Produkty

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie

Nowoczesne dekoracyjne panele ścienne zachwycają oryginalnością i różnorodnością. Doskonale nadają się do urozmaicenia wielu różnych wnętrz – zarówno domowych, jak i publicznych. Wśród dekoracyjnych paneli przeznaczonych do mocowania na ścianach znajdziemy szeroki wybór wzorów, faktur oraz surowców. Na co możemy się zdecydować?

drewniane panele dekoracyjneModne i naturalne panele drewniane

Drewno gości w naszych domach w wielu postaciach, a jedną z nich są także zdobne panele. Od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością, pozwalając na wprowadzenie do wnętrza nie tylko oryginalnego, ale także naturalnego akcentu. Panele tego typu uwidaczniają rysunek i fakturę drewna, a wiele różnych projektów umożliwia dopasowanie ich do rozmaitych aranżacji wnętrz. Na uwagę zasługują szczególnie projekty z wzorem plastrów drewna, którymi możemy pokryć całą ścianę lub tylko jej fragment, ale także modele z bardziej regularnym, np. prostokątnym wzorem. Panele drewniane są gotowe do samodzielnego montażu i nie wymagają żadnych prac – ani wykończeniowych, ani konserwacyjnych.

Panele 3D

Panele określane jako trójwymiarowe produkuje się z mieszanek gipsu. Różnorodność kształtów i form, jakie mogą ozdobić nasze ściany, jest bardzo duża, a dodatkowym ich atutem jest fakt, że możemy je samodzielnie pomalować. Tego typu produkty powstają także z płyt MDF, którym zawdzięczają lekkość, łatwość montażu, a także wysoką wytrzymałość – więcej informacji o nich znajdziemy tutaj.

Nowocześnie i praktycznie – panele szklane

Panele ze szkła znajdują zastosowanie przede wszystkim w kuchniach, gdzie wykorzystywane są do wykańczania ścian ponad blatami meblowymi. Wykonuje się je ze panel dekoracyjnyszkła laminowanego folią, która w razie uszkodzenia tafli nie dopuszcza do jej rozbicia się na drobne, ostre kawałki. Wiele paneli tego typu zdobiona jest różnorodnymi grafikami, a na specjalne zamówienie możemy wykonać panele z dowolnie wybranym przez nas wzorem. Do największych zalet tego typu paneli należą ich duża wytrzymałość i dekoracyjność, ale także łatwość utrzymania w czystości wynikająca z tego, że powierzchnia szkła jest idealnie gładka.

Panele z PCV – namiastka naturalności

Jeszcze jednym rodzajem paneli, które możemy wykorzystać do dekoracji ścian, są panele z PCV. Wyróżnia je bardzo bogate wzornictwo, które jest efektem zastosowania podczas produkcji nadruku cyfrowego. Poszczególne elementy wiernie odwzorowują wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, cegła czy beton, a ponadto są w pełni wodoodporne. Do ich zalet należy także prosty i szybki montaż oraz łatwość w utrzymaniu w czystości, a ponadto – co jest cechą wszystkich rodzajów paneli dekoracyjnych – również skuteczne maskowanie drobnych nierówności i niedoskonałości podłoża.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak odnowić wnętrze domu? Proste i szybkie sposoby na wiosenną metamorfozę w mieszkaniu

Jak odnowić wnętrze domu? Proste i szybkie sposoby na wiosenną metamorfozę w mieszkaniu
Wiosna to świetny czas na dobre zmiany. Poczuj powiew świeżości również w swoim domu i sprawdź, jak łatwo odświeżyć mieszkanie. Dzięki prostym ...
Czytaj więcej

Jak wykończyć ściankę działową

Jak wykończyć ściankę działową
Ściany działowe dzielą domową przestrzeń na poszczególne strefy. Jedne sięgają od podłogi aż do sufitu, a inne przypominają raczej niewysokie murki, w...
Czytaj więcej

Boazeria PCV – zastosowanie

Boazeria PCV – zastosowanie
Boazeria kojarzy nam się z pociemniałymi deseczkami, które lata swojej świetności mają już za sobą. Tradycyjna okładzina tego typu wyszła z mody, ale ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Bardzo mi się podobają te drewniane panele dekoracyjne, mogłaby tak sobie ścianę wykończyć - np. płytami brzozowymi

Ocena i komentarz dla:

Panele dekoracyjne – rodzaje i zastosowanie