Produkty

Przydatne akcesoria do urządzeń wielofunkcyjnych

Przydatne akcesoria do urządzeń wielofunkcyjnych

Urządzenia wielofunkcyjne zyskują coraz większą popularność w przydomowych warsztatach – nic dziwnego, skoro z jednego niewielkiego przedmiotu można korzystać podobnie jak z szeregu elektronarzędzi o zróżnicowanym zastosowaniu. Aby jednak poszerzać zakres jego działania, należy korzystać z odpowiednich akcesoriów – w co możemy więc wyposażyć nasze urządzenie wielofunkcyjne?

akcesoria do urządzeń wielofunkcyjnychKrótka charakterystyka urządzeń wielofunkcyjnych

Multinarzędzie jest doskonałym rozwiązaniem do każdego gospodarstwa domowego. Jego użytkownik ma bowiem pod ręką urządzenie, które wykona szereg prac, jest tańsze niż kilka różnych sprzętów, a także zajmuje o wiele mniej miejsca. Wszechstronność takich produktów wynika z zastosowania w nich ruchu oscylacyjnego, czyli drgań, które umożliwiają stosowanie rozmaitych końcówek i właściwe wprawianie ich w ruch. Sprawdźmy zatem, jakie akcesoria możemy połączyć z podobnym urządzeniem.

Skuteczne cięcie bez wysiłku

Producenci oferują do swoich urządzeń wielofunkcyjnych szeroki wybór brzeszczotów różnego rodzaju. Zgodnie z oczekiwaniami możemy przebierać w wielu rodzajach elementów do cięcia drewna, a nieraz dostosowywać ich ostrza do miękkości obrabianego surowca. Nieco mocniejsze brzeszczoty będą nieocenione przy obróbce metali, a przy bardziej zaawansowanych pracach wykorzystamy modele radzące sobie nawet z żywicą epoksydową czy elementami wzmacnianymi włóknem szklanym.

Jedno niewielkie narzędzie łączy więc w sobie funkcjonalność wielu pił ręcznych czy pilarek elektrycznych. Ponadto przez swoje kompaktowe rozmiary nadaje się do wykonywania precyzyjnych prac, co nie zawsze jest możliwe przy korzystaniu z większych sprzętów.

Porada eksperta

Cięcie za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego pozwala na dokładne formowanie i szczegółowe wycinanie detali, jednak aby osiągnąć idealną precyzję, potrzeba wprawy. Zanim się ją zyska, warto zainwestować w inne przydatne akcesorium – ogranicznik głębokości. Z nim każda praca przy obróbce będzie o wiele łatwiejsza.

akcesoria do urządzeń wielofunkcyjnychTarcze szlifierskie i polerskie

Odpowiednie akcesoria zamienią również nasze urządzenie wielofunkcyjne w szlifierkę – tarcze o różnych grubościach ziaren umożliwią końcową obróbkę rozmaitych materiałów, a trzpienie z filcowymi końcówkami idealnie sprawdzą się podczas polerowania i nabłyszczania przedmiotów.

Szlifowanie, oczyszczanie i polerowanie powierzchni będzie ułatwione w trudno dostępnych miejscach, więc z powodzeniem poradzimy sobie z trudniejszymi zadaniami.

Zestaw brzeszczotów do metalu Erbauer Multi Tool 5 szt.Funkcja zdzieraka

Do urządzeń oscylacyjnych dostępne są również akcesoria pozwalające na zdzieranie starych warstw – nieważne, czy potrzebujemy usunąć wyschnięty klej, lakier czy starą powłokę farby. Z dobrze dobranymi końcówkami będziemy w stanie skutecznie i efektywnie wykonać wszelkie zaplanowane prace.

Wyposażenie się w szereg akcesoriów daje nam zatem niezwykle szerokie możliwości. Musimy jednak pamiętać, że urządzenie wielofunkcyjne nie jest nam w stanie całkowicie zastąpić profesjonalnych narzędzi. Przede wszystkim jego wydajność jest o wiele mniejsza, a za względu na gabaryty nadaje się przede wszystkim do małych powierzchni. Stanowi jednak ciekawe uzupełnienie do warsztatu, o którym warto pamiętać przy pracach hobbystycznych i samodzielnym konstruowaniu czy naprawianiu przedmiotów.

Data publikacji: 04.01.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Multitool – narzędzie wielozadaniowe

Multitool – narzędzie wielozadaniowe
Im bardziej funkcjonalne, wielozadaniowe jest nasze narzędzie, tym lepiej. Dlaczego? To proste. Wiąże się to zarówno z oszczędnością pieniędzy, jak i ...
Czytaj więcej

Ciekawe funkcje narzędzi do majsterkowania

Ciekawe funkcje narzędzi do majsterkowania
W naszym domowym warsztacie bardzo często gromadzimy różne narzędzia. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak różne zastosowania może mie...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Przydatne akcesoria do urządzeń wielofunkcyjnych