Produkty

Montaż listwy przypodłogowej – jakich błędów nie popełniać

Montaż listwy przypodłogowej – jakich błędów nie popełniać

Listwy przypodłogowe montujemy na ostatnim etapie przeprowadzania prac wykończeniowych. Ich rolą jest przede wszystkim estetyczne wykończenie ścian oraz podłóg w narożnikach, a w rezultacie także zabezpieczenie tych miejsc. Montaż listwy przypodłogowej wydaje się być zadaniem łatwym, można jednak popełnić błędy. Jakie?

Listwa przypodłogowa PCV Cezar Bez względu na to, jaki materiał wykończeniowy wybierzemy: panele, wykładzinę, czy płytki, każdego rodzaju podłogę będzie trzeba estetycznie wykończyć w narożnikach. Dzięki listwom można uzyskać ciekawe efekty wizualne, odpowiednie zabezpieczenie ścian i co ważne, także spójną kompozycję.

Aby listwa przypodłogowa mogła długo spełniać swoją funkcję i przede wszystkim dobrze wkomponować się we wnętrze, ważne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad:

1. Wybór listwy:

Poszukując idealnej listwy przypodłogowej, warto kierować się nie tylko jej wymiarem, ale również kolorem, a także materiałem wykończeniowym. Kolor listwy może być spójny z tym, jaki wybraliśmy na podłodze, ale może być również wybrany na zasadzie kontrastu.

Uwaga: jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza ciekawą kolorystykę do białej ściany oraz jasnej podłogi dobierz listwy nieco ciemniejsze, ale współgrające z tymi, które są wybrane jako główne. Jeśli dobierzemy zbyt ciemne elementy wykończeniowe, stworzymy wrażenie sztuczności i chaosu.

Jeśli jesteśmy zwolennikami częstych remontów, zdecydujmy się również na listwy, które będą wykończone białą okleiną. Będziemy je mogli przemalowywać na dowolny kolor.

montaż listwy przypodłogowej2. Montaż listwy:

Podczas montażu listew, bardzo często, kierując się przede wszystkim wygodą oraz szybkością wykonywanych prac, przyklejamy je w określonym miejscu klejem lub silikonem. Takie rozwiązanie nie jest dobrym wyjściem, a na pewno nie w odniesieniu do przyszłości. Listwy przyklejone na stałe do wyznaczonej powierzchni, w razie większych prac remontowych, trzeba będzie oderwać. Tym samym, większość z nich z pewnością ulegnie uszkodzeniu. Podobnie jak ściana oraz podłoga, do której były przymocowane.

Prawidłowy montaż listew przeprowadza się za pomocą klamer. Mocowania wykonuje się w odstępach, co około 40-50 cm.

Listwy przypodłogowe zdobią oraz zabezpieczają miejsca styku – ściany oraz podłogi. Odpowiednio dobrane będą wizytówką pomieszczenia.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak zamaskować kable w mieszkaniu?

Jak zamaskować kable w mieszkaniu?
Im więcej sprzętów w naszym domu, tym bardziej przeciążone są obwody elektryczne i tym więcej kabli plącze nam się pod nogami, szczególnie w okolicach...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Montaż listwy przypodłogowej – jakich błędów nie popełniać