LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Najlepsze farby do ogrodzenia z metalu

Metalowe ogrodzenia otaczają posesje wielu domów. Ich atrakcyjny wygląd i ciekawa stylistyka doskonale wpisują się w charakter posesji i stanowią ich integralny element. Jednak wystawione na ciągłe działanie czynników atmosferycznych ogrodzenie z metalu z czasem może ulec zniszczeniu – jak możemy je wtedy odnowić?

Rdza – największy wróg metalu

Gdy poszczególne elementy metalowego ogrodzenia ulegną porysowaniu, otarciom lub odpryskom, stają się w większym stopniu narażone na korozję. Jej ogniska dają się z czasem zauważyć gołym okiem – jeśli w porę nie podejmiemy stosownych działań, będą się rozszerzać i zajmować kolejne fragmenty płotu. Aby zapobiec dalszej korozji i niszczeniu, a także przywrócić mu elegancki wygląd i świeży kolor, możemy go odnowić – posłużą nam do tego specjalne farby do metalu, które doskonale sprawdzą się m.in. właśnie na ogrodzeniach.

Jaką farbą pomalować metalowe ogrodzenie

Zanim przystąpimy do malowania ogrodzenia z metalu, konieczne będzie jego oczyszczenie i usunięcie ognisk rdzy. Jest to niezbędne także w przypadku farb, które reklamowane są jako środki do nakładania bezpośrednio na rdzę – przed ich aplikacją także usuwamy większe ogniska oraz wszelkie odchodzące płaty rdzy. Tego typu preparaty nazywane są także gruntoemaliami, ponieważ łączą w sobie funkcję podkładu antykorozyjnego i farby nawierzchniowej. W przypadku stosowania innych farb do metalu, należy w pierwszej kolejności pokryć ogrodzenie odpowiednim podkładem (najlepiej dwukrotnie). W jego roli sprawdzą się specjalne środki antykorozyjne, które zabezpieczą metal przed dalszym niszczeniem oraz poprawią przyczepność powłoki dekoracyjnej. Produkty takie występują w różnych kolorach, więc możemy dopasować je do barwy farby, którą nałożymy na ostatnim etapie renowacji. Chcąc odnowić metalowe ogrodzenie, potrzebujemy więc albo gruntoemalii, albo podkładu antykorozyjnego oraz nawierzchniowej farby do metalu.

Najlepsze_farby_do_ogrodzenia_z_metaluNajlepsze_farby_do_ogrodzenia_z_metaluNajlepsze_farby_do_ogrodzenia_z_metaluNajlepsze_farby_do_ogrodzenia_z_metalu

Najlepsze farby do malowania ogrodzeń z metalu

Preparaty do odnawiania metalu oferuje dziś wiele różnych firm, np. Unichron, Tikkurila, Dekoral, Jedynka czy Śnieżka. Zanim jednak wybierzemy produkt, który sprosta naszym oczekiwaniom, zapoznajmy się z jego parametrami. Najlepsza farba do metalu to taka, która zapewnia wieloletnią ochronę pomalowanych powierzchni przed działaniem czynników zewnętrznych – to od tego zależy, jak długo nasze ogrodzenie zachowa swój wygląd i nienaruszony stan. Warto także zwrócić uwagę na wydajność danego środka i w końcu na efekt dekoracyjny, który dzięki niemu osiągniemy, aby odświeżone elementy pasowały do naszego otoczenia.

Farba_do_metalu_V33_bezposrednio_na_rdze_matowy_ciemny_grafitowyFarba_do_metalu_V33_bezposrednio_na_rdze_matowy_ciemny_grafitowyFarba_do_metalu_V33_bezposrednio_na_rdze_matowy_ciemny_grafitowyFarba_do_metalu_V33_bezposrednio_na_rdze_matowy_ciemny_grafitowy