Produkty

Nietypowe zastosowania wody gazowanej

 Nietypowe zastosowania wody gazowanej

Woda to niezbędny do życia płyn. Woda mineralna, bo tę spożywamy najczęściej, ma także kilka nietypowych zastosowań. Szczególnie, gdy mowa o wodzie gazowanej. Oto kilka możliwości wykorzystania jej w codziennych czynnościach.

wodaWoda gazowana to nie tylko niezbędny naszemu organizmowi składnik i smaczny, orzeźwiający napój. Znajduje zastosowanie w kuchni podczas gotowania, choćby w przyrządzaniu puszystych naleśników. Można jednak wskazać takie jej zastosowania, które nie mają nic wspólnego z odżywianiem. Oto one:

1. Środek czyszczący – wodę gazowaną można zastosować do czyszczenia różnorodnych powierzchni, np. umywalki, zlewu, blatów mebli czy lodówki. Działa jak łagodny środek czyszczący i za jej pomocą usuniemy zabrudzenia bez użycia detergentów.

2. Podlewania roślin doniczkowych – hodowane w naszym domu rośliny możemy od czasu do czasu zasilić dawką wody gazowanej, która z powodzeniem zastąpi nawóz. Dla naszych roślin odpowiednie będzie podlewanie 1-2 razy w tygodniu. Warto dodać, że wodą gazowaną należy podlewać rośliny kwasolubne, jak np. storczyk, azalia, wrzos czy kamelia. woda gazowana

3. Mycie samochodu – do dokładnego wyczyszczenia szyb samochodowych również możemy wykorzystać wodę gazowana, która dzięki musującym bąbelkom bezproblemowo je usunie. Dzięki temu płynowi pozbędziemy się także owadów, śladów asfaltu czy smoły, które widnieją zarówno na szybach auta, jak i na jego karoserii.

4. Usuwanie plam – tłuste plamy zdarzają się bardzo często. Jeśli i nam przydarzy się taka na ulubionym ubraniu (szczególnie na swetrach, dzianinach), warto w pierwszej kolejności wypróbować właśnie wodę gazowaną. Obficie zalewamy nią zanieczyszczoną tkaninę, a następnie ostrożnie pocieramy. W wielu wypadkach metoda ta może przynieść oczekiwane rezultaty i uchronić przed koniecznością sięgania po odplamiacz.

Woda gazowana przyda się także gdy na naszym dywanie rozleje się wino lub alkohol – plamę osuszamy ręcznikiem, następnie zalewamy wodą i znów osuszamy. Czynność powtarzamy do moment wywabienia zanieczyszczenia, a następnie osuszamy suchą ściereczką. W taki sam sposób usuwamy świeże plamy z moczu. Sprawdź także, w jaki sposób usuwać pozostałe plamy z wykładzin i dywanów.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?
Płyty laminowane to materiał często wykorzystywany w meblarstwie. Wykonane z niego moduły wykazują się sporą trwałością, ale przede wszystkim eleganck...
Czytaj więcej

Jak odnowić podłogę w łazience?

Jak odnowić podłogę w łazience?
Podłoga łazienkowa wymaga szczególnej dbałości w utrzymaniu na niej higienicznej czystości i spośród wszystkich posadzek w naszym domu – poddaje się t...
Czytaj więcej

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów
Łazienka to miejsce, w którym szczególnie ważne jest zachowanie czystości i higieny. To też pomieszczenie, w którym może rozwijać się wiele szkodliwyc...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.06.2015
hahaha, najpierw mnie rozbawiła ta część o zmywaniu plamy z moczu, ale jednak... młody właśnie wychodzi z pieluch, pewnie niedługo bede miała okazję przetestować. zobaczymy wtedy, czy dziala.

Ocena i komentarz dla:

Nietypowe zastosowania wody gazowanej