Produkty

Schodki i stołki – zastosowania alternatywne

Schodki i stołki – zastosowania alternatywne

Minidrabinki, niskie stołki i składane schodki – to wyposażenie, które przydaje się nie tylko w każdym domu, ale i w magazynach, sklepach, warsztatach czy szkołach. Ich naturalnym przeznaczeniem jest umożliwienie stabilnego i bezpiecznego wejścia na nieznaczną wysokość. Mogą nam się jednak przydać do innych rzeczy. Zobaczmy!

Schodki jako szafki nocne

Schodki jako kwietnikDrewniane schodki, które często wybieramy do mieszkań ze względu na ich estetyczny wygląd, mogą nam posłużyć nie tylko do sięgania do wyższych półek. Postawione przy łóżku doskonale spełnią się w roli szafek nocnych. Dzięki temu że ostatnie trendy wnętrzarskie opierają się na stylu skandynawskim i industrialnym, takie wykorzystanie schodków jest nie tylko funkcjonalne, bo drewniany stołek ze stopniem doskonale prezentuje się we wnętrzach. Możemy wykorzystać go również jako stolik kawowy lub rodzaj przenośnego mebla, który posłuży nam jako blacik, gdziekolwiek go umieścimy.

Schodki jako taborety i siedziska

W czasie imprezy, którą urządziliśmy w mieszkaniu, może nie wystarczyć krzeseł i innych siedzisk dla gości. W takich chwilach zawsze przydaje się taborecik, który na co dzień służy nam jako pomoc w celu sięgania do wyższych półek czy schowków. Drewniany schodek ze stopniem jest o tyle wygodny, że pozwala trzymać nogi wyżej. Inne, np. plastikowe czy aluminiowe stołki składane i w formie minidrabinek, przydają się jako siedziska do ogrodu i na taras. Łatwo je przeniesiemy, a dla większej wygody możemy nakryć je pledami czy położyć na nich poduszki.

Porada eksperta

Pamiętajmy, że drewniane schodki nie będą zbyt odporne na wilgoć i inne zjawiska pogodowe panujące na zewnątrz. Możemy swobodnie z nich korzystać, ale nie zostawiajmy ich na dłużej w ogrodzie i na tarasie. Jeśli chcemy, aby służyły nam stale jako minidrabinka czy taboret na zewnątrz, zabezpieczmy je odpowiednim środkiem do drewna.

Schodki przy regałach na książkiSchodki dla kwiatów

Minidrabinka może także posłużyć jako oryginalna podstawka na doniczki. Umieszczone w nich rośliny będą stanowić niecodzienną dekorację. Jeśli na co dzień nie używamy stołka, możemy go przeznaczyć właśnie do ożywienia wnętrza za pomocą ulubionych kwiatów. Jeśli wiemy, że nasz model schodków jest odporny na zjawiska atmosferyczne, możemy go także wykorzystać na balkonie czy tarasie.

Półka z minidrabinki

Niektóre schodki mogą nam się także przydać do przechowywania książek. Wraz z nimi stworzą niecodzienny element dekoracyjny. W zależności od modelu możemy je postawić pionowo, tak aby były oparte w rzędzie i grzbietami do nas albo położyć jedną na drugiej. Obustronne stopnie małej drabinki będą się ciekawie prezentować, gdy w całości wypełnimy je książkami lub magazynami.

Plastikowe schodki CastoramaStolik-krzesło dla malucha

Niektóre schodki w formie taboretu ze stopniem mogą spełniać funkcję ławy dla dziecka. Siadając na stopniu przodem do szczytu takiej minidrabinki, dziecko zyskuje niewielki blacik. W ten sposób mebel nadaje się jako stolik do jedzenia i zabaw – np. rysowania czy czytania. Jeśli zabierzemy taki taborecik na biwak, skorzystamy z niego zatem na różne sposoby.

Data publikacji: 02.07.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Schodki do domu i do warsztatu – jak wybrać

Schodki do domu i do warsztatu – jak wybrać
Składane schodki czy minidrabinka – niezależnie od tego, jak je nazwiemy, przydają się w każdym domu, a tym bardziej w warsztacie. Zamiast stawa...
Czytaj więcej

Minidrabinka – czym powinna się wyróżniać

Minidrabinka – czym powinna się wyróżniać
Ten niewielki mebel stanowi rodzaj mobilnego wyposażenia garaży, warsztatów, magazynów czy też sklepów. Schodki wykorzystujemy ta...
Czytaj więcej

Schodki i stołki – wybór i zastosowanie

Schodki i stołki – wybór i zastosowanie
Przydatne w każdym warsztacie, ale i gospodarstwie domowym – niezależnie od tego, jak duże jest nasze mieszkanie. Stołki i schodki pełnią różnorak...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Schodki i stołki – zastosowania alternatywne