Produkty

Mopy parowe i parownice – do czego się przydają?

Mopy parowe i parownice – do czego się przydają?

Domowe porządki, wraz z rozwojem technologii, stają się coraz łatwiejsze i zajmują nam o wiele mniej czasu niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to z pojawiania się na rynku nowoczesnych urządzeń, które usprawniają lub nawet wykonują za nas część obowiązków. Jedną z innowacji jest zastosowanie urządzeń parowych, gwarantujących szybkie pozbywanie się nawet uciążliwych zabrudzeń – jak działają i czy warto w nie zainwestować?

urządzenie paroweJak działają mopy parowe i parownice?

Jednymi z podstawowych przedmiotów używanych podczas codziennych porządków jest mop oraz odkurzacz. Pozwalają zachować posadzki w czystości i stworzyć przyjemne warunki do życia. Jednak ich skuteczność często bywa zbyt mała, szczególnie jeśli mamy problemy z systematycznym sprzątaniem całego mieszkania. Mopy parowe i parownice posiadają zbiorniki na wodę – urządzenie doprowadza ciecz do wrzenia, tworząc tym samym parę wodną. Pod ciśnieniem wydostaje się ona przez dyszę na wybraną powierzchnię. Większość modeli posiada regulację, dzięki której możemy dostosowywać sprzęt do własnych potrzeb, a co ważniejsze – do rodzaju czyszczonego podłoża. Para wodna skutecznie rozpuszcza brud, nawet uciążliwe plamy oraz otłuszczone elementy, przyspieszając proces generalnych porządków.

Parownica i mop – na czym stosować?mop parowy

Parownice oraz mopy parowe mają o wiele szersze zastosowanie od tradycyjnych narzędzi sprzątających. O ile mop sprawdza się głównie na podłogach, tak parownicę możesz wykorzystać również w wielu innych miejscach swojego mieszkania. Niektóre modele mopów również posiadają możliwość demontażu i korzystania z nich jak z parownicy. Urządzenia te doskonale radzą sobie na gresie i płytkach ceramicznych – dokładnie je oczyszczają, jak również usuwają ciężkie, nawet wieloletnie zabrudzenia fug. Z tego względu to niezbędny sprzymierzeniec w pracach kuchennych i łazienkowych, tym bardziej, że jest także niezastąpiony przy myciu kabin prysznicowych, luster i innych szklanych podłoży. Także mycie okien stanie się zadaniem nie sprawiającym większych trudności. Dywany, wykładziny, tapicerka meblowa czy samochodowa odzyskają swoją świeżość po zabiegu parownicą lub mopem, jednak należy pamiętać o ich wcześniejszym odkurzeniu. Urządzenia przydają się też w czasie czyszczenia mebli, zlewozmywaków, armatury, zasłon czy żaluzji, a niektóre modele posiadają funkcję oczyszczania roślin z kurzu – wszechstronność sprzętów parowych z pewnością zachwyci nas podczas kolejnych porządków.

Porada eksperta

Choć stosowanie parownicy oraz mopa parowego wiąże się z licznymi udogodnieniami, powinniśmy uważać podczas czyszczenia paneli za ich pomocą. Materiał, z którego są zbudowane, najczęściej źle znosi działanie wilgoci – na takich podłożach warto więc używać urządzeń z regulacją dopasowującą intensywność pary wodnej do poszczególnych rodzajów podłóg. W przypadku niektórych modeli potrzebne będzie także dodatkowe wytarcie mokrych plam, które mogą pozostać po myciu.

mycie podłogi urządzeniem parowymZalety urządzeń parowych

Do zalet parownic oraz mopów parowych należy nie tylko fakt, że znacząco ułatwiają one codzienne porządki domowe. Pozwalają również ograniczyć zużycie rozmaitych detergentów, które mogłyby mieć szkodliwy skutek dla zdrowia domowników oraz ekosystemu. Jednocześnie mycie przy pomocy pary wodnej skutecznie dezynfekuje rozmaite podłoża, co docenią z pewnością rodzice, których pociechy lubią bawić się na podłogach czy wykładzinach. Stosowanie urządzeń parowych jest zatem bezpieczne dla środowiska, dzieci, a także alergików.

Data publikacji: 30.10.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Odkurzacz parowy czy parownica – co wybrać?

Odkurzacz parowy czy parownica – co wybrać?
Sprzątanie mieszkania bez użycia środków chemicznych jest możliwe. Dokładne, a jednocześnie łagodne oczyszczanie powierzchni zapewniają urządze...
Czytaj więcej

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?
Wybór odpowiedniego odkurzacza do zastosowań domowych zaoszczędzi nam czas na pracach porządkowych w każdym z pomieszczeń mieszkalnych i warsztatowych...
Czytaj więcej

Czyszczenie parowe dywanów

Czyszczenie parowe dywanów
Czyszczenie parą tapicerki oraz powierzchni dywanów daje niewiarygodne efekty. Ciśnienie dostarczane przez dane urządzenie wydmuchuje bowiem zanieczys...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mopy parowe i parownice – do czego się przydają?