Produkty

Pomysły na parawan pokojowy

Pomysły na parawan pokojowy

Przysłania to, czego nie chcemy pokazywać. Oddziela strefę dzienną od tej, w której pracujemy. Sprawia, że wreszcie mamy możliwość się wyciszyć, odpocząć, choć na chwilę odgrodzić od hałasu dobiegającego z reszty pomieszczenia. Parawan – rozwiązanie dedykowane do każdego rodzaju wnętrz. Rozdziela strefy użytkowe od tych bardziej spokojnych. Jest funkcjonalny i jednocześnie bardzo dekoracyjny.

złoty parawan pokojowyKojarzy się nam zwykle z gabinetem lekarskim lub japońskimi mieszkaniami. Postawiony w domu szybko staje się meblem rozchwytywanym. Pomaga bowiem w odpoczynku oraz skupieniu, zasłaniając cały chaos, który tworzy się poza jego ściankami.

Zalety posiadania parawanu

Parawan to tego rodzaju mebel, który jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale przede wszystkim bardzo dekoracyjny. Duże znaczenie w jego odbiorze ma materiał, z którego jest on wykonany. Jasny może rozjaśnić nam wnętrze, ciemny zwróci na siebie uwagę, kolorowy zdecydowanie je ożywi. Te utrzymane w żywej tonacji zwykle pojawiają się w pokoju dziecka. Bardziej przygaszone i eleganckie – w salonie oraz sypialni.

Parawan to coś na wzór mobilnej ścianki, która pozwoli wytyczyć zaciszny kącik nagle, na potrzebę chwili. Za nim w spokoju poczytamy książkę, obejrzymy serial lub po prostu popatrzymy w szybę okna. Pięknie jest czasem po prostu posłuchać śpiewu ptaków lub szumiących gałęzi drzew.

Z czego i przy udziale jakich materiałów wykonać parawan?

Ścianki tego mebla muszą być stosunkowo mocne i sztywne. To właściwie jedyny ważny aspekt podczas jego tworzenia. Cała reszta zależy tylko od naszej inwencji twórczej.

Jak go przygotować?

Skrzydłami naszego parawanu może być np. płyta MDF. Jej wielkość zależy od tego, jak duży parawan chcemy uzyskać. Zwykle dobieramy większe płyty, o szerokości około 40 cm i wysokości 1,5 m. O ich wymiarach zadecydujmy samodzielnie, uwzględniając swoje potrzeby. Pamiętajmy tylko, żeby wszystkie były równej długości i szerokości. Takie pozwalają rzeczywiście przysłonić to, czego widzieć nie chcemy. Płyty malujemy dowolną farbą lub obijamy materiałem. Wreszcie układamy jedną na drugiej tak, by skrzydła połączyć za pomocą zawiasów.

Formę dekoracji może stanowić kolorowy materiał, ale mogą także zdjęcia lub plakaty przymocowane do płyty MDF. Kolorystykę oraz format graficzny dobieramy parawan malowany w stylu chińskim

Jeśli zdecydujemy się na materiałowe obicie płyty, pamiętajmy, aby tkaninę najpierw przeprasować. Wszelkie zagniecenia pozostające na jej powierzchni będą nieestetyczne. Dla wzmocnienia całej konstrukcji krawędzie płyty możemy obłożyć aluminiowym profilem.

Parawan postawmy w dowolnym miejscu domu. Prawdopodobnie i tak będzie bardzo mobilnym meblem, który prędzej czy później znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu.

 

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na parawan pokojowy