Produkty

Narzędzia do tworzenia biżuterii – domowe DIY

Narzędzia do tworzenia biżuterii – domowe DIY

Tworzenie biżuterii jest w modzie – projekty DIY są dziś realizowane przez wiele osób we własnym zakresie, czego efektem są oryginalne i w pełni niepowtarzalne ozdoby. Aby móc podjąć się samodzielnego tworzenia biżuterii, potrzebne są przede wszystkim odpowiednie materiały, ale i narzędzia usprawniające pracę. Które z tych ostanich z pewnością nam się przydadzą?

biżuteria DIYBiżuteria DIY – tego potrzebujemy

Rękodzieło, jakim jest tworzenie biżuterii, nie obędzie się bez całej gamy półfabrykatów. Kółeczka, zapięcia, zaciski, koraliki czy stalowa linka to tylko niektóre z elementów niezbędnych do wyczarowania samodzielnie zaprojektowanych ozdób. Stworzenie nieskomplikowanego wisiorka czy kolczyków obędzie się bez specjalnych narzędzi, jednak mając w planach dalszy rozwój umiejętności lub wytwarzanie biżuterii na większą skalę, będą one znacznym ułatwieniem i pomocą. Czego nie powinno zabraknąć na wyposażeniu osoby zajmującej się ręcznym wytwarzaniem biżuterii?

Nożyczki i pęseta

To akcesoria, które z pewnością znajdziemy w naszym domu. O ile na początku wystarczą nam tradycyjne nożyczki, warto zdecydować się na zakup specjalnych nożyczek jubilerskich, które swoją formą przypominają raczej szczypce. Nożyczki biżuteryjne wyróżniają się doskonałą precyzją i będą niezastąpione podczas docinania linek, rzemyków, tasiemek itp.

Pęseta, którą w sklepie znajdziemy także w wersji jubilerskiej, będzie natomiast pomocna podczas samego procesu tworzenia – pozwoli na wygodne przytrzymywanie elementów i chwytanie ich.

Niezbędne w pracy rękodzielnika – szczypceszczypce zaciskowe

Szczypce to uniwersalne narzędzia, które znajdują zastosowanie także w domowym DIY. Podczas tworzenia biżuterii są natomiast niezbędne – co więcej, najlepiej wyposażyć się w kilka różnych rodzajów tego typu narzędzi, ponieważ każde z nich okaże się pomocne podczas wykonywania czynności różnego typu. Jakie rodzaje szczypiec warto mieć?

- Szczypce formujące okrągłe, zwane również bocianami – tego typu narzędzie umożliwia zaokrąglanie elementów metalowych. Pozwala na formowanie drutu w spiralę czy pętlę, a także przydaje się w czasie wykonywania zakończeń łączących poszczególne elementy ozdób.

- Szczypce zaciskające – jak sama nazwa wskazuje, służą do zaciskania wybranych elementów metalowych, np. zacisków albo zakończeń linek. Zwykle w tej roli występują szczypce płaskie.

Czy wiesz, że…

Wśród szczypiec do tworzenia biżuterii znajdziemy też szczypce długie, charakteryzujące się wydłużonymi szczękami ułatwiającymi pracę w trudno dostępnych miejscach. To jedno z podstawowych narzędzi każdego majsterkowicza, które nietrudno znaleźć w domowej skrzynce narzędziowej. Takie szczypce nie tylko posłużą do zaciskania poszczególnych elementów tworzonych ozdób, ale także ułatwią ich chwytanie, a w razie potrzeby przydadzą się do cięcia.

wyrabianie biżuterii- Szczypce tnące – w przypadku tworzenia biżuterii rolę szczypiec tnących najlepiej spełniają szczypce boczne lub też cążki, idealnie przystosowane do przecinania drutów, linek i innych metalowych półfabrykatów.

To podstawowe szczypce, których nie powinno zabraknąć na wyposażeniu osób praktykujących ręczne wytwarzanie biżuterii. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na rękojeści – odpowiednio wyprofilowane zapewnią możliwość pewnego chwytu narzędzia i wygodnej pracy.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Szczypce dla elektryków – przegląd dostępnych narzędzi

Szczypce dla elektryków – przegląd dostępnych narzędzi
Zanim zaczniemy planować wykonanie prac instalacyjnych w naszym domu, powinniśmy zaopatrzyć się w przeznaczone narzędzia dla elektryka. Przedstawi...
Czytaj więcej

Szczypce boczne – wybór i zastosowanie

Szczypce boczne – wybór i zastosowanie
Szczypce boczne nazywane są też obcinakami bocznymi. Ich szczęki z ostrzami są osadzone blisko przegubu i tak ukształtowane, aby łatwiej było przecina...
Czytaj więcej

Szczypce - rodzaje, zastosowanie i zalety

Szczypce - rodzaje, zastosowanie i zalety
Szczypce należą do najbardziej powszechnych narzędzi ręcznych. Mogą nam posłużyć do uciskania, zgniatania, zaginania, kształtowania, a także cięcia ró...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia do tworzenia biżuterii – domowe DIY