Produkty

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie

Nowoczesne dekoracyjne panele ścienne zachwycają oryginalnością i różnorodnością. Doskonale nadają się do urozmaicenia wielu różnych wnętrz – zarówno domowych, jak i publicznych. Wśród dekoracyjnych paneli przeznaczonych do mocowania na ścianach znajdziemy szeroki wybór wzorów, faktur oraz surowców. Na co możemy się zdecydować?

drewniane panele dekoracyjneModne i naturalne panele drewniane

Drewno gości w naszych domach w wielu postaciach, a jedną z nich są także zdobne panele. Od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością, pozwalając na wprowadzenie do wnętrza nie tylko oryginalnego, ale także naturalnego akcentu. Panele tego typu uwidaczniają rysunek i fakturę drewna, a wiele różnych projektów umożliwia dopasowanie ich do rozmaitych aranżacji wnętrz. Na uwagę zasługują szczególnie projekty z wzorem plastrów drewna, którymi możemy pokryć całą ścianę lub tylko jej fragment, ale także modele z bardziej regularnym, np. prostokątnym wzorem. Panele drewniane są gotowe do samodzielnego montażu i nie wymagają żadnych prac – ani wykończeniowych, ani konserwacyjnych.

Panele 3D

Panele określane jako trójwymiarowe produkuje się z mieszanek gipsu. Różnorodność kształtów i form, jakie mogą ozdobić nasze ściany, jest bardzo duża, a dodatkowym ich atutem jest fakt, że możemy je samodzielnie pomalować. Tego typu produkty powstają także z płyt MDF, którym zawdzięczają lekkość, łatwość montażu, a także wysoką wytrzymałość – więcej informacji o nich znajdziemy tutaj.

Nowocześnie i praktycznie – panele szklane

Panele ze szkła znajdują zastosowanie przede wszystkim w kuchniach, gdzie wykorzystywane są do wykańczania ścian ponad blatami meblowymi. Wykonuje się je ze panel dekoracyjnyszkła laminowanego folią, która w razie uszkodzenia tafli nie dopuszcza do jej rozbicia się na drobne, ostre kawałki. Wiele paneli tego typu zdobiona jest różnorodnymi grafikami, a na specjalne zamówienie możemy wykonać panele z dowolnie wybranym przez nas wzorem. Do największych zalet tego typu paneli należą ich duża wytrzymałość i dekoracyjność, ale także łatwość utrzymania w czystości wynikająca z tego, że powierzchnia szkła jest idealnie gładka.

Panele z PCV – namiastka naturalności

Jeszcze jednym rodzajem paneli, które możemy wykorzystać do dekoracji ścian, są panele z PCV. Wyróżnia je bardzo bogate wzornictwo, które jest efektem zastosowania podczas produkcji nadruku cyfrowego. Poszczególne elementy wiernie odwzorowują wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, cegła czy beton, a ponadto są w pełni wodoodporne. Do ich zalet należy także prosty i szybki montaż oraz łatwość w utrzymaniu w czystości, a ponadto – co jest cechą wszystkich rodzajów paneli dekoracyjnych – również skuteczne maskowanie drobnych nierówności i niedoskonałości podłoża.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Łazienka w drewnie – czy ma sens?

Łazienka w drewnie – czy ma sens?
Pomieszczenia wykończone drewnem z reguły uważamy za atrakcyjne, a także przytulne. Drewno wciąż jest eleganckim i wartościowym materiałem, którym lub...
Czytaj więcej

Duże wnętrze może być przytulne – jak je zaaranżować?

Duże wnętrze może być przytulne – jak je zaaranżować?
Przestronny dom to spełnienie marzeń wielu osób, które do tej pory mieszkały w małym mieszkaniu. Duża przestrzeń salonu czy sypialni to jednak również...
Czytaj więcej

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft
W mieszkaniach urządzonych na styl nowojorskiego loftu chcemy mieszkać coraz częściej i chętniej. Sprzyjają one nie tylko rodzinnej integracji i artys...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Bardzo mi się podobają te drewniane panele dekoracyjne, mogłaby tak sobie ścianę wykończyć - np. płytami brzozowymi

Ocena i komentarz dla:

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie