Narzędzia przydatne do drobnych prac samochodowych

Kupując nowe auto, możemy liczyć na fabryczne zestawy narzędzi, które są dołączone przez producenta. Niestety, takie zestawy nie są w stanie zapewnić nam pomocy przy każdym problemie związanym z naszym samochodem. Przy wykonywaniu nawet drobnych prac naprawczych niezbędne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia.

W drodze

Podczas każdej podróży, niezależnie od tego, czy wybieramy się w krótką czy długą trasę, nasze auto powinno być wyposażone w zestaw podstawowych narzędzi pomocniczych. Kluczowe w tym przypadku jest to, aby posiadać wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, co pozwoli nam uniknąć zbytniego obciążenia samochodu w trakcie jazdy, które wpływa na wyższe opory jazdy oraz większe zużycie paliwa i części układu jezdnego. Podstawowymi narzędziami, które powinny znaleźć się w bagażniku każdego auta są lewarek do podnoszenia samochodu oraz klucz do odkręcania śrub w kole. Narzędzia te, szczególnie klucz do śrub, powinny być dostosowane do marki samochodu, jaki posiadamy. Niezbędne są też kable wspomagające, które umożliwią nam wskrzeszenie akumulatora, dzięki podłączeniu się do silnika innego auta. Jako dodatkowe wyposażenie w wyjątkowo daleką podróż warto zabrać ze sobą również śrubokręt, szczypce, zaciski, młotek, klucze płaskie o podstawowych rozmiarach oraz wkrętaki do wkrętów z łbami rowkowanymi lub krzyżowymi. Pomocne mogą okazać się również stary koc oraz latarka w razie konieczności naprawy auta w trudnych warunkach.

SMALL_narzedziaSMALL_narzedziaSMALL_narzedziaSMALL_narzedzia

W garażu

Na zdecydowanie większy zestaw narzędzi możemy sobie pozwolić w garażu, w którym mamy możliwość dokonywania drobnych prac naprawczych. Przy doborze odpowiedniego asortymentu należy uważać przede wszystkim na zestawy, w których bardzo często znajduje się wiele niepotrzebnych nam narzędzi, zajmujących miejsce w naszym garażu. Jeśli kupujemy zestaw, warto dokładnie sprawdzić, co się w nim znajduje i czy jest on dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Niezależnie od auta, jakie posiadamy, z pewnością przydatne będą dla nas zestawy kluczy płaskich oraz nasadowych, które sprawdzą się zawsze wtedy, kiedy niemożliwym będzie wykonanie danej pracy za pomocą kluczy płaskich. Do kluczy nasadowych przyda nam się też dodatkowa „grzechotka”, umożliwiająca wygodny obrót klucza. Jeśli zamierzamy obsługiwać świece zapłonowe, niezbędny będzie odpowiedni klucz rurkowy. Warto wyposażyć się też w zestaw kluczy imbusowych, wśród których znajdą się wszystkie możliwe rozmiary. Odkręcając śruby w aucie, często możemy natrafić na te ze zniszczonymi łbami, a do takich niezbędne będzie użycie kleszczy samozaciskających. Przy pracy z przewodami elektrycznymi konieczne będą szczypce oraz złącza konektorowe. Nie zapominajmy też o podstawowych narzędziach takich jak młotek, przecinak, zestaw śrubokrętów i wkrętaków, kombinerki czy latarka. Aby dobrze zorganizować pracę oraz zapewnić sobie maksymalny komfort, powinniśmy wyposażyć się również w stare koce, czyste szmatki, ręczniki papierowe i solidne rękawiczki. 

SMALL_walizka_z_narzedziami_castoramaSMALL_walizka_z_narzedziami_castoramaSMALL_walizka_z_narzedziami_castoramaSMALL_walizka_z_narzedziami_castorama