Produkty

Podłoga korkowa w łazience

Podłoga korkowa w łazience

Wiele osób utożsamia łazienkę z miejscem bardzo wilgotnym, trudnym ze względu na wysokie temperatury. To dlatego jako najczęściej wybierany materiał podłogowy stosujemy terakotę lub kamień, a szkoda. Wbrew pozorom na podłogę w łazience możemy położyć także korek, który idealnie dopasowuje się do warunków panujących w łazience, szczególnie do podwyższonej wilgotności.

korek w domuPodłoga korkowa przede wszystkim jest dobrym izolatorem ciepła, ma niską przewodność termiczną. Stojąc na podłodze korkowej, czujemy ciepło, a nie dyskomfortowy chłód, tak jak w przypadku płytek. Podłoga wykonana z korka jest ciepła na tyle, że sprawia wrażenie, jakby była dodatkowo ogrzewana. W łazience wykończonej korkiem jest dużo przytulniej, cieplej, a do tego wcale nie inwestujemy w dodatkowe źródło ciepła.

Podłoga korkowa odporna na wilgoć

Podłoga w łazience powinna być przede wszystkim praktyczna. Myśląc tutaj o funkcjonalności, mamy na względzie odporność na działanie wody. Korek charakteryzuje się bardzo niską higroskopijnością. Dzięki temu nie wchłania wilgoci i nie zmienia swojej objętości.

Idąc dalej, skoro nie wchłania wilgoci, nie jest podatny na nasiąkanie, nie zasiedlą się w nim grzyby oraz pleśń. Co więcej, niektóre z podłóg korkowych są dodatkowo pokryte lakierem i innymi powłokami dodającymi mu wytrzymałości.

Montaż podłogi korkowej – najważniejszy

Aby podłoga korkowa mogła spełniać wszystkie oczekiwania, należy ją odpowiednio położyć. Wszystkie elementy powinny ściśle do siebie przylegać, tak aby wilgoć nie miała możliwości przenikania w głąb materiału.

Elementy podłogi z korka łączy się ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków, których precyzyjność oblicza się do 0,025 mm. Dzięki temu podłoga charakteryzuje się bardzo dobrą szczelnością i nawet szczeliny nie przepuszczą rozlanej wody.

Wreszcie korek jest materiałem naturalnym i ekologicznym, który dodatkowo świetnie tłumi hałasy, jest łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu, stabilizuje temperaturę oraz wilgotność powietrza, wpływa korzystnie na mikroklimat pomieszczenia, ale przede wszystkim jest wytrzymały.

Niektórzy twierdzą też, że korek jest idealnym materiałem na podłogę dla alergików, ponieważ nie przyciąga on kurzu.podłoga z korka w łaziece

Ile kosztuje korek na podłogę

Panel korkowy kosztuje średnio ok. 110 zł za metr kwadratowy., parkiet – ok. 70 zł. Jest to cena przystępna w porównaniu z innymi materiałami, oczywiście tymi, które cechują się porównywalnymi parametrami wytrzymałościowymi.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych
Panele podłogowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów na wykończenie podłogi wewnątrz budynków. Nadają się do większości domowych pomieszczeń, ...
Czytaj więcej

Preparaty do czyszczenia podłóg – jak i kiedy ich używać?

Preparaty do czyszczenia podłóg – jak i kiedy ich używać?
Podłoga to najintensywniej brudząca się powierzchnia naszego domu. Dlatego powinniśmy regularnie o nią dbać – nie tylko ze względów higienicznyc...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2015
Fajny pomysł! Zawsze myślałem, że korek będzie gnił. Jak żonka usłyszy to nie posiadzie sie z radości. Dobrze, że trafiłem na ten artykuł, bo już mieliśmy wybierać płytki!

Ocena i komentarz dla:

Podłoga korkowa w łazience