Produkty

Nośność kołków rozporowych

Nośność kołków rozporowych

Nośność kołków rozporowych określamy najczęściej po ich przeznaczeniu oraz charakterystycznej budowie. Kołki specjalistyczne trwalej i mocniej zakotwiczają się w określonym materiale, a także są w stanie utrzymać cięższe elementy konstrukcji. Kołki standardowe świetnie sprawdzą się do zawieszania obrazów, półek oraz luster. Nośność kołków może być różna, podobnie jak ich konstrukcja, która uzależniona jest od specyfiki stosowania ich w różnych materiałach. Jakie kołki znajdziemy w ofercie tego typu akcesoriów budowlanych?

kołki rozporoweNiezbędnym elementem wielu konstrukcji budowlanych są kołki rozporowe, które zbudowane są z wkrętu oraz koszulki. Kołnierz to element, który ulega rozporowi podczas wkręcenia i który łączy kołek z określonym materiałem. Ta oryginalna konstrukcja umożliwia wszechstronne zastosowanie kołków podczas dowolnych prac remontowych.

Za pomocą kołków rozporowych montujemy szafki kuchenne, półki czy obrazy. Podczas ich wyboru duże znaczenie ma nie tylko rodzaj podłoża, do którego będą wkręcane, ale również waga materiału, który będą musiały utrzymać.

Idąc za tym przykładem, warto zwrócić uwagę chociażby na kołki rozporowe stosowane do ścian wykonanych z płyt G-K. Ten charakterystyczny element mocujący rozszczepia się od wewnętrznej strony ścianki i mocno trzyma się danego miejsca, stając się dużo bardziej stabilnym wsparciem dla poszczególnych materiałów niż kołek tradycyjny.

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy również kołki rozporowe do zadań specjalnych. Charakterystycznym elementem takich kołków są np. wypustki na kołnierzu, dzięki którym element nie obraca się w trakcie jego osadzania.

Kołki rozporowe Benox 10 x 50 mm z wkrętem 6 x 80 mm 4 szt.Możemy się również spotkać z kołkiem wielofunkcyjnym, który nie posiada kołnierza. Można go osadzać zarówno w materiale pustym, jak i pełnym.

Znajdziemy również kołki, które na czubku mają charakterystyczne nacięcie, wzmacniające siłę rozporową podczas wykonywanego wkręcania. Kołki takie nadają się do montażu przetykowego w materiałach gruboziarnistych oraz miękkich.

Jeśli nie mamy pewności, jaki kołek zastosować, najlepiej będzie zapoznać się z ofertą po uprzednim wczytaniu się w instrukcję montażu. Zapytajmy również doradcę o to, jaki kołek będzie dla nas niezbędny. Po określeniu charakteru naszej pracy z pewnością dobierze dla nas takie elementy, które będą najlepsze dla wykonywanej przez nas konstrukcji.

Data publikacji: 19.01.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jakie kołki rozporowe wybrać?

Instrukcja wideo - jakie kołki rozporowe wybrać?
Samodzielne zawieszenie na ścianie półki czy nowego obrazu z pewnością nie sprawi nam problemów, jeśli do podtrzymania konstrukcji wybie...
Czytaj więcej

Czym są połączenia kołkowe

Czym są połączenia kołkowe
Połączenia kołkowe to połączenia stosowane głównie w konstrukcji maszyn, ale nie tylko. Służą one do ustalenia położenia względem siebie dwóch lub wię...
Czytaj więcej

Jak zamontować huśtawkę w domu?

Jak zamontować huśtawkę w domu?
Huśtawka zawieszona w domu, z której można korzystać praktycznie o każdej porze dnia i nocy, to marzenie wielu dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nośność kołków rozporowych