Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Grzejniki

Strzałka w prawo

Akcesoria grzejnikowe

Strzałka w prawo

Grzałki grzejnikowe

Strzałka w prawo

Grzałki grzejnikowe

Właściwe funkcjonowanie ogrzewania zależy od kilku czynników. Dobór odpowiednich grzejników do mieszkania to tylko jeden z problemów. Potrzebna jest też dobra grzałka do grzejnika.

Filtry

Grzałki grzejnikowe

Właściwe funkcjonowanie ogrzewania zależy od kilku czynników. Dobór odpowiednich grzejników do mieszkania to tylko jeden z problemów. Potrzebna jest też dobra grzałka do grzejnika.

21 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria grzejnikowe

Wyświetlanie 21 z 21 produktów

Ciepłe mieszkanie z grzałkami do grzejników

Właściwe funkcjonowanie ogrzewania zależy od kilku czynników. Dobór odpowiednich grzejników do mieszkania to tylko jeden z problemów. Potrzebna jest też dobra grzałka do grzejnika. Jest to urządzenie, które podgrzewa wodę i dba o jej prawidłową temperaturę. Stosuje się ją przede wszystkim do pojedynczych grzejników. Możesz użyć jej do nowej lub już istniejącej instalacji. Zapoznaj się z ofertą Castoramy i przekonaj się, że najlepsza dla Ciebie grzałka znajduje się właśnie w tej kategorii produktów.

Idealna temperatura do Twojego wnętrza

Sieć kaloryferów lub grzejników nie zawsze jest w stanie dobrze ogrzać mieszkanie. Często pojawia się potrzeba zamontowania dodatkowego grzejnika w niektórych pomieszczeniach. Grzałka elektryczna do grzejnika pozwoli Ci uzyskać wymaganą temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto sam możesz zdecydować, jaka temperatura będzie najlepsza, i wyregulować ją za pomocą urządzenia.

Najczęściej dodatkowe grzejniki montuje się w łazienkach. Właśnie w tym pomieszczeniu niezwykle ważna jest wysoka temperatura. Grzałka do grzejnika łazienkowego często ma także możliwość suszenia. Ułatwi Ci to usuwanie wilgoci z ręczników czy wypranych ubrań. Pozwoli też na zachowanie bardziej suchego powietrza. Dodatkowe funkcje tego urządzenia wpłyną na komfort i przyjemność przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu.

Wybierz odpowiednią grzałkę

Choć wszystkie zgromadzone w tej kategorii produkty na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, wybór nie jest łatwy. Zanim sięgniesz po właściwą grzałkę, postaraj się określić cechy, których od niej oczekujesz. Inne właściwości będzie miała grzałka do kaloryfera, a inne – urządzenie stosowane w łazience. Sprawdź również, czy nie ma żadnych ograniczeń, aby zastosować grzałkę w Twoim pokoju albo biurze. Określ, czy grzejnik jest przystosowany do takiej możliwości, a wokół niego znajduje się dostatecznie dużo miejsca.

Jeśli planujesz remont pomieszczenia, na pewno zależy Ci na tym, by wszystkie dodatki były dobrane idealnie. W przypadku grzałek wygląd ma znaczenie drugorzędne, jednak tutaj także masz możliwość wyboru. Grzałka grzejnikowa może mieć różne kształty. Najczęściej wyglądem przypomina tarczę zegara, jednak znajdziesz tutaj urządzenia o bardziej oryginalnym kształcie. Jeżeli standardowy biały kolor nie pasuje do urządzanego przez Ciebie wnętrza, możesz sięgnąć po produkt chromowany z ciemnym panelem. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

Niezwykle istotne jest wygodne i intuicyjne sterowanie. Tutaj głównym kryterium wyboru są Twoje preferencje. Jeśli jesteś zwolennikiem manualnych klawiszy, znajdziesz tutaj urządzenia, które są w nie wyposażone. Innym wyborem mogą być klawisze cyfrowe lub pokrętło. Możesz dokonać wyboru odnośnie sposobu wyświetlania informacji o trybie pracy urządzenia. Większość grzałek posiada wskaźnik diodowy, który jest bardzo prosty i intuicyjny.

Najistotniejszym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. W zależności od Twoich potrzeb i wielkości grzejnika możesz sięgnąć po grzałki o mocy od 120 do 600 watów. Wybierając moc, nie kieruj się zużyciem energii, które w nowoczesnych grzałkach jest stosunkowo niskie. Lepiej wybrać mocniejsze urządzenie i ogrzewać mniej intensywnie, niż męczyć się ze zbyt słabym.

Ciekawą funkcją, którą ma np. grzałka do grzejnika łazienkowego Terma, jest suszenie. Sprawdza się to przede wszystkim w łazienkach, ale również przy grzejnikach w sypialni. Z łatwością wysuszysz na grzejniku mokry ręcznik lub wypraną bieliznę. Możesz ustawić ten proces na pewien czas, po którym grzejnik się wyłączy lub przejdzie w tryb standardowy.

Nowoczesne grzałki mają także funkcję czasowego wyłączenia. Będzie to przydatne, jeżeli nie chcesz, aby podczas Twojej nieobecności w domu urządzenie pobierało energię. Na panelu wybierzesz liczbę godzin, przez które grzałka będzie działała. W niektórych urządzeniach możesz określić również godzinę włączenia. Wtedy ciepłe mieszkanie czy biuro będzie na Ciebie czekać, zanim w nim się pojawisz.

Obawiasz się zostawić włączony grzejnik podczas nieobecności w domu? Masz przykre doświadczenia związane z pożarem czy przypaleniem suszących się ubrań? W tej kategorii znajdują się urządzenia, które są wyposażone w system zabezpieczenia przed przegrzaniem. W przypadku wykrycia zbyt wysokiej temperatury grzałka samoistnie się wyłącza. Ze względów bezpieczeństwa ignoruje wówczas inne polecenia, które na nim ustawisz. Dzięki temu możesz przebywać poza domem bez obaw o to, co się dzieje z Twoim grzejnikiem.

Każda grzałka do grzejnika panelowego spośród zgromadzonych w tej kategorii jest kompatybilna z urządzeniami zewnętrznymi. Może stać się częścią większego systemu, odpowiedzialnego za ocieplenie budynków czy biur. Z łatwością podłączysz do niej timer lub wyłącznik czasowy. Współpracuje także z inteligentnymi systemami.

Wszystkie grzałki wykonane są w trosce o najwyższą jakość. Przed uszkodzeniem mechanicznym lub zalaniem urządzenie chroni obudowa z tworzywa sztucznego. Każdy produkt ma dwuletnią gwarancję, jednak użytkowanie zgodne z instrukcją będzie sprzyjało jeszcze dłuższej żywotności.