Produkty

Pielęgnacja mebli skórzanych

Pielęgnacja mebli skórzanych

Skórzane meble to dostojny wygląd i elegancja. Wybieramy je do salonu, by ten nabrał niepowtarzalnego szyku. Niestety nie pamiętamy o tym, że ich piękny wygląd zależy przede wszystkim od tego, jak będziemy o nie dbać.

skórzany salonMiękkie, miłe w dotyku i ponadczasowe. Takie są meble skórzane, czyli najlepszy sposób na eleganckie wyposażenie salonu. Meble tapicerowane nigdy nie będą tak samo urokliwe, jak te wykonane ze skóry ekologicznej. To dlatego osoby poszukujące mebli najczęściej rezygnują z tych pierwszych na rzecz bardziej okazałych, zamaszystych kanap skórzanych.

Piękne, ale czy wytrzymałe?

Materiał, z którego tworzy się kanapy skórzane, jest oczywiście bardzo mocny. Niekiedy na jego powierzchni pojawiają się jednak pęknięcia lub widoczne przebarwienia. Powodem tego są albo złe zasady użytkowania takiej kanapy, albo źle dobrany produkt pielęgnujący.

Meble skórzane wymagają nieco większych nakładów pracy związanych z ich pielęgnacją. Podstawowe zasady dotyczące tego, jak dbać o meble skórzane to:

Nie używamy odplamiaczy

Plamy zdarzają się w każdym domu. Wylany sok, lampka wina, niesforna tabliczka czekolady, która wypada nam z dłoni prosto na obicie kanapy. Trudne plamy najchętniej od razu potraktowalibyśmy odplamiaczem. Uwaga, specyfik tego typu działa na skórę bardzo szkodliwie. Użycie wszelkich środków chemicznych doprowadzi do jej zniszczenia lub odbarwienia.

Oczywiście, mając na myśli środki chemiczne, powinniśmy uwzględnić nie tylko odplamiacze, ale i zmywacze czy rozpuszczalniki.

W przypadku plam na skórze najlepiej zastosować wilgotną szmatkę z odrobiną mydła. Im szybciej usuniemy plamę, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie po niej ślad.

Skóra sucha – czyli jak działa wysoka temperatura i suche powietrze

Niestety, takie warunki to najczęstszy powód tego, że nasza skóra staje się krucha i podatna na pękanie. Dlatego jasne jest, że skórzanych mebli nie wystawiamy na słońce, ani nie ustawiamy w pobliżu grzejników.

Taki rodzaj materiału wymaga od nas częstego nawilżania. Dobrym środkiem do jego pielęgnacji będzie więc krem stearynowy.poszycie w kolorze białym

Pielęgnacja na medal

Powinna zakładać częste przecieranie powierzchni mebla w celu pozbycia się z niego kurzu. Od czasu do czasu użyjmy też specjalnego środka konserwującego, który przedłuży trwałość naszych mebli. Idealna pielęgnacja zakłada stosowanie środka 1 raz na trzy miesiące.

Dlaczego prawidłowa pielęgnacja jest tak ważna? A no dlatego, że tylko meble, o które dbamy będą mogły służyć nam przez długi czas. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne to także pewność, że nie stracimy gwarancji producenckiej na dany mebel.

Zanim zatem zabierzemy się za samodzielne usuwanie plamy czy zabiegi upiększające dla mebla, przeczytajmy dobrze instrukcję producenta dotyczącą jego użytkowania.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Łatwe sposoby na utrzymanie kuchni w idealnym porządku

Łatwe sposoby na utrzymanie kuchni w idealnym porządku
Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których nietrudno o bałagan. Pomimo wszelkich naszych starań na blatach, podłodze czy nawet ścianach ...
Czytaj więcej

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?
Płyty laminowane to materiał często wykorzystywany w meblarstwie. Wykonane z niego moduły wykazują się sporą trwałością, ale przede wszystkim eleganck...
Czytaj więcej

Jak odnowić podłogę w łazience?

Jak odnowić podłogę w łazience?
Podłoga łazienkowa wymaga szczególnej dbałości w utrzymaniu na niej higienicznej czystości i spośród wszystkich posadzek w naszym domu – poddaje się t...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pielęgnacja mebli skórzanych