Zobacz więcej Drzewa owocowe

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Drzewa owocowe

Strzałka w prawo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Śliwy w odmianach

Śliwy w odmianach

39,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Drzewa owocowe są często wykorzystywane w aranżacjach domowych ogrodów, ponieważ zarówno upiększają ogród, jak i dają soczyste, zdrowe owoce. Prezentowana śliwa w odmianach pięknie kwitnie wiosną oraz owocuje latem. Z jej owoców przygotujesz smaczne przetwory do domowej spiżarni. Wśród wielu odmian najpopularniejsze są węgierki, renklody i mirabelki.

   Cechy i zalety

    Jednym z najczęściej występujących drzew owocowych w polskich ogrodach jest śliwa. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim słodkim i soczystym owocom, które nadają się do jedzenia na surowo oraz do suszenia i przygotowywania przetworów, np. powideł lub kompotów. Najbardziej znane odmiany śliwy to mirabelki, renklody i węgierki, które różnią się od siebie wielkością, kolorem oraz smakiem owoców. W zależności od odmiany drzewa dorastają nawet do kilku metrów, a ich rozłożysta korona może rzucać przyjemny cień w upalne dni. Kwitnąca śliwa stanowi piękną ozdobę ogrodu – jej kwiaty dobrze prezentują się na tle pozostałej zieleni roślin. Ponadto roztaczają przyjemną, słodką woń. Wśród dostępnych odmian śliwy z pewnością znajdziesz swoją ulubioną.

    • Różne odmiany śliwy
    • Przekorzenione w pojemnikach

    Specyfikacja techniczna

    Typ owocuŚliwka
    Nazwa łacińskaPrunus domestica
    Odmianamix
    Wilgotność glebyŻyzna
    Kod produktu5907547740787