renoplast banerrenoplast banerrenoplast banerrenoplast baner

Renoplast to polski producent profili okapowych na tarasy i balkony, który jako jedyny otrzymał Europejską Ocenę Techniczną.

Dzięki atestowi produkty mają oznakowanie CE, zaświadczające o ich jakości i bezpieczeństwie użytkowania.


Listwy i profileListwy i profileListwy i profileListwy i profile

W asortymencie marki Renoplast znajdują się okapniki balkonowe, czyli aluminiowe profile okapowe, które pomogą Ci łatwo wykonać lub wyremontować taras i balkon. Ich głównym zadaniem jest skuteczne odprowadzenie wody z posadzki. Aluminium malowane proszkowo posiada pełną ochronę przed korozją, więc nie musisz się martwić o trwałość tak wykonanego balkonu/tarasu przez wiele lat. Nie mniej ważna jest estetyka okapników, dzięki której profili nie będziesz musiał maskować – staną się elementem podnoszącym estetykę tarasu. Profile w zleżności od modelu montuje się na zaprawie uszczelniającej pod posadzką lub pod warstą hydroizolacji w postaci membrany pvc, membrany epdm.Akcesoria do montażu tarasuAkcesoria do montażu tarasuAkcesoria do montażu tarasuAkcesoria do montażu tarasu

W bogatej ofercie produktów przydatnych podczas remontowania balkonów i tarasów marka Renoplast oferuje między innymi podkładki tarasowe. Wykonane z trwałego, odpornego na wilgoć PVC pozwolą Ci wykonać posadzkę podniesioną - wentylowaną, bardzo dokładnie poziomująć każdą płytę. W połączeniu z profilami okapowymi tworzą system, który skutecznie odprowadza wodę na zewnątrz, zapewnia ochronę tarasowi oraz korzystnie wpływa na jego estetykę. W przypadku tarasów o dużym spadku pomoże Ci również rurka dystansowa, którą należy przyciąć do odpowiedniej długości oraz połączyć z podkładką tarasową. To systemowe rozwiązanie gwarantuje Ci wykonanie funkcjonalnego, bezpiecznego, a przede wszystkim trwałego balkonu bądź tarasu.Renoplast logoRenoplast logoRenoplast logoRenoplast logo

Renoplast to polska marka wywodząca się z firmy wykonawczej Revan, odpowiedzialnej za realizacje kompletnych obiektów budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego oraz użyteczności publicznej. Doświadczenie, które firma zdobyła podczas wieloletniej pracy, przyczyniło się do powołania do życia systemu Renoplast. Nowa marka odpowiada za produkcję oraz dystrybucję profili okapowych z aluminium do wykańczania krawędzi balkonów i tarasów. W asortymencie ma również maty drenażowe dedykowane tarasom oraz podłożom krytycznym.

Misją marki Renoplast jest nieustający rozwój i ulepszanie produktów. Firma od lat poszukuje rozwiązań problemów, które pojawiają się w trakcie remontów tarasów oraz balkonów: przecieków, odpadających płytek, korodujących kapników czy wysoleń, wymrożeń i odparzeń płytek. Dzięki badaniom – wewnętrznym i zewnętrznym, przy których marka mogła liczyć na wsparcie m.in. Instytutu Techniki Budowlanej – powstały nowoczesne systemy tarasowo-balkonowe dopasowane do różnorodnych rodzajów posadzek. Nie mniej ważne dla firmy są oczekiwania użytkowników oraz wykonawców, których sugestie również bierze pod uwagę.

Z uwagi na drobiazgowe opracowywanie rozwiązań firma Renoplast otrzymała w roku 2014 Aprobatę Techniczną nr AT-15-9296/2014 obejmującą wszystkie dostępne w ofercie profile okapowe. Oznacza to, że uznano ich jakość, czyli przydatność do stosowania na balkonach i tarasach. Ponadto marka jako jedyny producent profili okapowych na tarasy i balkony utrzymała Europejską Ocenę Techniczną, co pozwala na stosowanie na produktach oznaczenia CE, które gwarantuje ich jakość, a także bezpieczeństwo użytkowania.