Młot udarowy – do czego służy?

Istnieją takie elektronarzędzia, bez których praca na budowie czy podczas remontu, byłaby znacznie dłuższa i trudniejsza. Przykładem takiego narzędzia jest na pewno młot udarowy. Posiada on wiele zastosowań i jest wykorzystywany zarówno przez profesjonalne ekipy budowlano-remontowe w codziennej pracy, jak i przez amatorów samodzielnych remontów.

Producenci młotów udarowych rozróżniają produkty dedykowane dla profesjonalistów oraz te, które będą spełniały potrzeby domowych majsterkowiczów. Rozróżnienie to przekłada się na parametry techniczne urządzeń, a co za tym idzie - również częstotliwość i sposób ich użytkowania. Młot udarowy to najogólniej rzecz biorąc, elektronarzędzie, które służy do kucia w betonie, kamieniu, skuwania posadzek czy przebijania ścian. Zwiększona efektywność tego elektronarzędzia spowodowana jest przez działanie energii udaru, która uznawana jest za podstawowy parametr urządzenia.

Młoty udarowe dla amatorów

Ten rodzaj elektronarzędzi dedykowanych dla osób, które będą je wykorzystywać na własny użytek, posiada niższe parametry techniczne, niż ich profesjonalne odpowiedniki. Nie posiadają one wszystkich funkcji, jakimi mogą poszczycić się młoty udarowe przeznaczone do użytku przez ekipy budowlane. Moc młotów dla amatorów oscyluje wokół 600 W. Znajdą one zastosowanie i bardzo dobrze sprawdzą się podczas wymiany posadzek, w przypadku konieczności wiercenia w betonie czy kamieniu. Za pomocą młota udarowego będziemy mogli również wkręcać śruby w drewnie czy stali. Dodatkowo urządzenia te są zaopatrzone w funkcję wyłączenia udaru oraz regulacji drgań.

small_kucie_posadzkismall_kucie_posadzkismall_kucie_posadzkismall_kucie_posadzki

Młoty udarowe dla profesjonalistów

Młoty dedykowane dla osób, które wykorzystują je w swojej codziennej pracy, różnią się parametrami technicznymi. Przed tymi elektronarzędziami stoją inne wymagania – są znacznie częściej i intensywniej wykorzystywane. Dlatego muszą posiadać większą moc, być inaczej wykonane. Pierwszą różnicą pomiędzy urządzeniami profesjonalnymi, a tymi dla amatorów jest cena. Urządzenia dla budowlańców są znacznie droższe. Moc takiego urządzenia to około 1200 W, a częstotliwość drgań wynosi około 4000 na minutę. Urządzenie o takich parametrach znajdzie zastosowanie nawet przy pracach wyburzeniowych. Producenci profesjonalnego sprzętu wyposażają urządzenia w dodatkowe funkcje usprawniające pracę, jak np. możliwość tłumienia drgań, jakie odczuwa operator młota. Niewątpliwym minusem młotów profesjonalnych są duże rozmiary oraz znaczny ciężar. Z uwagi na duży pobór energii, zarówno urządzenia profesjonalne, jaki i te dla amatorów, zasilane są sieciowo.

Młoty udarowe to narzędzia, które sprawdzą się przy wykonywaniu ciężkich i inwazyjnych prac. Ich wykorzystanie podniesie efektywność i szybkość wykonywanej pracy. Posiadanie na wyposażeniu domowego warsztatu młota udarowego może okazać się szczególnie pomocne w przypadku, gdy konieczne będzie wiercenie w betonie lub kamieniu oraz gdy przydarzy nam się większy remont.

Mlot_udarowyMlot_udarowyMlot_udarowyMlot_udarowy