praca przy nich może być niewygodna, jeśli nie posiadają specjalnej blokady na kółkach. Pamiętajmy o tym, wybierając swoje biurko.

Meble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybracMeble_na_kolkach_jakie_warto_wybrac