Multitool – narzędzie wielozadaniowe

Im bardziej funkcjonalne, wielozadaniowe jest nasze narzędzie, tym lepiej. Dlaczego? To proste. Wiąże się to zarówno z oszczędnością pieniędzy, jak i mniejszą liczbą narzędzi, które musimy posiadać, aby wykonać niezbędne czynności.

Narzędzie funkcjonalne to także wygodna, efektywna praca przeprowadzona szybko, przyjemnie i bez niespodzianek. Poręczność, lekkość, dokładność – to tylko niektóre z cech współczesnych narzędzi wielofunkcyjnych Multitool.

Czym jest narzędzie wielofunkcyjne Multitool? To gama nowoczesnych kompletów narzędzi, które zostały zamknięte w kompaktowej formie. W takim zestawie znajduje się nóż, śrubokręt, a także kombinerki i inne użyteczne narzędzia, jak młotek czy latarka.

Multitool jest więc jednym narzędziem, zwykle bardzo poręcznym i dosyć małym, które posiada wiele różnych, wymienionych powyżej końcówek. Dzięki mechanizmowi pozwalającemu na szybką ich wymianę możemy mieć pod ręką kilkanaście narzędzi jednocześnie. Nie dźwigamy przy tym wielkich skrzyń, nie kupujemy mnóstwa sprzętu, nie inwestujemy niepotrzebnie pieniędzy – same korzyści.

Jakie cechy powinno posiadać narzędzie idealne?

Właśnie takie jak Multitool. Dokładniej mówiąc, powinno być:

- Możliwie lekkie, wytrzymałe, wykonane z mocnych materiałów oraz niewielkie, tak aby można je było przechowywać nawet w kieszeni kombinezonu.

- Niezawodne, skuteczne, dokładne – bardzo ostre i dedykowane do różnego rodzaju prac, z założenia dla profesjonalisty.

W wielozadaniowym multinarzędziu Multitool posiadamy zwykle kilka przydatnych końcówek, między innymi:

- kombinerki,

- przecinak do drutu,

- śrubokręt płaski średni,

- śrubokręt płaski mały,

- śrubokręt Philips,

- nóż z gładkim ostrzem,

- nóż z ostrzem ząbkowanym – do cięcia lin,

- otwieracz do butelek,

- ucho do linki,

- szczypczyki.

small_multitoolsmall_multitoolsmall_multitoolsmall_multitool

Dzięki tak szerokiej gamie końcówek narzędzia Multitool możemy z jego pomocą ciąć skórę, tworzywa, tekturę, papier, sznurek, przewody, a także cienkie blachy aluminiowe.

Materiał, z jakiego został wykonany Multitool, to stal nierdzewna, która zapewnia długotrwałe użytkowanie narzędzia. W niektórych modelach stosuje się ponadto blokadę noża, co znacząco wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania.

Gdyby podsumować funkcje tego sprzętu, to można by rzec, że jest to poręczne narzędzie wielozadaniowe pomocne w pokonywaniu codziennych trudności. Podstawę stanowią składane, wygodne kombinerki, a w rączkach ukryte są podstawowe narzędzia pozwalające wykonać większość technicznych zadań. Pochewka będąca w zestawie pozwala wygodnie zamocować produkt na pasku, tak by narzędzie znajdowało się zawsze pod ręką.

small_Narzedzie_wielofunkcyjne_Multi-tool_Stanleysmall_Narzedzie_wielofunkcyjne_Multi-tool_Stanleysmall_Narzedzie_wielofunkcyjne_Multi-tool_Stanleysmall_Narzedzie_wielofunkcyjne_Multi-tool_Stanley