Plastikowe szafy – gdzie je wykorzystać

Wśród szerokiej gamy wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdziemy produkty w postaci szaf wykonanych z tworzywa sztucznego. W jakich wnętrzach można je zastosować i do czego je wykorzystać?

plastikowa szafaplastikowa szafaplastikowa szafaplastikowa szafa

Szafy – praktyczne elementy wyposażenia

Ten rodzaj mebla jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszego domu – ci z nas, którzy nie posiadają odpowiednio zaprojektowanej garderoby, z pewnością są właścicielami szafy w swojej sypialni lub innym pokoju. Przechowujemy w niej ubrania, obuwie i dodatki, a czasem także wiele innych rzeczy, na które nie znajdujemy miejsca w innych częściach domu. Wolnostojące szafy nie tylko zabezpieczają nasz dobytek przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, ale także ułatwiają zachowanie porządku we wnętrzach, przyczyniając się do zachowania ich estetyki.

Szafa w pomieszczeniach gospodarczych

Praktyczne funkcje szafy warto wykorzystać nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie trudno byłoby się bez niej obejść. Wolnostojące modele z powodzeniem sprawdzą się również w innych wnętrzach, w których zależy nam na zachowaniu ładu. Garaż, warsztat, strych, piwnica czy domek na działce – wszystkie te przestrzenie traktujemy często jak niewielkie magazyny, w których przechowujemy nasze narzędzia, akcesoria i wiele sprzętów niepotrzebnych na co dzień w domu. Żeby ułatwić sobie sortowanie i odnajdywanie wybranych rzeczy, wyposażamy je w półki i regały – możemy w tym wypadku wykorzystać także zamykaną szafę wykonaną z tworzywa sztucznego.

Szafa plastikowa niska 1 półkaSzafa plastikowa niska 1 półkaSzafa plastikowa niska 1 półkaSzafa plastikowa niska 1 półka

Szafy z plastiku

Szafy wykonane z plastiku mają kilka zalet – przede wszystkim są lżejsze niż tradycyjne szafy, odporne na działanie wilgoci, a ich powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości. W sklepach znajdziemy produkty w rożnych wymiarach – niskie szafki oraz wysokie szafy, które możemy zestawiać ze sobą, zaopatrując się w komplet niezbędnych elementów. Ich wyposażenie obejmuje półki wewnętrzne, na których możemy rozmieścić wybrane akcesoria.

Tego typu szafy mają różną formę i kolorystykę, co sprawia, że pełnią także funkcję estetyczną. Idealnie nadają się do przechowywania skrzynek z narzędziami, rozmaitych preparatów, pudeł czy pojemników. Równie dobrze sprawdzą się jako miejsce na odzież, obuwie lub ręczniki.

Szafy z plastiku – do jakich wnętrz

Szafy z tworzywa sztucznego polecane są przede wszystkim do stosowania w pomieszczeniach gospodarczych, jednak nie oznacza to, że nie możemy ustawić ich we wnętrzach mieszkalnych, szczególnie jeśli zdecydujemy się na model wyróżniający się estetycznym wyglądem. Mogą przydać się np. w przedpokoju lub w wynajmowanym pokoju, a także w pomieszczeniach takich jak spiżarnia czy pralnia, gdzie z powodzeniem sprawdzą się jako alternatywa dla otwartych regałów.

Data publikacji: 23.01.2017