Pomysł na nietypowe biurko z kozłów budowlanych

W niejednym domu znajduje się takie miejsce. W kącie, przy oknie, na środku pokoju. Jednym kojarzy się z obowiązkami, dla innych jest oazą spokoju i miejscem, przy którym spędzają znaczną część dnia. Biurko. Właściwe dobrane miejsce wpływa na naszą pracę i może ją uczynić przyjemniejszą. Biurko powinno być ergonomiczne, ale także estetyczne. Przedstawiamy biurko z koziołków budowlanych.

biurko z kozłów budowlanychbiurko z kozłów budowlanychbiurko z kozłów budowlanychbiurko z kozłów budowlanych

Dopasuj biurko do stylu wnętrza

Producenci sprzętów biurowych prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych modeli biurek oraz blatów do pracy. Znajdziemy modele postarzane, jak i nowoczesne, które świetnie wpisują się w stylistykę industrialną. Jeśli jednak nie chcemy biurka z katalogu, bo jest podobne do wszystkich, a na pewno nie unikatowe, możemy samodzielnie skontrować biurko z koziołków budowlanych. Materiał powszechnie używany w warsztatach czy garażach przy pracach budowlanych posłuży jako nogi naszego biurka. 2 koziołki będą stanowiły podstawę dla blatu roboczego. Biurko jest łatwe w wykonaniu, oczywiście poziom trudności wzrasta przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach – na przykład dodatkowych elementach, takich jak szuflady czy szafki.

Zalety biurka z koziołków

Jeśli lubimy nietypowe rozwiązania, ten model będzie idealny. Biurko z koziołków wyróżnia się prostą budową, która doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Możemy wybrać półprodukty drewniane pomalowane na biało, które podkreślą skandynawską prostotę wnętrza. Takie biurko pozwoli stworzyć doskonałe miejsce do pracy. Ponadto mebel jest łatwy w wykonaniu i sami decydujemy, jak będzie wyglądał, dopasowując go do naszych potrzeb, jak i wystroju pomieszczenia. Nie zapominajmy, że satysfakcja z wykonanej pracy jest ogromna.

Blat laminowany Biuro Styl 60 x 2,8 x 412 cm white galaxyBlat laminowany Biuro Styl 60 x 2,8 x 412 cm white galaxyBlat laminowany Biuro Styl 60 x 2,8 x 412 cm white galaxyBlat laminowany Biuro Styl 60 x 2,8 x 412 cm white galaxy

Biurko z koziołków – o czym należy pamiętać?

Najprostszy model składa się z koziołków oraz blatu roboczego. Koziołki muszą być solidne, ponieważ ich zadaniem jest zapewnienie stabilności całej konstrukcji. W sprzedaży znajdziemy różne modele – od prostych, świerkowych koziołków po mocne, stalowe konstrukcje, które nadadzą industrialny charakter. Ważnym elementem jest blat roboczy – możemy wykorzystać przecierane deski, jak i gotowe pulpity. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Przy mocowaniu nie wolno zapomnieć o elementach spajających, jak wkręty oraz metalowe okucia, które zespolą ze sobą blat oraz nogi. Pamiętajmy także o ergonomii – burko powinno mieć wysokość od 72 do 75 cm, tak by były dopasowane do naszego wzrostu. Przy tworzeniu stanowiska dla 2 osób, czyli montowaniu dłuższego blatu niż 1,2 m należy wykorzystać 3 kozły, co poprawi stabilność konstrukcji. Wykończenie mebla zależy od naszej pomysłowości – możemy skorzystać z farby lub lakierobejcy, która wydobędzie piękno drewna.

Data publikacji: 10.01.2017