icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Baseny i akcesoria

Strzałka w prawo

Chemia basenowa

Strzałka w prawo

Chemia basenowa

Chemia basenowa to niezbędne produkty, które umożliwiają utrzymanie czystości i higieny basenu ogrodowego. W kategorii chemia basenowa znajdują się różnego rodzaju preparaty, takie jak chlor, pH minus i pH plus, algi kontrolery oraz wiele innych.

Filtry

Chemia basenowa

Chemia basenowa to niezbędne produkty, które umożliwiają utrzymanie czystości i higieny basenu ogrodowego. W kategorii chemia basenowa znajdują się różnego rodzaju preparaty, takie jak chlor, pH minus i pH plus, algi kontrolery oraz wiele innych.

36 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Baseny i akcesoria

Wyświetlanie 24 z 36 produktów

Załaduj więcej

CZYSTA WODA W TWOIM BASENIE

Posiadanie własnego basenu na posesji sprawia, że możesz choć przez chwilę poczuć się jak na wakacjach, ochłodzić się i zrelaksować. Utrzymanie właściwego stanu wody w Twoim zbiorniku jest ważną częścią jego pielęgnacji. Do basenów zarówno umiejscowionych w środku, jak i na zewnątrz zaleca się stosowanie odpowiednich środków chemicznych, w które możesz zaopatrzyć się w sieci hipermarketów Castorama. Znajdująca się tam chemia do basenu służy do utrzymywania pożądanego stanu wody i materiałów, z których zbudowany jest zbiornik.

Kategoria tych produktów obejmuje wszystko, co byłoby Ci potrzebne do zachowania higienicznej czystości w basenie. Z tego powodu wśród chemii znajdziesz chlor do basenu, którego zapach bez wątpienia jest Ci znany. Dodatkowo produkty te obejmują również substancje odpowiadające za utrzymanie prawidłowego pH wody. W zależności od tego, czy jest ono zbyt wysokie, czy zbyt niskie – możesz wybrać odpowiedni produkt.

Chemia dostępna w tej kategorii obejmuje również skuteczny antyglon do basenu oraz klasyfikatory. Oba produkty dbają o czystość Twojej wody i zapewniają jej krystaliczny wygląd. Zestaw chemii basenowej zapewni Ci idealnie czystą i higieniczną wodę w basenie ogrodowym przez cały czas trwania sezonu.

ZADBAJ O ZDROWIE TWOICH BLISKICH

Najważniejszym zadaniem, jakie spełnia chemia do basenu ogrodowego, jest zapewnienie zdrowego wypoczynku wszystkim kąpiącym się osobom. Niestosowanie środków chemicznych do czyszczenia wody sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i różnych bakterii. Tymczasem rozwój glonów skutkuje nieestetycznym kolorem wody i ścianek basenu. To wszystko może też negatywnie wpłynąć na zdrowie korzystających z basenu osób.

Jednak jest na to sposób. W tej kategorii znajdziesz wszystko, co jest przydatne w walce z zanieczyszczeniami basenu. Stosując zgromadzone tu środki chemiczne według zaleceń zawartych na opakowaniu, nie zagrażasz zdrowiu ludzi. Jednocześnie dzięki temu chemia do basenu usunie wszelkie drobnoustroje i będziesz mógł cieszyć się wyjątkową czystością wody. Wybór preparatów jest bardzo bogaty i z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Czystość wody pod kątem zdrowia jest oczywiście bardzo ważna, jednak chemia basenowa dba także o aspekt estetyczny. Trudno wyobrazić sobie osobę, która z przyjemnością będzie odpoczywała w brudnym basenie, mętnej wodzie i w towarzystwie glonów lub innych zanieczyszczeń. Jeśli zatem kąpiele w przydomowym basenie mają być czystym relaksem, koniecznie zadbaj o czystość wody.

Jeśli nie chcesz jej regularnie wymieniać, chemia basenowa jest najlepszym sposobem na uniknięcie tego. Stanowi doskonałe uzupełnienie pompy oczyszczającej. W niektórych przypadkach jest nawet w stanie ją zastąpić. Oznacza to, że produkty te są ekonomiczniejszą alternatywą dla mechanicznego oczyszczania wody.

CHEMIA BASENOWA, CZYLI KOMFORT W WODZIE

W naszych sklepach możesz zaopatrzyć się między innymi w środki flokujące, klaryfikatory, ortolidynę, tabletki do basenu tlenowe, poduszki koagulacyjne i preparaty do czyszczenia powierzchni oraz skuteczny antyglon do basenu. Użycie odpowiedniej chemii zapewni Ci krystalicznie czystą wodę, zapobiegnie tworzeniu się glonów i porostów oraz występowaniu grzybów, bakterii i wirusów, a także wyrówna poziom pH do właściwego dla Twojego zdrowia. Możesz również zaopatrzyć się w wygodny zestaw preparatów, których regularne stosowanie da Ci gwarancję czystej wody w Twoim basenie.

