Produkty

Praktyczne akcesoria do odkurzacza centralnego

Praktyczne akcesoria do odkurzacza centralnego

Odkurzacze centralne zapewniają dużą wygodę i efektywność sprzątania. Większa czystość oznacza lepsze samopoczucie i zdrowie mieszkańców a także podniesienie wartości mieszkania.

odkurzacze centralneIstota centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania to instalacja ukryta w posadzkach i ścianach domu. Rozróżniamy w niej tzw. jednostkę centralną oraz gniazda ssące, do których podłącza się lekkie, elastyczne węże. Za pomocą specjalnych końcówek umieszczonych na wężach wciągamy brud i kurz, który usuwany jest z pomieszczeń przechodząc antyelektrostatycznymi rurami do pojemnika centralnego odkurzacza. Tam zatrzymywane są większe zanieczyszczenia, a drobnoustroje i powietrze wyrzucane są na zewnątrz.

Wybór urządzenia

Dobór jednostki centralnej zależy od wielkości powierzchni sprzątanej, ilości gniazd ssących i innych sprzężonych z instalacją urządzeń oraz od łącznej długości instalacji. Wybór odkurzacza centralnego to istotna decyzja, bo wiąże się z niemałymi kosztami, a jednocześnie stwarza lub też wyklucza możliwość późniejszego unowocześnienia i dozbrojenia instalacji centralnego odkurzania w kolejne akcesoria.

Nie warto przepłacać i kupować centralnego odkurzacza o zbyt dużej mocy, nie warto też przekreślać możliwości jego modernizacji. Zwykle im lepszy odkurzacz centralny nabędziemy, tym więcej będziemy mogli przyłączyć praktycznych akcesoriów.

Wyposażenie

W sklepach zazwyczaj otrzymujemy jednostkę centralną odkurzacza z zestawem typowych akcesoriów. Należą do niego:

- wąż ssący, o długości około 9 m, z włącznikiem,

- wieszak metalowy na wąż,

- szczotka do podłóg twardych,

- szczotka do wykładzin,

- mała szczotka owalna,

- mała szczotka do tapicerki,

- ssawka szczelinowa,

- uchwyt na akcesoria.

Niektóre oferty mogą obejmować jedynie same odkurzacze centralne, bez zestawu akcesoriów. Wówczas między tymi samymi typami odkurzacza centralnego – z zestawem lub też bez niego –odnotujemy różnicę w cenie rzędu od około 500 do ponad 1 000 zł. Stanowi to około 14 - 18 % ceny. Warto więc zastanowić się czy nie wolimy samodzielnie dobrać akcesoria, które rzeczywiście nam się przydadzą.

Różne akcesoria do odkurzaczy centralnychodkurzacze centralne

Wśród różnorodnych akcesoriów do odkurzaczy centralnych znajdziemy rozmaite ssawki, szczotki czy turbo-szczotki. Możemy też dobrać odpowiednie węże ssące z wygodnymi uchwytami czy też rury teleskopowe.

- Dostępny jest szereg akcesoriów usprawniających pracę, jak np. szufelka automatyczna. Może być zamontowana w wybranych miejscach, np. pod blatem roboczym czy przy podłodze. Po naciśnięciu przycisku szufelka wysuwa się, podmiatane są na nią wszelkie okruchy, odpadki, które następnie wsysane są do instalacji centralnej. Szufelki produkowane są w rożnych wersjach kolorystycznych, mogą być także specjalnie montowane i chowane w ścianie.

- Bardzo funkcjonalnym urządzeniem jest kaseta VROOM, czyli mała skrzynka ze zwijanym wężem ssącym przystosowana do montażu w dowolnej instalacji centralnego odkurzania. Przydaje się do szybkiego sprzątania w newralgicznych rejonach – w kuchni, przedpokoju, garażu. Najczęściej kaseta taka jest montowana w szafce pod zlewem w kuchni. Wymiary kaset są zazwyczaj dostosowane do typowych wymiarów domowych szafek. Zasobnik VROOM dobrze radzi sobie ze sprzątaniem rozsypanych materiałów: mąki, okruchów, piasku, potłuczonego szkła. W takich przypadkach nie trzeba szukać zmiotki czy rozwijać normalnego węża, a wystarczy sięgnąć po VROOM.

- Równie praktyczna jest instalacja typu Hide-A-Hose, która daje możliwość ukrycia w ścianie do 15 metrów węża ssącego dostępnego w każdej chwili do użycia przy sprzątaniu. Po zakończeniu sprzątania wąż, napędzany siłą ssącą odkurzacza centralnego, samoistnie chowa się do instalacji.

- Separator do popiołu to funkcja pozwalająca na sprzątanie np. popiołu z kominka, pyłu poremontowego czy warsztatowego bez zagrożenia uszkodzenia odkurzacza. Specjalny system filtracji zasysa pyły wpierw do separatora, gdzie są filtrowane i gromadzone w pojemniku.

- Specjalnie dla miłośników zwierząt do odkurzaczy centralnych dostępne są akcesoria pozwalające na wyczesywanie włosów. Możemy nabyć specjalne szczotki do zwierząt długowłosych i krótkowłosych.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo radosny czas. Dla podkreślenia jego niepowtarzalnego charakteru często porządkujemy cały dom. Aby cieszyć się pi...
Czytaj więcej

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?

Jaki odkurzacz wybrać do domu i warsztatu?
Wybór odpowiedniego odkurzacza do zastosowań domowych zaoszczędzi nam czas na pracach porządkowych w każdym z pomieszczeń mieszkalnych i warsztatowych...
Czytaj więcej

Porządkowanie domu i jego otoczenia z urządzeniami Nilfisk

Porządkowanie domu i jego otoczenia z urządzeniami Nilfisk
Aby skutecznie i w wygodny sposób uporządkować dom oraz teren wokół niego, konieczne będzie posłużenie się przeznaczonymi do tego celu narzędziami. Pr...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
11.06.2017
A jeszcze lepsze były by krótkie filmiki.
11.06.2017
Bardzo ciekawe porady, ale brakuje fotek opisywanych przedmiotów i akcesoriów. Dzięki zdjęciom ma się lepsze wyobrażenie o towarze, a przez to ja jako klient bardziej zainteresuję się towarem i szybciej podejmę decyzje o zakupie a przynajmniej odwiedzę CASTORAMĘ.

Ocena i komentarz dla:

Praktyczne akcesoria do odkurzacza centralnego