Produkty

Przegląd narzędzi trzonowanych do ogrodu

Przegląd narzędzi trzonowanych do ogrodu

Pielęgnacja ogródka, warzywnika czy rabatek wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi trzonowanych. Ich szeroki wybór pozwala nam na dobranie ich do własnych potrzeb i jak najlepsze usprawnienie wykonywania zaplanowanych prac. Sprawdźmy więc, w jakie narzędzia trzonowane możemy się zaopatrzyć!

łopataOgródek od podstaw, czyli szpadle i łopaty

Przekopanie ziemi jest pierwszą czynnością, jaką powinniśmy przeprowadzić, zakładając warzywnik lub rabatkę. Dzięki temu napowietrzymy ziemię i pozbędziemy się z niej chwastów, przygotowując w ten sposób glebę na nowe rośliny. Wykorzystamy do tego celu szpadle, które posiadają ostro zakończoną część roboczą, co ułatwia wbijanie ich w twardą ziemię. Inne rodzaje szpadli i łopaty proste przydają się natomiast przy przenoszeniu np. kompostu. Na dużą łopatę możemy nabrać sporo nawozu i rozprowadzić między naszymi roślinami. Tego typu narzędzia sprawdzają się także w czasie przebudowywania i projektowania ogrodu.

Czy wiesz, że…?

Spośród łopat wyróżniamy także łopaty do śniegu, które również są niezastąpione przy pracach na zewnątrz domu. Dzięki nim odgarniemy śnieg z chodników, zapewniając sobie dogodne warunki do przemierzania codziennych tras w bezpieczny sposób.

Grabie i widły

narzędzia ogrodoweGrabie będą nam potrzebne niemal przez cały rok. Wiosną pomogą przygotować ogródek – usprawnią uprzątanie nieczystości i pozostałości po zimie. Latem natomiast okażą się niezastąpione podczas zgarniania odpadów po koszeniu trawników, wreszcie jesienią wykorzystamy je do grabienia liści opadających z drzew. Sprawdźmy, jakie jeszcze narzędzia przydadzą nam się w czasie zbierania liści. Widły natomiast umożliwią nam przekopywanie i przewracanie kompostu, co przyspieszy proces rozkładu – będziemy mogli szybciej skorzystać z organicznego nawozu. Dodatkowo mogą też posłużyć do spulchniania gleby.

Grace i motyki – niezbędnik przy uprawach

Niezależnie od tego, czy uprawiamy kwiaty, czy też warzywa, jesteśmy skazani na walkę z chwastami. W tym celu możemy posłużyć się gracami i motykami, które pomogą nam w precyzyjny sposób plewić rośliny. Ponadto te narzędzia trzonowane posiadają ostre zakończenia, dlatego też nadają się do przekopywania ziemi – oczywiście w mniejszym zakresie niż w przypadku szpadli.

 Grabie ogrodowe Prosperplast IGR2 Świdry i dołowniki – wygodniejsze sadzenie

Świdry i dołowniki umożliwiają wykonywanie otworów w glebie w bardzo łatwy sposób – niemal bez wysiłku. Dlatego też są niezastąpione szczególnie wtedy, gdy mamy do zasadzenia wiele roślin. Świetnie nadają się do sadzenia równomiernych szpalerów drzew, ale docenimy je także przy zwykłym przesadzaniu. Świdry możemy też wykorzystać przy innych zadaniach, np. w czasie stawiania płotów – z łatwością wykonamy nimi doły, w których osadzimy słupki.

Narzędzia systemowe – praktyczne i ekonomiczne

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie narzędzi systemowych. Wystarczy, że kupimy jeden trzonek i dokupimy do niego odpowiednie końcówki, aby zyskać kompletny zestaw narzędzi do ogrodu. Jest to idealny wariant dla tych, którzy nie mają warunków do przechowywania dużej ilości sprzętu ogrodowego, ale i dla wszystkich osób ceniących porządek w schowku lub garażu.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie
Krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że ogród zwalnia tempo i rozpoczyna zasłużony odpoczynek. Rok w ogrodowym kalendarzu powoli ...
Czytaj więcej

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum
Pielęgnacja ogrodu to trudne zadanie, które przynosi olbrzymią satysfakcję. Zadbany zielony zakątek może przynieść Ci orzeźwienie po dniu pełny...
Czytaj więcej

Wiosenne porządki w ogrodzie – przewodnik

Wiosenne porządki w ogrodzie – przewodnik
Początek wiosny to dla naszych ogrodów czas wielkich porządków: grabienia, przycinania, czyszczenia. Efektem tych prac będziemy mogli ci...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Przegląd narzędzi trzonowanych do ogrodu