Zanim jednak sięgniesz po przypadkowy preparat, lepiej dobrze zapoznaj się z obszarem jego zastosowania. Produkty są różne, tak jak zróżnicowane jest ich działanie. Inny preparat oczyści wodę z zawiesiny, a co innego zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii. Czytając opisy na opakowaniach, zwróć uwagę także na dozowanie. Choć chemia do basenu z tej kategorii w większości jest przyjazna dla skóry człowieka, zadbaj o to, aby nie przekraczać zalecanych ilości.

Podstawowym problemem w basenach ogrodowych jest rozwój wewnątrz zbiorników glonów i bakterii. Stojąca woda podgrzewana za pomocą promieni słonecznych stwarza idealne warunki do rozwoju tych mikroorganizmów. Najszybszym i najbardziej powszechnym środkiem do zwalczania tego typu zanieczyszczeń jest chlor do basenu.

Jaki chlor do basenu będzie najlepszy? Preparat występuje w różnych wariantach, więc wybór jest ogromny. Dostępne są tabletki do basenu, a także pojemniki z granulkami do samodzielnego dozowania. Jeśli jednak oczekujesz szybkiej reakcji i nie masz czasu czekać, aż granulki czy tabletki rozpuszczą się w wodzie, sięgnij po chlor do basenu w płynie. Przy czym pamiętaj, że w zależności od wybranego rodzaju chloru, jego dozowanie odbywa się w nieco inny sposób. Granulki w odmierzonej ilości wsypujesz bezpośrednio do wody. Z kolei tabletki do basenu wymagają dodatkowego zakupienia specjalnego dozownika, który unosi się na wodzie. Zapobiega to powstawaniu przebarwień basenu, co mógłby spowodować dostępny w tej postaci chlor basenowy.

Specjalne produkty przewidziane są z kolei do walki z glonami. Podobnie jak chlor do basenu odpowiedzialne są za walkę z mikroorganizmami, które zanieczyszczają wodę. Choć skierowane są przede wszystkim do usuwania glonów, radzą sobie także z bakteriami. Nie mają jednak charakterystycznego zapachu, którym cechuje się chlor do basenu. Innym środkiem, który może zastąpić chlor, są tabletki do basenu tlenowe. Postaw na nie, jeśli przygotowujesz kąpielisko dla dzieci lub alergików. Nie będą uczulały i nie spowodują szczypania oczu. Najmłodsi uczestnicy kąpielowych zabaw z pewnością docenią ten wybór.

Kolejnym rodzajem środków pomagających w walce z zanieczyszczeniami zbiorników wodnych są regulatory pH. Odczyn ten powinien mieścić się w zakresie 7–7,5. Ta chemia basenowa sprawi, że woda nie ma negatywnego wpływu na skórę. W tej kategorii znajdziesz zarówno preparat do obniżania pH wody, jak i podnoszący ten odczyn. Do określenia właściwego odczynu wody posłużą Ci specjalne testery, w które także zaopatrzysz się w marketach Castorama.

Jeśli zauważyłeś, że na ściankach Twojego basenu osadza się biały wapienny nalot, będzie Ci potrzebny odkamieniacz do basenów. Ten preparat możesz użyć w czasie mycia basenów ogrodowych oraz innych zbiorników wodnych. Skutecznie usunie również nalot z barierek i poręczy wykonanych ze stali nierdzewnej czy tworzyw sztucznych. Uważaj, jeżeli używasz go na aluminium lub powierzchnię z naturalnego kamienia, ponieważ skład preparatu może uszkodzić te materiały.

Dodatkowymi elementami z tej kategorii są środki do klarowania wody w basenie. Wytrącają one zanieczyszczenia i zmętnienia wody, doprowadzając ją do krystalicznej czystości. Znajdziesz tutaj również wkłady do filtrowania wody.

Jeśli basen na Twojej posesji stanie dopiero pierwszy raz, możesz zaopatrzyć się w gotowy zestaw do uzdatniania wody, który tworzy chemia basenowa. Znajdziesz w nim różne preparaty, których użyjesz do poprawy odczynu pH, a także usuniesz za ich pomocą glony czy nawet sprawdzisz odczyn wody. Z takim zestawem nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć, a basen stanie się czysty i estetyczny. Dostępna w zestawie chemia do basenu to dobry wybór szczególnie wtedy, gdy dopiero rozpoczynasz zabawę z przydomowym basenem i zależy Ci na czystości wody.